Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '08

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
971
 

Patafizik

Patafizik
 

Gökyüzüne karşılık gelen bir gezegende, i, n, s, a ve n'lerden oluşan bütün varlıklar, yaklaşık yüz proton devrine denk düşen her bir zaman diliminde, evrende varolabilecek bütün titreşimsel parçacıkları teklik kombinasyonları halinde bir araya getirerek ve bu şekilde oluşturulan her birimi çokluk dizileri halinde sıralayarak her an söylenebilecek her şeyi gizil olarak seslendirmektedirler. Bütün bu süreç, söz konusu çokluk dizileri potansiyel olmaya son verip efektif hale gelecek şekilde yeniden üretildiğinde, mesaj yüklü anlam-birimsel bir bütün oluşmakta ve böylelikle konuşmama eylemi artık son bulmaktadır.

Bir başka ifadeyle, söz konusu yaşam alanında varolan söz konusu varlıklar, dirimsellik durumlarına denk düşen her X proton-saniyede, patafizik bakış açısına göre, muhtemel bütün sözcelemleri oluşturmaktadırlar ve bu omni-sözcelem anında X özne tarafından efektif bir zaman-mekan durumunda seçilmiş her bir semantik birim dış evrene konuşma eylemi olarak yansımaktadır. Dolayısıyla X öznenin yaptığı tek şey, potansiyel olarak üretilen bütün sözcelemler arasından kendi gerekliliğine uygun bir seçim yaparak X sözcelemi efektif hale getirmektir.

Özcan Doğan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Sibel hanım yazıları beğenmenize sevindim. Patafizik sizinle olsun :)

Stylograf 
 17.10.2008 12:30
 

'En şinua ki inyor tu ' yazınızı tesadüfen okudum.Labirent oluşturuyor sözcükleriniz zihnimde , cok özgün cok begendim.Elinize saglık!

sibel kilinc 
 16.10.2008 21:30
 

Sayın özcan,benim gibi Üniversite mezunu,yıllarca okumuş yazmış bir öğretmenin kafasını bu denli yormadan , anlayabileceği şeyler yazsan a dostum , bizleri de düşün .

serap53 
 17.08.2008 14:58
 

selam arkadaşım yeni başladınız sanırım.yazınızı okudum aslına bakarsan bir şey anlamadım ama benim dalımla ilgili bir şey degildi ama kesin bir anlamı vardır.daha çok yazmanıız diliyorum bizler burda birbirimize destek vermeye çalışıyoruz sizide aramızdan göremkten mutlu olucaz sevgiyle kalın

hülyagerçek 
 13.08.2008 19:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 536
Kayıt tarihi
: 13.08.08
 
 

Edebiyat, edebiyat eleştirisi, sanat, felsefe... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster