Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '16

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
245
 

Penise sahip olmak Kadına işkence yapma hakkını vermez...

Penise sahip olmak Kadına işkence yapma hakkını vermez...
 

Oyuncu Deniz Çakır'ın Kadına Şiddet Temalı Fotoğrafı


Türkiye'de ne yazıkki penise sahip olabilmek erkeğin kadın üzerinde her türlü tahakkümü kurmasına izin vermesinin yanı sıra tecavüz, kadının eğitim hakkının engellenmesi, kadına şiddet  ve cinsel istismar hakkınıda doğal olarak erkeğe tanımış bir statü olarak ön plana çıkartmaktadır.

Kadına bu tarz insanlık dışı davranışlarda bulunulurken aynı zamanda algısal olarak ve bu davranışlarını meşru gösterilmeye çalışılıyor. Türkiye'de bunların örnekleri maalesef sadece basına yansıyanlardan haberimiz oluyor. Basına yansımayanlar ise bu insanlık dışı drama maruz kalarak hayatını devam ettiriyor.

Kamuoyuna yansıyanlardan birkaçının ismi Özgecan Arslan, Münevver Karabulut gibi  vahşice öldürülen kadınlarımızla sınırlı kalmamakla beraber katledilen kadınların ölümleride gün geçtikçe artmaktadır.

Bu tarz şekilde katledilmelerinin tek sebebi penise sahip olmamaları ve penise sahip olan canavar ruhlu erkeklerin kendilerini kontrol edememeleri çünkü o erkekleri doğuran canlının da bir kadın olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmamaları bu vahşetlerin gün geçtikçe artmasına sebebiyet vermektedir.

Ayrıca ülkemizde nasıl kadın veya erkek olunur kısmının eğitimini vermeden önce nasıl insan olabiliriz bunun eğitimini başta aşılamak gerekir. İnsanlara biyolojik cinsel organına göre ne ataerkil ne de anaerkil sistem üzerinden eğitim verilmelidir. Verilmesi gereken eğitimle beraber tecavüzün ve kadın cinayetlerinin önüne hangi sistem ve şekilde önünü kesebiliriz. Bunun formülü araştırılmalıdır. Kısacası toplumun bize empoze ettiği kadın-erkek rollerinden sıyrılıp olması gereken insan modeli nasıl olmalıyız bu konuda eğitim verilmelidir.

Kadının el üstünde tutulması gereken bir toplumda katledilmesi kadar barbarca bir davranış sergilenemez. Ülkemizde kadına yapılan bu davranışlar ise sosyal ve kültürel anlamda yozlaşmanın önünü giderek açan bir unsur haline gelmektedir.

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 69
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 267
Kayıt tarihi
: 12.06.15
 
 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler- Müzisyen -Fotoğrafçı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster