Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
517
 

Peki, Ekmeleddin İhsanoğluna kim oy verecek?

Peki, Ekmeleddin İhsanoğluna kim oy verecek?
 

internethaber.com


 İlahi Kemal Kılıçdaroğlu sonunda yine yapacağını yaptın. Olmayanı oldurmak için, olmayacak bir aday buldun.

İlahi Kılıçdaroğlu, günlerdir geziyorsun; parti parti dolaşıyorsun.. Envai türlü sendikalardan, sivil örgütlerden fikir aldın, kafa oluşturdun. Sonuç : Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu öyle mi? 

Niçin bu zat? Bir ara , Mısır meselesinde, Suriye meselesinde Başbakan’a ters düştü. Onun istediklerini, İslami Asamblelerde  savunamadı, diye mi?

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kişiliğiyle hiçbir  alış verişimiz yok. Belli ki kendi alanında önemli bir  ilim adamı. Kitaplar yazmış; çeşitli üniversitelerde ders vermiş değerli bir insan. Ve çok uzun bir süre için de İslam Kalkınma Konferansı Örgütü'nün ilk Türk Genel Sekreteri görevini yürütmüş.  İşi gücü İslam Tarihi’ni araştırmak olan bir insan.

İyi ,güzel de… Bu değerli ilim adamına CHP’den kaç kişi oy verir? Söyler misiniz , kaç kişi?

Bazı CHP Meclis üyeleri daha şimdiden kafa kaldırdılar ve bu Cumhurbaşkanı adayını desteklemeyeceklerini açık açık söylediler.

Neden? Nedenini de  CHP Milletvekili Sayın Nur Serter açıkladı:

Serter, "Son derece üzgün ve utanç içindeyim. CHP'nin bağrına bir hançer saplandı. Arkadaşlarla ne yapacağımızı değerlendireceğiz" dedi.(t24.com)

Diğer bazı partililer de , partinin “trollendiğini” iddia ederek, şaşkınlıklarını gösterdiler.

Ekmeleddin İhsanoğlu, daha önceki verdiği beyanlarda “Siyasetle bir ilgisinin olmadığını; bir siyaset adamı olmadığını,” açıklamıştı.

Fakat mesele Cumhurbaşkanlığı meselesi olunca… Kim, “istemem ama yan cebime koy..” demez ki.

Size altın tepsi içinde Cumhurbaşkanlığı Makamı sunulsa, “istemem eksik olsun!” diyebilir misiniz?  Bir umut varsa , niye reddetsin ki?  En azından şansını bir kere dener.  Hiç olmazsa en kritik durumda kendisine güvensizlik göstermiş insana karşı, bir çıkış yapmak gerekliliğini duyar ve oyununu oynar. Ne güzel!

Sayın RTE’nin , Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığı karşısında kılı kıpırdar mı?

Yoo.. Bana göre, hoşuna bile gider. Daha önce harcamış olduğu bir kişinin karşısına çıkarılmış olması, hoşuna gider. Bir daha minderde, nasıl olsa yenerim, duygusuyla seçimlere girer.

Peki, o kadar arayıp soruşturmadan sonra çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçilmesinde Kemal Kılıçdaroğlu açısından ne gibi düşünceler hakim olmuştur.

Bir kere  adam onurlu bir geçmişe sahiptir. Tamam.

Türk milleti karşısnda Müslüman bir insan istemiyor mu? İşte size ismiyle müsemma Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu. Daha ne istiyorsunuz. Adamın adına bakın, notunuzu verin.

Üstelik, bu adı diğer taraf da destekliyor.

Adam muhafazakar kanadın bütün özelliklerini taşıyor. Hayatı ve eğitimi o yönden.. Bu bakımdan Türk halkının bu kişiyi reddetmesi gibi bir seçeneği olabilir mi?

Ama bu noktada, asil kan CHP’liler itiraz ediyorlar. Ne diyorlar:

Bu adamın , CHP’nin tanıdığı, bildiği, gerçekleştirmek istediği değerlerle hiçbir ilgisi, yakınlığı yok. Bu kişi hayatının hiçbir döneminde kendini CHP’ye yakın hissetmemiş; onun için parmağını oynatmamış. Şimdi böyle bir kişiyi , “Bu bizim adayımız..” diye, Cumhurbaşkanlığına aday gösteriyorsun. Olur mu?

Daha bunun gibi bir sürü soru var.

CHP’nin önünden geçmemiş bir kişiyi , CHP adayı olarak millete lanse etmeye çalışıyorsun Sayın Kılıçdaroğlu!

Sen ortaya çıkıp, “Arkadaş, merdane söylemeli;  işi buraya kadar getirdik, bak ben kendimi Cumhurbaşkanlığına da aday görüyorum, beni destekleyin,” deseydin. Hiç şaşkınlık yaratmazdı. Ne derdi millet:

“Eh be, gönül bu ister…!”

Dur bakalım bu hikayenin sonu nasıl bitecek. Kemal Kılıçdaroğlu, bu iş oldu bitti bizim adayımız artık bellidir , mi diyecek? Yoksa , kendi kendisine mi oy verecek…

Bence , herkes gidip Nur Serter’e oy versin…

Ne var yani, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu olmazsa ;  Prof. Dr. Nur Serter olsun. Bence Nur hoca Ekmeleddin Hoca’dan daha çok oy alır. Neden mi?

Nedeni belli!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gönül isterdi ki parti içerisinden bir aday olsun. Ama ülkenin geldiği noktada sağa ve siyasal islama teslim olmuşluk kabak gibi sırıtırken partili adayın kazanma şansı nedir Sayın Hocam? Kaldı ki CHP zaten solda bir parti değil ve uzun zamandır sağdan adam devşirerek başarı sağlamaya çalışıyor. Neyse, bence tek adam hesabı olan Erdoğan'a karşı sembolik bir cumhurbaşkanı olacak olan bir isme sıcak bakmanın bence pek bir zararı olmaz.

Yıldız Nihat 
 20.06.2014 14:19
Cevap :
Sayın Yıldız Nihat, söylediklerinizde makul ölçüler var. Ama ben yine de CHP'nin kendi kendisine karşı ve tarihine karşı daha tutarlı bir davranış içersinde olmasını beklerdim. Ekmeleddin Bey belli ki iyi insan, ama CHP'nin insanı değil. Ondan bir şey beklemek de bana göre hayal. Çünkü kolay kolay kurtlar sofrasından adama pay kaptırmazlar. Ben üzüldüm, ama başka yapılabilecek bir şey yok. Saygılar.  21.06.2014 19:31
 

Yazınızın başlığını oluşturan soru cümlesi son derece haklı! Altına sıraladığınız gerekçeler de bir o kadar doğru! Bu iş, bu durumda ilk turda biter. İnsanlar da yazlıklarından ikide bir gidip gelmemiş olurlar. Bu aday bence "yazlık lobisinin" eseridir:) Saygı ve selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 19.06.2014 9:10
Cevap :
Sayın Ersin Bey, "İyi insan olmak," başka, "Doğru insan olmak," başkadır. Burada bence Kılıçdaroğlu kendi kafasına göre bir seçim yapmıştır ve kanımca CHP'nin %90 'ı bunu kabullenecek durumda değildir. "Ben yaptım oldu" diyorsanız. Karşı taraf da öyle dünya kadar işler yapıyor. Ama beğenilmiyor. Nihayet böylece Cumhurbaşkanlığı (Veya Başkanlık) Seçimi iyi bir fırsattı dönüşüm için, ama bu fırsat göre göre kaçırılıyor. Velhasıl kimsenin içine sinmedi. Saygılar efendim.  19.06.2014 11:29
 

Yazınıza " yorumsuz" demekten başka bir şey aklımdan geçmiyor.

yılmaz çetingöz 
 18.06.2014 11:42
Cevap :
Yılmaz Kardeş , bana göre bile bile lades ama başkaları farklı düşünebilir. Veya ben fena halde yanılabilirim.. Allah vere ben yanılayım. Ama şu "Perşembe'nin gelişi..." meselesi var ya! Saygılar.  18.06.2014 13:53
 

Anlaşılan, bu konu daha çok su kaldıracak.

Şahin ÖZŞAHİN 
 17.06.2014 23:12
Cevap :
Su kaldıracak da Şahin, o zamana kadar atı alan Üsküdar'ı aşacak.Saygılar.  18.06.2014 0:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 820
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster