Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
715
 

Pazartesi sendromu yenilebilir!

Pazartesi sendromu yenilebilir!
 

alıntıdır


Bu sabah bin bir güçlükle başladım haftaya. Sanki aksilik ve terslikler peşimi bırakmayacak gibi göründü gözüme birden. Önce tam evden çıkarken elbisemin sökülmesi, akşamdan hazırlamayı tercih ettiğim çanta-ayakkabı vs. bütün planlarımın servisin gelmesine on dakika kala değişmesi, o da yetmezmiş gibi acele ile yürürken önümdeki çamur ve kum birikintisini görmeden o çukurumsu ve pis yere basışım. Gece gördüğüm kabusları saymıyorum bile.

Neyse ki yetiştim ama hafta başı dinginliğinin aksine, yorgun bir şekilde yetiştim.

E-mailleri kontrol ederken, birden Aykut Oğut’un “Ayra Şehri” isimli sitesinden “pazartesi sendromuna son” başlıklı e-mailini fark ettim.

Sanki içlerine doğmuş nasıl bir güne başladığım.

E-maili hemen sizlerle paylaşmak istedim. Web sitelerine üye olunduğunda, her Pazartesi “sendrom” ile alakalı başka bir yöntem deniyorlar. Ve gayet başarılı olduklarını düşünüyorum.

(…)

Nasıl bir gün başlıyor senin için bilemiyoruz,

AMA,

Nasıl bir gün devam edebilir biliyoruz.

- Bir kişiye teşekkür et.

- Bir kişiye - kalpten - onu sevdiğini söyle (sana deli gibi baksa bile)

- Bir kişiye sarıl. Hiç bir neden yokken.

- Bir kişiyi cesaretlendir, korktukları bir konuda.

- Bir kişiye alan tut, senin gördüğün bir şeyi görmüyor bile olsa.

- Bir kişiye gülümse, o sana geri gülümsemeyecek bile olsa.

Ve lütfen hatırla;

''Sende olmayan bir şeyi başkasına vermezsin;) ''

İyi haftalar, müthiş haftalar, mükemmel haftalar,

Çünkü hak ediyorsun!

Genel olarak “kişisel gelişime” ön yargılı yaklaşıp; “sen zaten bunları bilmiyor musun?” diye söylenenler olsa da, bildiğimiz her şeyi uygulamadığımız için zaman zaman kendi önemimizi bile unuttuğumuzda, hatırlatacak bir şeyler okumanın faydalı olduğunu düşünüyorum.

Güne;  günaydınsız ve tebessümsüz başlandığında, yaşanan aksilikler ne olursa olsun bilinç altına yerleşip gün boyu etkisi devam ettiğinde iyi bir hafta, gün, saat geçirmek oldukça imkansız hale geliyor.

Bu nedenle bildiklerimizi hatırlatan bir sistem olması hiçte fena değil. İnsanın yoğunluklar içersinde ihmal ettiği tek şey “kendisi” oluyor.

Oysa herkes kendi hayatının baş rol oyuncusu. Ve Baş rol oyuncuları asla unutulmaz.

Bol kahkahalı, tebessümlü, olumlu düşünceler ile başlayacağınız bir hafta geçirmenizi dilerim.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

rtık pazartesi sendromuda kalmadı, günlerden nedir, ayın kaçı, hangi aydayız bunlarda karışacak yakında:))Sevgilerimle...

Nuray Ors 
 07.03.2012 11:32
Cevap :
Saat kavramını karıştıranlar olduğu gibi:) insanlar gece ve gündüz ayrımını bile yapmıyorlar artık., günleri de kaybederiz haklısınız:) sevgiler.  07.03.2012 12:16
 

Benim her günüm pazar. Hangi günde olduğumu unutuyorum çoğu zaman:) Güzel mi acaba bu?

Ahmet KARAKAYAN 
 06.03.2012 23:10
Cevap :
Aslında güzel. Yıllık izine çıktığımda bende günlerin farkında olmam ve bu hissi çok severim. Tatilde olduğumu anlarım. Hayatı bu şekilde yaşamak güzel olmalı. Alışılagelmişin dışında bence:)  07.03.2012 8:35
 

eğer ben bunları yaparsam kesin beni kovarlar şirketten ya da döverler =) olum sen deli misin diye =)))) pazartesi sendromunu yenmek için aslında her pazartesi günleri öğlene kadar izin almak olurdu bence =) mervecim mailini bizle paylaştığın için teşekkür ederim. her günün güzel ve sendromsuz geçsin canım sevgilerle.

Sokrates 
 06.03.2012 11:10
Cevap :
Niye ama ya:( haklısın bana da deli derler herhalde çok gülünce bile tuhaf karşılanabiliyor. Biz biraz somurtkanlığa alışmışız. Somurtkanlığın ciddiyet olduğuna inandırılmışız çünkü:) olsun sen yine de gül arkadaşım, ama kendini kovdurtma sakın:)  07.03.2012 8:44
 

Salı sabahı okudum yazını..ama eminim, "salı sallanmayacak" artık.biz de birde "mübarek cuma sendromu" vardır ki,tüm haftaya bedeldir..mutlu bir gün diliyorum.sevgiler..

Didem KANDEMİR 
 06.03.2012 8:33
Cevap :
Cuma'da başka bir huzur var:) hafta sonuna girişin sembolü benim için. Mübarek cuma sendromu konusunda haklısınız. Bugün cuma kalbimi kırma diyenlere rastladığım çok olmuştur:) sevgiler,selamlar  06.03.2012 11:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1887
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster