Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
166
 

Paralel evrende bir kara delik - Tayyip

Sorun paralel devlet değil Tayyip'in paralel evreni ve dönüşmeye başladığı kara delik...

Kara delikde madde öylesine sıkışmıştır ki artık atomum çekirdeğiyle yörüngesinde dolanan elektronlar bir birine yapışmıştır, madde çökmüştür ama büyüklüğüne bağlı olarak kütle çekim gücü öylesine fazladır ki etki alanına giren ışık dahil her şeyi yutar; uzayda ancak kara bir delik; mutlak bir çekim alanı olarak gözlemlenir... karadeliğin içinde neler olup bittiğini anlamamıza imkan yoktur ama muhtemeldirki orada bildiğimiz evrenin işleyişini belirleyen temel fiziki kuvvetler yüksek çekim gücünün etkisiyle tekliğe indirgenerek geçerliliklerini yitirmiştir; orası belki de algıladığımızın ötesinde farklı kuralların hakim olduğu paralel bir evrendir.

Artık paralel evreninde Tayyip de bir kara deliğe dönüşme aşamasına gelmiş görülüyor; orada kuvvetler ayrılığının bir anlamı yok; tüm kuvvetler onda toplansın istiyor; meclis çoğunluğuyla yasama zaten elinde... yürütme de yargı da belediye de medya da kolluk da bilhassa onun ve çevresinin çıkarlarını zedeleyecek bir şey yapacaksa önce onu haberdar etmek zorunda; işler nasıl yürütülecek, sonunda ne olacak kendi karar verecek.

Tayyip buna ileri demorkrasi diyor kendi paralel evreninde.

Ama hakkı var... kendine has çıkara dayalı bir karanlık maddesi ve bir karanlık enerjisi var ve bunların yarattığı çekim gücüyle çevresine sürekli değişen biçimlerde ve karakterlerde kokuşmuş, çıkarcı parçacıklar toplayabiliyor. Ancak bu karanlık paralel evren yarattığı çekim gücünün kontrolsüz etkisiyle kendinin ve çevresindeki kokuşmuş parçacıkların ağırlığını taşıyamaz noktaya gelmiş bulunuyor. Bu karanlık yapı önümüzdeki günlerde kendi üstüne çökerek bir kara deliğe dönüşecek; kim ondan çıkar umup yaklaşırsa ebediyyen karanlığa gömülecek.

Bizim açımızdan sorun bu kara delik tüm memleketi yutmadan başka bir boyuta havale edilebilir mi?!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 147
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1319
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Arkeolog olarak arkeoloji, Eski Çağ tarihi, günümüzde sit ve çevre sorunları başlıca ilgi alanlar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster