Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
323
 

Para

Para
 

"Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşcesine" Ne güzel yazmış dizelerini Nazım Hikmet. Keşke bukadar güzel olsa dünya. Kardeşlik , dostluk sadece maneviyatlar üzerine kurulsa. Para denilen bir güç varsa ortada o herşeye engel. Paran varsa mutlusun, güçlüsün, değerlisin hayatta. Paran kadar değerin var dünyanda. Eğer benliğinin karşılığı kocaman bir sıfırsa, ya da onların senden beklentilerini karşılayacak kadar yeterli değilse cisminin hiçbir önemi yok onlar için.

Kirlenen kocaman bir dünya bu, umudun sevginin yerini paranın aldığı. Para için satılmaz mı şerefler, namuslar, arkadaşlıklar ve en kötüsü de kardeşlikler. Kanın, canın dediklerin bile bir kalemde silerler seni düşüncesizce. Sense hep tutunmaya çalışırsın hayata. Başarabildiğin kendi karnını doyurmaksa sadece, sırtına yüklenen her kambura razı olursun birşeyleri doğru yapabilmek için.

Paranın esiri bir dünya bu. Kendini bir bataklık gibi içinde çırpındıran. Paradır elinin kiri, yüzünün akı. Ömür bitince sonsuzluğa gideceği alemde, kefenin cebinin olmadığını bile bile esir olurlar şeytana.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 105
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 742
Kayıt tarihi
: 18.10.07
 
 

.... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster