Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
119
 

Peki hep böyle mi olacak?

Size de oldu mu hiç?

Hani bir şey için tam karar verirsin, bu sefer tamam dersin, her şeyde istediğin gibi gider hani o sıralar, daha da canlanmışsındır, daha da pozitife döner her şey, olması için deli çaba harcadığın bazı şeylerde oluruna bırakmanla su gibi akmaya başlamıştır sana…

Derken birden bumm! Her şey yerle bir. Daha ne olduğunu anlamamışken üstelik. Hani iyi gidiyordu? Hani karar vermiştik, başarıyorduk? Yine mi başa dönüyoruz?

Aslında dönmüyoruz, tökezledik. Düştük. İlk sınavdı bu belki dedik, ayağa kalkarsam bu sefer tamam diye düşündük. Dizlerimizdeki sıyrıkları hiçe saydık, tekrar yola çıktık.

Anlık kızgınlıkla geri dönememekten korktuk sonra. ‘Geri dönmeye değer mi peki’ diye düşündük. Bakmadık arkamıza hiç, ‘zaten çok baktım, hep ben baktım’ diye de geçirdik içimizden, yola devam ettik.

Hala devam ediyoruz, ama hala korkuyoruz. Hiç bizim olmayan şeyleri sonsuza dek kaybetmekten, belki de olabilecek güzellikleri görememekten korkuyoruz. Ben güçlüyüm ve bunu herkes bilecek diye düşünürken, belki de kırıyoruz. Ama niyetimiz kötü değil, güç savaşı hiç değil; kendimiz kırılmamak için. Duyuyoruz, görüyoruz ama susuyoruz. Çünkü susmaktan, görüp de görmezden gelmekten başka çare kalmıyor bazen. Artık dayanamayacak noktaya gelince de yola çıkıyoruz.

Bu süreç zor oluyor ama başarıyoruz aslında. Eski benliğimize dönüyoruz ama eskisinden daha farklı olarak. Peki… hep böyle mi olur? Üzülmeden bağlandıklarından kopamaz mı insan? Değişmeden, kırmadan, kırılmadan olmuyor mu bu işler? Her zaman kafa karışıklıklarıyla uğraşmamız mı gerekiyor? Yok mu bunun kolay bir yolu? En kısa yoldan sonuca ulaştıran…

Boşa sorulan sorular bunlar aslında. Hadi kabul edelim; hiçbir zaman kolay olmadı ve asla da kolay olmayacak... 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 29.08.15
 
 

İçinizden biri... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster