Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
160
 

Paralel devletin köstebekleri

Paralel devletin köstebekleri
 

PARALEL DEVLET'İN KÖSTEBEKLERİ


17 Aralık operasyonlarından sonra AKP’nin yolsuzlukların üstünü örtmek için sarıldığı kavram oldu ‘paralel devlet’..

Daha önce bu ve buna benzer iddiaları gündeme getirenlere ‘kargalar bile güler’ deyip cemaati yere göğe sığdıramıyorlardı bildiğiniz üzere.

Oysa ki bu iddiaları ilk gündeme getirenlerden bir aydınımız, vatanseverimiz bu uğurda canını vermişti "Ben Türküm ve başka Türkiye yok" diyerek…

Ve şimdi İsa’nın Yahudiler tarafından öldürülmesini iki bin yıl sonra duyan Müslüman tafrası gibi cemaatin devletin içine sızmasını dile getiren Başbakan, Necip Hablemitoğlu’nun söyledikleri, yazdıkları noktasına geldi!

Şayet AKP paralel devleti yok etmek istiyorsa önce Necip Hablemitoğlu’nu yad etmeli, katillerini ortaya çıkarmalı, bu ayıbı en kısa sürede temizlemelidir. 

‘Fethullahçılar, Türkiye’de Mevleviler, Bektaşiler, Cerrahiler gibi salt dinsel inancını yaşamaya çalışan bir cemaat değildir. Uluslararası alanda at koşturan, son derecede tehlikeli bağlantılarıyla, ekonomik kaynakları ve eğitim kurumlarıyla, Türkiye’nin yüz yüze olduğu en tehlikeli tehdit odağıdır. Örgütlenme modeli itibariyle Türkiye’de bir eşi yoktur; örgütlenme modeli olarak, tamamı C.I.A. denetimindeki Moon, Falun-Gong, Scientology gibi tarikatlarla benzeşmektedir. Fethullahçılar, mevcut ekonomik kaynaklarını, yapılabilecek en akılcı ve en değerli alana, eğitim yatırımına tahsis ettiklerinden, diğer şeriatçı yapılanmalara kıyasla, ülkemizin sadece bugününü değil, daha çok geleceğini tehdit etmektedirler.’(*)

Bu uyarıyı Necip Hablemitoğlu tam 12 yıl önce yapmıştı. Paralel devleti bugün keşfedenler yıllardır bu gerçekleri dile getiren ulusalcılarla dalga geçmekte, küçümsemekte idiler. Çünkü bu iktidar bu cemaat ne istediğiyse vermişti. Ulusalcılara karşı koalisyon ortaklarıydı. Dolayısıyla bu iktidar da devlete sızan bu paralel yapılanmanın parçasıydı!

Dün Cemaat-AKP işbirliğinin kahramanı Zekeriya Öz, haini ulusalcılar, bağımsız gazeteciler ve Hanefi Avcı’lardı! Bugünse dünya tersine döndü!

‘Tüm dünyanın pekçok merkezinde uygulanmakta olan terörist ve de köktendinci ideolojik yaklaşımların yaptığı gibi, devlete ya da yabancı devletlere karşı silahlı mücadele vererek hedefe varmanın mümkün olmadığını en kavrayan dinsel organize suç örgütü, Fethullahçılardır. Mevcut sistemi yıkmak yerine, takiyyeyi ön plana çıkararak, devlet yapısıyla çatışmayacak bir örgütlenmeyle, zaman içinde devletin stratejik kurum ve kuruluşların içine sızmak ve ele geçirmek, bu yasadışı yapılanmanın “ılımlı” görüntüsünün altındaki en önemli neden ve etkendir.’(*)

Cemaatin 10 yıldır ılımlı görüntüsünü pazarlayanlar, Hocaefendi’nin kıymetini dilinden düşürmeyenler, hizmetlerini iftihar vesilesi sayanlar sızmanın farkına tam da yolsuzluklarının üzerine gidilince farkına vardılar nedense.

Başbakan çete olarak nitelediği bu cemaatin köküne inmek istiyorsa daha önce kendisinin söylediği gibi o kökü Selçuklu’da, Osmanlı’da değil Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek adlı kitabında aramalıdır. 

Eğer hala okumaya zamanı varsa, gerçekleri politika kürsülerinde meze yapmayacaksa, Türkiye Cumhuriyeti’nin ananas cumhuriyetine dönüşmesini istemediği kadar muz cumhuriyeti olmaktan kurtarma iradesini taşıyorsa..!

Bu vesileyle Necip Hablemitoğlu’nu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz…

*Köstebek-Necip Hablemitoğlu

(Devam edecek)

Oğuz Kemal Özkan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hablemitoğlu'nu rahmetle anıyorum. Katillerin bulunmasını bekliyorum. Cemaati o kadar kötülediniz de yolsuzlukların ortaya çıkarılması iyi bişey değil mi? Bu tartışmalar biraz da rüşvet çarkını örtmek için değil mi? Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 07.02.2014 7:29
Cevap :
yazı bu cümleyle başlıyor zaten İsmail Bey: 17 Aralık operasyonlarından sonra AKP’nin yolsuzlukların üstünü örtmek için sarıldığı kavram oldu ‘paralel devlet’.. dolayısıyla yolsuzluklarının örtülmek istendiği apaçık ortada. ancak yazıda vurgulamak istediğim bu uğurda canını veren Necip Hablemitoğlu idi..Bugünlerde adı encok anılması gereken kişi O dur. Yıllar önce söylediklerinde ne kadar haklı olduğu gerçeğini ve bugünlerde ençok adının yad edilmesi gereken kişi olması gerektiğini anlatabilmek amacım...  07.02.2014 13:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 618
Kayıt tarihi
: 28.07.12
 
 

Yazar/ Politika- Sivil Toplum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster