Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '11

   
  Kategori
  Deneme
  Okunma Sayısı
  444
   

  Paranın getirdiği Özgürlük...

  Paranın getirdiği Özgürlük...
   

  Zaman hızla akıp giderken ; bizler düşüncelerimizin içerisinde esir kalıyoruz.. Çocukluğumuza elveda deyip gençliğimize adım attığımız yıllardaki heyecanımız yerini çok geçmeden karamsar düşüncelere bırakıyor. O kadar çok şey var ki bizi meşgul eden... Nefes alıp verebildiğimiz için huzur duyduğumuz günler her gün daha da azalıyor. Bir insanı mutlu edebilecek şey nedir? Bu sorunun tek ve kesin cevabı paradır bence. Üzerinde fazla kafa yormaya gerek yok. Yaşadığımız zaman dilimi içerisinde herşeyin paranın etrafında döndüğü apaçık bir gerçektir. Düşüncelerimizin özgürleşmesini ve rahatlamasını sağlayan paradır. 

  Lanet olsun ki para gerçeği hiç bir zaman değişmeyecek. Ben her ne kadar düşüncelerimi bu tutsaklıktan kurtarmaya çalışsamda, insanı felaket derecede yıpratan birşey. Hele ki adaleti olmayan bir dünyada mücadele ederek ayakta durmaya çalışıyorsanız bu daha da yıpratıcı. İyi yanları da var tabi ; olgunlaşıyorsunuz genç yaşınızda. Ailenizle aranızdaki maddi köprüleri yıkıp atabileceğinizi anlıyorsunuz ve kendi yaşamınızın temellerini atabileceğinizin farkına varıyorsunuz. Hep şunu arzuluyorum ve her gün şunu düşünüyorum ; bu tutsaklığa inat zengin olacağım. Bu dünyada ki 6 milyar insanın her gün aklından geçirdiği en basit hayallerden biri gibi gözüküyor olabilir sizin için. Ben lüks bir hayat yaşamak için zenginliği arzulamıyorum ; ben düşüncelerimi paranın tutsaklığından kurtarıp, onları özgür bırakmak istiyorum. Kendimi keşfetmek istiyorum bir anlamda. Bu tutsaklıktan kurtulamadığımız sürece neyi istediğimizi bilemeyeceğiz, zevklerimizi ortaya çıkaramayacağız, hayallerimizin peşinden koşamayacağız... Zor değil bu esir hayattan kurtulmak ; bu inançla yaşayarak kısa zamanda hayatın tüm şans oklarını kendime döndürebileceğime inanıyorum. Herşeye inat hergün o kadar çok hayal kuruyorum ki... Birgün istediğim herşeyi elde edebileceğimden çok eminim çünkü. Olumlu düşünmeye ve istemeye devam ettiğimiz sürece ; bu hayattan herkes istediğini fazlasıyla alacaktır. ''The Secret'' çılgınlığı vardı bir dönem dünyada. Bilenleriniz okumuştur veya belgeselini seyretmiştir, tavsiye ederim. Olumlu düşünmenin insan hayatına etkilerini ve sonuçlarını anlatan güzel bir eser. 

  Gün gelecek zengin olacağım ; eminim çünkü buna o kadar çok inanıyorum ki. Uzun ve zorlu bir süreç olsa da sonunda elde edeceğim özgürlük hiçbir şeyle kıyaslanamayacak derecede güzel. O an'a dek herşeyden aldığım keyif ve mutluluk ; o dönüm noktasından sonra bambaşka olacak.! 

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 1
  Ort. okunma sayısı
  : 444
  Kayıt tarihi
  : 28.07.11
   
   

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde eğitimime devam etmekteyim...

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster