Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
845
 

Papatyaca hanımın çiftliği

Papatyaca hanımın çiftliği
 

"RESİM:ALINTI""Birikti pınarlarında yaş süzülmedi aşağıya gözlerimden"


Hanımın Çiftliği... Son kare... Kilitli kapılar arkasında gizli bir hüzün. Duvardaki tabloya takılı kalan bir çift ıslak göz. Belli ki yaralı bir yürek.

Ve...

Papatya'ya hissettirdikleri.


BEN YALNIZ ADAM

Başıboş dolaştığım doğru. Bu şehre sığamadığımdan hatta bu memlekete. Onun için atmam kendimi her fırsatta yurt dışına. Sanki uzaklaşınca senin varlığından huzura kavuşacakmışım, kalbim böylesine derinden yanmayacakmış gibi. Biliyorum iyileşmeyecek yüreğimde açtığın yara. Biliyorum kapanmayacak kara toprağa girene kadar. Orada burada avarelik edip ömrümü doldurmaya çalışışım da bundan. Senden kaçışımda. Ne kadar kaçarsam kaçayım bir gölge gibi peşimde hayalin. “Unutma beni” dercesine haykırıyor yüzüme Öyle keskin ki çığlıkları kulaklarımı tıkıyorum. Yoksa... Yoksa inan aklım başımdan gidecek.

Aşk acısı çeken yalnız bir adamım ben. Her gece başka mekanlarda teselli arayan , feneri nerede söndürdüğünü bilmeyen, sabah olduğunda geceyi hangi kadınla geçirdiğini hatırlamayan bir mecnun.

Hep geciktiriyorum doğduğum, doyduğum, büyüdüğüm, aşık olduğum, çok ama çok sevdiğim ve sensiz kaldığım bu topraklara dönmeyi. Bir yanım beni çağıran sesine kulak verirken öte yanımı tutuyor buz gibi bir el “kal gitme acıların içine.”diyor. Kalıyorum. İstediğim bu mu, bilmiyorum. Çaresizim.

Ebediyete intikalindi bir ömre mahkum eden kalbimi. Düşündükçe kaderin bize oynadığı oyuna defalarca kahroluyorum. Ben, Muzaffer Ağa. Ben, pamuk tüccarı, ben, zengin, soylu. Ben ki bir hiçim yokluğunda, ah bilmiyor kimseler, bilmiyor.

Göz yaşlarımı gören tek kadınsın. Güçlü kimliğimin arkasına saklanıp da sana olan yangınım, dolaştığıma bakma ortalarda. İçimde hiçbir coşku kalmadı. Giderken ben de kalan ne varsa yanında götürdün sen kara gözlüm.

Kendimden kaçış her yolculuğum. En çok da senden. Seni, tüm hatıralarınla birlikte o odaya koymam ve üzerine kilit vurmam. Bir kez daha gidişini engellemek için benden. Bilmediğin tek şey var ki; çıkarıp yüreğimi de koymuş olmam o odaya.

BU SEVDA

Birikti pınarlarında yaş süzülmedi aşağıya gözlerimden

Yüzün hatırlatınca beklenmedik anda kendiliğinden

Kanadı damla damla ilk günkü gibi yüreğimden

Bırakıp da gittiğinde bir ömür hiçbir şey söylemeden

Karanlık gölgeler geçti ıslak bakışlarımdan

Puslu geçmiş canlandı buğulu sessizliğinden

Gidişin yankılanarak sızlattı geceyi derinden

Duvarda resmin, özlemin tenimde bu nasıl veda

Biliyorum, biliyorum sende de bitmedi bu sevda.

04.09.2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MB'da size çok katkıda bulunacak, empatisi kocaman yüreğinin her zerresine sinmiş bir kalem var... Lütfen görün artık, özellikle Mehmet Aslantuğ dizilerinde... Kutlarım Papatya.

Ayten Dirier 
 09.09.2009 14:08
Cevap :
Hocam günaydın. Güne başlarken yazdığınız yorum yüzümd ekocaman bir gülümsemeye neden oldu.Çok sağ olun. Ben de zaten bir gün farkedilmeyi bekliyorum. Allah büyüktür.Umudum var. Olmalı da. Umutları olmadan yaşayamaz ki insan.Sevgi ile kalın.  10.09.2009 8:37
 

Sizde hisseden bu yürek oldukça daha ne şiirler okuyacağız...Ömrünüze sağlık...Selam ve saygıyla...

Mesut Selek 
 08.09.2009 16:50
Cevap :
Hocam sevindirdiniz beni. Haklısınız hisseden yürek yazıyor işte elinden geldiğince. Saygılarımla. Sağlıcakla kalınız.  08.09.2009 16:58
 

Yazını okuduktan sonra diziyi de izledim ( bahsettiğin sahneyi özellikle.:)) Okadar güzel ifade etmişsin ki .... bence doğru bir şekilde üstelik.........Empati budur işte Sevgili arkadaşım ... keşke bu yaptığını yaşamda bütün insanlar başarabilse ne kin kalır ne nefret........ ikilik bile kalkar ortadan inan......ortada bir tek İNSAN kalır..... ne güzel olur değilmi.....sevgi ve selamlarımla......

Hatice Atalay 
 08.09.2009 9:59
Cevap :
Haticeciğim ben kitabını okumadım .Daha önce yayınlanmış seyretmedim. Şimdi seyretmek ve o anı yaşamak istiyorum, büyü bozulmasın, merakla bir sonraki bölümü bekleyeyim. Madalyonun hep iki yüzü vardır. Bazen tek bir bakış bile ne çok şey anlatır görmesini bilene. Hepimiz bakıyoruz ama maaalef çok azımız görebiliyoruz. Çok haklısın hayata tam da böyle bakmak gerek. Seni görmek çok güzeldi.Sevgiyle hep gülümseyerek kal.  08.09.2009 11:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 752
Toplam yorum
: 1756
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 772
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Ankara'da doğdum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara'da tamamladım. AÜİF iş idaresi b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster