Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
615
 

Para kaybetme sanatı

Para nasıl kazanılır? Eminim bir çoğunuz " Zor kazanılır " diyorsunuzdur. Peki ya para nasıl kaybedilir. İşte bu, cevabı çok kolay olan bir soru. Para çok çabuk kaybedilir. Otobüse binerken cüzdan bir yankesiciye çarptırılır, ihtiyacınız olmadığı halde evinize olur olmadık eşya alırsınız, ya da benim gibi 3 - 5 kuruşunu 3 - 5 lira yapmak için borsaya girersiniz. Ne işin var senin kurtlar sofrasında. Bırak kurt olmayı daha sokak köpeği bile olmayı beceremeyen biri olarak borsada ne işin var senin. İlk başlarda 3 - 5 kuruşunuz 30 - 40 kuruş olur. " Vaaayyy!!! " dersiniz. " Oluyor galiba " aslında olan bir şey yoktur. Sadece yemi biraz bol dökmüşlerdir kapana daha iyi sıkışasınız diye.Sonrasında olanlar olur. 3 - 5 kuruşunuz da kalmaz. Neden çünkü ben uzun vade beklemeyi sevmem. Aldım, sattım. Aldım, sattım. Aldım sonra satamadım.

Kâğıt düştü, düştü, düştü... Ta ki ben satıp % bilmem kaç bin zarar edene kadar düştü. " Yeter artık satma zamanı gelmiştir "dedim kendime ve sattım. Sonra sattığım kâğıt çıktı, çıktı, çıktı... Ta ki ben tekrar aynı kâğıdı alana kadar. Elimde kalan parayı yine aynı kâğıda bağladım. Ben aldım kâğıt düşmeye başladı. Düştü, düştü, düştü... Ta ki yine satana kadar. Elimde olan da kalmadı. İşte para kaybetmenin kitabını yazarım ben kötü kapalı. Çok güzel para kaybederi. 2 önceki bloğumda yazdığım gibi bir de gariban görünümlü sahtekârlar karşıma çıkarsa değmeyin keyfime. Para üstüne para kaybederim ben...Yolunmuş tavuk gibi olurum anlayacağınız. Siz siz olun uzak durun. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ahmet bey sabah sabah epey güldürdünüz beni. İşletme mezunu ve üstelik bankacısınız asıl o yüzden etkilendim yazınızdan. Nasılsa 3-5 (?) kaybetmişsiniz o yüzden üzülmeyin. Aksine bir kitap yazıp 5-6 (?) kazanın... Saygılar.

KUYUCAK 
 23.06.2011 11:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1374
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

1976 Adana doğumluyum. Cumhuriyet Üniversitesi İşletmecilik bölümü mezunuyum. Evliyim. Adem Hamza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster