Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
298
 

Papatyanın günahı....

Papatyanın günahı....
 

Eğer aşık olmuşsak,

Ne kadar eminsek kendimizden, bir o kadar da eminizdir yüreğimizin sesinden. Her atımda sevgiliye duyulan özlem çarpar damarlarımıza. Einstein’ın görecelik teorisi tıkır tıkır işler aşıkken. "sevgili ile geçen her saat saniye gibi gelirken, yokluğunda dakikalar geçmek bilmez". Oysa zaman aynı zamandır. Sevgilimizin varlığında da , yokluğunda da bir dakika sadece ama sadece altmış saniyedir. Maddeden arınmış ama manada zengin bir enerjidir, zihnimizde farklı algılatan zamanı. Adı üstünde aşk işte !

Duygularına toz kondurmaz insan, aşk konusunda. Adı gibi, ezbere bildiği bir şiir gibi emindir duygularından. Ama insanoğlu bu, yok diyen insanın bile ‘’ihtimaller ‘’ kapısı aralık bırakılmıştır biraz. Hissettiklerini garantiye alma kaygısı ile aralanır bu ihtimaller kapısı, şüphelere yer bırakmamak adına…

Aynı filmlerden hoşlanma, ortak hayat görüşü, ten uyumu derken tamamlıyor olsak ta birbirimizi, bazen şüphelerimizin cazibesine kapılır ve çıkarız yoldan. Akıl ve mantık süzgecinde bulamadığımız şüphe tortularını iyice ortadan kaldırabilmek için , arayışın patikalarına dalarız. Bu patikalar kah bir kahvenin fincanda kalan tortusuna çıkar , kah bir astroloji kitabının yükselen , alçalan burçlarına ve bazen de tüm masumiyeti ile doğayı süsleyen bir papatyaya.

Seviyor , sevmiyor diyerekten kopartırız savunmasız bir papatyanın yapraklarını.

Aldırış etmeden "Sevmiyorla bitse vaz mı geçeceksin sevgilinden?" diye haykıran papatyanın çığlığına… "seviyor" ile biterse bir tebessüm kaplar yüzümüzü, "sevmiyor" diye biterse, umursar ama umursamazmış gibi yapar, geçer gideriz. Oysa farkındalığından çok uzağızdır o an, her halukarda bir papatyanın daha öldüğünün. Zihnimizde sevgilinin en güzel izdüşümü, yaşamaya devam ederiz kaldığımız yerden…ardımızda bir papatyanın tarumar edilmiş bedeni….

……

Ben seni çok seviyorum AŞKIM, bütün suç papatyanın,

Bu tamamıyla "papatyanın günahı"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 431
Kayıt tarihi
: 02.01.09
 
 

1970 yılı doğumluyum. Erzurum Atatürk Üniversitesi Zıraat fakültesi mezunuyum. Hayata hep ara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster