Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
467
 

Paralar pkk'ya gitmesin

Paralar pkk'ya gitmesin
 

Senelerdir biliniyor ki pkk, hem içerden hem de dışardan gelen maddi desteklerle ayakta kalıyor ve besleniyor. Yurt dışındaki vatandaşlarımızdan zorla haraç aldıkları da yazıldı çizildi.

Gelelim Türkiye içindeki duruma... elbette sık sık provakasyonlar yaratmaya çalışan grupları, hemen hemen her ilde görüyoruz,yani pkk' nın sayısını bilemediğimiz kadar, belki sandığımızdan daha önemli sayıda yandaşları var. Bunlar genelde varoşlarda yaşıyor gibi görünse de,içlerinde mali durumları iyi olan destekleyicilerinin de olma olasılığı bence çok yüksek.

Ama bu destekleyicileri tesbit etmek o kadar kolay mı? olsa zaten çoktan yakalanırlardı.İşin bu yönü oldukça belirsiz. Bunu çözebilmek iyi bir istihbaratla mümkün olabilir mi? bilemiyorum.

Yalnız son zamanlarda, belki doğal olarak ..."aman paralar pkk ya gitmesin" sloganı birçok ağızdan söylenir oldu.

ATO başkanı Sinan Aygün, kurban alınırken vatandaşları uyardı.Ama bunu tesbit etmek nasıl mümkün olacak? Hayvanların çoğu,kaçakçılığı önlemek için küpelenmiş...bir kısmı da henüz kayıt altına alınamamış. Peki kayıtlılar normal, kayıtlı olmayanlar sadece kaçak mı yoksa pkk nın mı? Zaten söylenenlere göre,son anda kayıt yapılabilirmiş ve hayvan sahiplerinin kimliği fazla araştırılamayabilirmiş.Araştırılsa nerden olacak veya neye göre olacak? Veya şimdiden küpelenmişlerin içinde, onların da olmadığı ne malum ki?

Çok önemli başka bir olay ise yeni bir rozet ! Bu rozet el altından tüm İstanbul'da belki başka şehirlerde de olabilir, direkt evlere dağıtılıyormuş. Bu rozetlerin üstündeki yazı çok ilginç. İlginç olduğu kadar da çok tehlikeli.Kürt-Türk ayırımcılığını körükleyen ve hatta daha başka manalarda da algılanmasına yol açacak bir rozet.

Türk halkının son aylardaki hassas durumu dikkate alındığında, çok büyük provakasyonlara ve yanlış davranışlara yol açmaya yönelik. Bunun engellenmesi ve ardında kimlerin olduğunun bulunması oldukça önem arzediyor.Söylentiler Veli Küçük'e dayanıyor ama...şimdiye kadar ne söylendiyse ortaya çıkarılamadı.

Paralar pkk ya gitmesin gitmesin de, bunu halktan istemek yerine devletin istihbaratının, bu konu üstünde özel olarak derinlemesine ilgilenmesi, kaynakları bulması hem daha doğru hem daha kesin çözüm getirmez mi?

Ben kürt olsam, bu rozetlerden alır takarım yakama,hele hele pkk yandaşı olsam illaki bulurum...eeee nasıl olacak şimdi? Yani bunların hepsi çok tuhaf saçma,ama çok da tehlikeli...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok önemli bir ayrıntıyı yakalamışsınız. Tebrik ederim ve size katılıyorum. Saygılar ve sevgiler.

Matilla 
 04.12.2007 6:41
Cevap :
Teşekkür ederim,sevgi ve saygılar...  04.12.2007 11:26
 

Belki biliyorsunuz epeydir barkod 869 kampanyası var, Türk Malı al, yabancıya para kaptırma, kaptırdığın para nereye gidiyor bil ,vs... Bu rozet alanların çoğunun antikürt eğilimle davrandığını sanmıyorum. Marmariste henüz yok bildiğim kadarıyla ama bizim marketler doğulu dahil kimi marka sigaraları Barzani ilintili diye satmayı reddetti, hatta 1 tanesi( doğulu) sen Türk tarafımısın Pkk mı diye sorduğunda olayı ve boykotu bilmediğim için höö ! olmuştum:)) Bana ille de bu marka diyosan içme bırak diye bi de fırça çekti saolsun. Demek istediğim niyetin ardı sorgulanmalı ayrı ama bu kampanyalar aylardır sanalda , görmezden gelip 869 dan Türk ve diğerine düştüğünde, görmeyen de niye görmüyorsun diye uyarılmalı. Ve eğer olay 869 sa ki muhtemelen böyle açıklanacak, 869 u hükümet olarak sen yap, niye rastgele ehil olmayana bırakıyosun diye de sorulmalı.-Son cümlelere ise fazlasıyla katılıyorum. Esenlikler

Emef 
 04.12.2007 0:09
Cevap :
Değerli yorumun ve katkıların için çok teşekkür ederim. İşte halka böyle çağrılar yapılırsa, sapla saman birbirine karışır ne yazık ki...Sevgiler.  04.12.2007 11:29
 

Saygıdeğer Hanımefendi, Aklı selim sahibi hiç bir vatandaşımız, Ülkesi ve Bayrağı için gözünü kırpmadan, şehit olan Kürt kardeşlerimiz için yanlış şeyler söylememelidir. Ülkemizin gelişmesi, huzur ve güven ortamının devamına bağlıdır. Elbette bir aile içerisinde de, yanlış insanlar olabilir. Kaş yapalım derken göz çıkarılmamalı, ancak bu ülkenin düşmanlarının telafuz edebileceği provakasyon, oyun kokan stratejilere bilmeden de olsa alet olmamalıdır. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 03.12.2007 22:11
Cevap :
Alet olunmaması en büyük dileğimiz ama birileri ortalığı karıştırmaya çalışıyor sanki.Saygılar...  03.12.2007 22:25
 

Yillardir BIM lerden alisveris yapiliyor, her operasyon zamani bunlar ucuzluk yapiyor, kimse bi sey demiyo, dogulu 3-5 kisi bilmem kac tane hayvan satinca mi para pkk ya gidecekmis? Once BIM leri kapatsinlar o zaman.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 03.12.2007 20:38
Cevap :
Herkes birşeyler söylüyor ama halk ne yapsın,bunları bulup cezalandıran devlet olmalı,Sevgiler...  03.12.2007 20:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster