Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '06

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
662
 

Penélope Cruz farkı

Penélope Cruz farkı
 

İspanya'nın ünlü yönetmeni Pedro Almodóvar doğduğu yere, İspanya'nın La Mancha bölgesine dönerek yaptığı Cannes'da en iyi senaryo ödülü almış olan oskar'a dahi aday gösterilen ve sinema eleştirmenleri tarafından tam not almış"Dönüş"filmi hakkında sınıfda bir şey sormak isteyen fakat herkes çok iyi anladığına göre şimdi bir şey sorarsam ayıp olur psikolojisine giren öğrenci gibi çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Fakat Penélope Cruz gibi sinema perdesini dolduran ve o soğuk beyaz perdede güzel bir kadının yüzünün alabileceği her türlü ifadeyi verebilen bir sinema yıldızını izlemek dahi filmi gönlünüzde iyi yerlere koyabiliyor.

Akdeniz filmi özelliğinin çok fazla öne çıkmadığı bu filmde Penélope Cruz ,Sophia Loren'i hatırlatan Akdeniz kadın yıldızlar gibi "Ben burada Akdeniz kültürü ile ilgili bir film yapıyorum" diyerek bağırıyor adeta yaptığı role hakkını vererek.

Özellikle kendisine emanet edilmiş restaurantda verilen veda gecesinde Penélope Cruz söylediği bir şarkıda verdiği hava ile sizi Akdeniz makilerinin kekik,lavanta kokan gecelerine götürüyor.Gülümseme ve ağlamaların birkaç dakika arayla gerçekleştiği sahnelerde yüzünde bu duyguların geçişi bir Akdeniz dalgasının karaya hafifçe vurup geri çekilmesi gibi yaşanıyor.Yani demek istiyorum ki Penélope Cruz gibi bir oyuncunuz varsa her türlü senaryo sanki sahnede kendi kendine hayat bulur gibi geliyor bana.Saygılarımla...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Film ayırıp seçme huyum yoktur.Ama çok denedim Pedro filmlerini sevmeyi. Annem Hakkında Herşeyi,Kötü Eğitimi,Konuş Onunlayı.. Olmadı.. Doğru söylemişsiniz eleştirmenler çok sever filmlerini. Ama ben sevemedikten sonra. Belkide derdim kırmızıyla.Filmleri çok kırmızı:)Birazda fazla Cruz'lu.Hormonlarımıza yenik mi düşüyoruz bazen sinemaseverler olarak.Siz ne dersiniz?

Çiğdem Ya. 
 02.01.2007 20:20
Cevap :
Sanırım doğru cevabı "Ben sevmedikten sonra" diyerek siz vermişsiniz. Kişilikli sinema seyirciliği kendi tarzını yaratır diye düşünüyorum. Aynı şekilde herkesin çok sevdiği bir filmi beğenmediğim çok zamanlar olmuştur. fakat sizin kırmızı ile çok fazla sorununuzun olmadığını düşünüyorum.Bir yazınızda "Eşkiya" filminden ziyade sizi sinema koltuklarının kırmızı olmasının daha çok etkilediğiniz yamışsınız.Sağlıcakla kalın...  02.01.2007 21:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 251
Toplam yorum
: 260
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 913
Kayıt tarihi
: 06.10.06
 
 

İ.Ü Edebiyat Fak. Coğrafya bölümü mezunuyum. Lise, üniversite ve  öğretmenliğim boyunca yaşamı şi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster