Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '07

 
Kategori
Pazarlama
Okunma Sayısı
5529
 

Para kazandıracak cin fikirler – 4

Para kazandıracak cin fikirler – 4
 

Hala doğanın bize verdiklerinden anlamlı sonuçlar çıkarmaya devam ediyoruz. O bize açtığı kapısından hergün yeni bir şeyleri keşfetme şansı veriyor. İşte size bazı yaratıcı fikirler, umarım işinize yarar;

Klasik emlakçılığı terk etme

Sadece alan ve satanı bir araya getirmeye çalışan emlakçılık yerine almak istediği evin özelliklerine bilen kişilerle bu tipte evi olanları kısa yada uzun vadede satış için buluşturmak. Belkide ev sahibi 3 yııl sonra satmayı kabul edebilir.

Messenger’dan yada telefondan görüşme servisi

Spesifik konularda sohbet etmek isteyenleri bir araya getirecek bir hizmet. Bu hizmet bir bayanın kadın doktoru ile yada bir esnafın vergi memuru ile görüşmesi olabilir. Görüşme yapmak isteyen belirli bir bedel ödeyecek konuşan ve altyapıyı sunan geliri paylaşacaklar.

Yolculuk seti

Farklı ülkelere ilişkin harita, otel vb. tatil bilgilerini, telefon, müzik ve hatta orası ile çeşitli görüntüleri tatile gidecek olanın mp3 player’ına, ipod’una yükletecek bir servis.

Amatör Tur Rehberi

Diyelimki yaşadığınız kasabayı, şehri yada bir bölgeyi iyi biliyorsunuz. Bir tur acentasına gidip(aslında tur acentaları bunu düşünmeli) o bölgede rehberlik yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Hatta kendi tasarladığınız amatör bir tur planını acentalar aracılığı ile satmayı deneyebilirsiniz.

Çocuk doğum günü seti

Çocuğunun doğum gününde ihtiyacı olacak tüm süsleme ve malzemeleri tek bir kutuda almak istemeyecek anne baba tanımıyorum. Birde buna palyaço vb. etkinlik eklenirse işe yarayabilir.

İlk defa desteği

İlk defa araba veya ev alana, evlenecek olana, pasaport çıkartacak olana danışmanlık yapılabilir. Böyle bir web sitesi açılırsa eminim ziyaretçisi yüksek olacaktır.

Satış Modeli

Yurtdışında bilgisayar aımını desteklemek için alan kişiden önce fiyatının yarısı alınıyor. Kalan fiyat, diyelimki bilgisayar 200 YTL olsun, 100 YTL ödendi, 100YTL borçlu kalındı) Satın alan daha sonra kullandığı her saat için bir bedel ödüyor. Bu örnekte mesela saati 50 kuruş diyelim. 200 saat kullanıp parasını parça parça ödüyor ve sonunda bilgisayara sahip oluyor. Farklı alanlarda denenebilecek bir yöntem.

Dijital Fotoğraf ile satış artırma

Diyelim ki araba yada motorsiklet satıyorsunuz yada mobilyacınız var. Alıcılar geldiğinde ürünü denerlerken onların fotoğrafını çekip ürünle beraber nasıl göründüklerini anında onlara gösterseniz hoşlarına gitmez mi?

Beceri Kursları Açmak

Marangozluk, berberlik, tesisatçılık vb. günlük hayyatta işe yarayacak eğitimler açılabilir.

Kaşif Pazaryeri Sitesi

Sadece kaşiflerin ve yeni ürün geliştirenlerin ürünlerin koyup satabilecekleri bir pazaryeri açmak

Reklam alma

Kitap içerisine, bisikletlere yada barlara girişte kola vurulan(Bodrumda vardı) fosforlu damgalara reklam alınabileceğini düşündünüz mü?

Para kazandıracak cin fikirler - 3

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yeni iş kaynakları adı altında düşünebileceğimiz bir çok fikri paylaşmıssınız. teşekürler . aslında insan bu tip yazıları okuduğu zaman aaa ben neden düşünemedim diyor ancak asıl sorun bence orda değil. sorun bence şu insanlar bir fikir bulduktan sonra nereden başlayacaklarını bilmiyorlar . bende yıllarca satış pazarlama konusunda kurumsal firmalarda değişik 3 ayrı sektörde yüneticilik yaptım. inanın buralarda çok başarılı oldum fakat kendi işimde bir türlü manevi tatmin ve madi tatmini yakalayamadım yani bir yerlerde hata yapıyorum ancak göremiyorum. eminim şunu soracaksınız veya düşüneceksiniz. hani yapmış olduğum işerde dönen çark içerisinde ya başarınız gözükmüyordu veya siz kendinizi öyle görüyordunuz. gercekten basarılıydım her kuruma satış ve pazarlama konusunda bir çok artılar sağladım. sorun nerde çözemedim şuan da da yeni iş girişimlerinde bulunmak istiyorum . ama ne yapacağıma karar veremedim . kesinlikle bu iş internet üzerinde olacak . bu konuda önerileriniz

Emrah PETEKKAYA 
 02.02.2009 14:59
Cevap :
internet konusunda etohum.com adresinde göreceğiniz bir grupla 500 proje fikrini topladık 15 tanesini beğendik. internette yapılabilecek işler için öncelikle dünyada internetle ilgili neler yapıldığını detaylıca incelemeniz ya da yapmak istediğiniz şeyin bir örneğinin olup olmadığını belirlemeniz lazım. techcrunch.com, mashable.com gibi siteler iyidir. internette yapacağınız işin genele hitap etmesi, yapılmamış olması ve bu konuda iyi bir yatırım(beyin, reklam-pazarlama, altyapı) gerekiyor. youtube vb. sıfırdan başlayıp para kazanan projeler için ingilizce ve dünyaya yönelik fikirler üretmeniz lazım.  02.02.2009 17:57
 

Verdiğiniz fikirler genelde büyükşehirlerde yapılabilecek şeyler.Oralarda insanlar daha hazırcı olabiliyor.Siz verdiğiniz fikirlerin hangisini uygulayıp ne kadar para kazandınız merak ettim.Yoksa muhabbet olsun diye mi yazıyorsunuz?

Yavuz Nadi 
 27.01.2007 13:11
Cevap :
Ben sanal kredi kartı fikrimi hayata geçirip Avrupa'da bir ilk, palm banacılığı fikrim ile dünyada ikinci, ve daha sayamayacağım başarılı iller yaptım ve inanın çok genç yaşımda hatırı sayılır paralar kazandım. Fakat benim ne için yazdığımın önemi yok. İster muhabeet olarak alın isterseniz başka bir şey. Eğer siz benim yazdığım fikirlerden esinlenip herhangi yaratıcı bir fikir yakalayabiliyorsanız ne mutlu. Eğer size ilham vermiyor ise sonraki yazılarda belki bir şey çıkar. "Hiç kimse oturduğu yerden para kazanamaz. Para kazanmanın reçetesi olmaz" Sadece birilerini söylediği ve yazdığı şeylerden kendi koşullarınıza uygun çıkarsamalar yaparsınız yada yapamazsınız, buda size kalmış. Bu fikirlerin tamamına yakının kapsamı değiştirilerek her yerde uygulanabileceğini düşünüyorum.  28.01.2007 18:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 578
Toplam yorum
: 604
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 5339
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Superonline danışmanlık, İktisat Bankası' nda ilk palm bankacılığı uygulaması, 5 yıl Garanti E-Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster