Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2313
 

Penisi kesilen ilk Türk'le aynı servisteydim

Penisi kesilen ilk Türk'le aynı servisteydim
 


Sene 1993 ya da 1994 olacaktı. Ankara’da üniversite öğrencisiydim. Ve bir hafta sonu, arkadaşlarla birlikte, özel otomobille Ankara’dan İstanbul’a gezmeye giderken, sabaha karşı Düzce girişinde trafik kazası geçirdik.


Ankara-İstanbul yolunun Bolu Dağı geçişini bilmeyen yok gibidir. Bir kış gecesi ise bu mevkii daha da bir tehlikeli olur. Yarım metre karın olduğu ve gözün gözü görmediği bir sisli gecede, altımızdaki lüks araç şarampole yuvarlandı. Arkadaşım kullanıyordu ve ben sağ arka koltukta idim.


Hurdaya ayrılan araçtan hepimiz sağ çıkabildik ama özellikle Ben olmak üzere baya bir dağıldık tabi. Düzce Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalelerimiz yapıldı. Benim göz kapağıma estetik cerrahi yapılması gerekiyordu ve o dönemde Düzce Devlet Hastanesi’nde bu imkan yoktu. Apar topar Ankara’ya döndük.


Hacettepe Üniversitesi’nde okuduğum için direkt Hacettepe Tıp’a götürdüler beni. Ve sabah saatlerinde girdiğim acil servis ve daha sonra ameliyathaneden akşama doğru çıkabildim. Bir gece serviste yatmam ve sonra da her gün, pansuman için gelmem gerekiyordu.


O ilk gece bir şey görmedim ama sonraki günlerde, pansuman için geldiğimde; servis koridorlarında, yedi köyün ağası gibi dolaşan bir adam dikkatimi çekti. Sünnet olmuş gibi yürüyordu. Herhalde fıtık ya da prostat ameliyatı falan olmuş diye düşündüm.


Daha sonra, otomatik açılan cam servis kapısının dışında bekleşen ve kapıdaki görevliyle tartışan; eli mikrofonlu, boynu fotoğraf makineli, kameralı, ses kayıt cihazlı gazete muhabirleri dikkatimi çekti.


Benden üç-beş yaş büyük olan ve kısa sürede dost olduğumuz doktoruma sordum durumu. Sünnet olmuş gibi ama bir o kadar da kurumlu kurumlu yürüyen adamı göstererek:


“<ı>Vatandaşı görmüyor, tanımıyor musun yoksa?” dedi.


“<ı>Yoo...” dedim.


“<ı>Hocam, baksana adamın kasılışına, havasına ya. Bu gördüğün vatandaş, Türkiye’nin ilk, karısı tarafından penisi kesilen adamıdır” dedi, sırıtarak.


Hayretler içindeydim. Parçaları birleştirdim. Kapıdakiler de adamla röportaj yapmak için yırtınan gazetecilerdi. Hastane yönetimi ilgiden ve kalabalıktan bunalmış, medyaya yasak getirmişti.


“<ı>Gel tanıştırayım Seni” dedi, Doktor Mete.


Merhaba, hoşbeş, geçmiş olsundan sonra “<ı>ne yaptın abi böyle” dedim, biraz da sıkılarak.


Adam, gözünü koridorun en uç noktasına dikti, derin bir nefes aldı, yaşamın en derin sırrını çözmüş filozofik bir edayla sadece iki cümle etti:


“<ı>Çapkınlık zor zanaat evlat, hamama giren terler; yapacan ama yakalanmayacan. Biz yakalandık, bedelini ödedik” dedi, Malazgirt Ovası'na girmiş Alpaslan triplerini zirve yaptırdığı duruşuyla.


Doktor Mete ile ben, gülmemek için kendimizi zor tutuyorduk.


“<ı>Ya Yenge nerede şimdi” dedim, saf saf.


“<ı>Nerede olacak yeğenim, tabi ki dizimin dibinde, refakatçi kalıyor yanımda” dedi.


Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. Karşımda bir kahraman(!), ülke tarihine geçmiş bir kişilik duruyordu. Çapkınlık belasına, karısına penisini doğratmış ilk Türk erkeği ile tanışmamın hikayesi budur dostlar.@İki sene önce bugün "Madem Çekiştirecen Ne Diye Giydin A Kızım?": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=45852

@İki sene önce bugün "Ararken Yitirmek-3": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=45742

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hanımı da yanında ha. Adam sonradan yapılan eklemeyi karısıyla kullanıyor mu acaba? Yoksa başka yerde denemeye devam mı ediyor? İnsanın başına meraktan gelirmiş. Merak. Selamlar.

Ş ODABAŞI 
 11.06.2010 8:31
Cevap :
Bence de fazla merak iyi değil Sevgili Odabaşı....  11.06.2010 15:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 912
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3682
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster