Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '18

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
83
 

Perde

Perde
 

Dünyaya gelişini ve ilk birkaç yılını hatırlamamanın bir anlamı olmalı. Hiç düşündün mü? Başkalaşmaya alışmanın yaratacağı  zorlukları bilmiş olarak doğsan nasıl olurdu dünya? Sanırım aynı durum sonunu bilmeden yaşamak için de geçerli. Bir son var her hikaye için ama ne zaman,nasıl, nerede başa gelir,  bilinmezlik. Bu seni de ürkütmüyor mu? Hayatı hangi sebeple bırakacak olmanı merak etmedin mi hiç? Eminim etmişsindir. Peki bitimi bilerek bu kibirlilik, bu değersizleştirme hali neden?

Hayatın hangi döneminde ediniliyor başka insanları yargılama, mutsuz etme ve kötü izler bırakma hakkı? Ne kadar eşit olduğumuzu her sabaha doğan güneşle , akşam paylaştığımız yıldızla göremeyecek kadar körelmenin sebebi nedir? Düşünüyorum, insanlar hep daha mutlu ve daha iyi yaşamayı dilerken başka hayatları ezdiğinin, yok ettiğinin farkına nasıl varamıyor? Bunun sebebi sen, ben, o,  hepimiziz. Her birimiz ayrı ayrı kırıyoruz kanadını umutların. Aldığımız nefes, geldik gidiyoruz arası kadar. “ Her an” diye bir gerçek var. Ayrılık dediğin korku hepimizin yutkunduğu , hemen şuracıkta duran bir düğüm. Sevmeyi paylaşmak varken payımıza sessizliğin düşüyor olması niye? O yanından, yurdundan ayıramadığın gurur var ya işte o bir saniyeyle paramparça olabilecek bir yok oluş. Sonrası pişmanlık. Her sabahı , her anı , her insanı , hayvanı , çiçeği sevmenin hazzı hiçbir şeyde yok. Koca koca şehirler inşa ederek hapsettiğimiz nefesimize denizler , ılık rüzgarlar gerek bir de sevmek. O baş tacı. Yanından bir kere bile ayırmayacağın  bir şey istiyorsan sev! Seni sen yapan tek güzellik bu çünkü. O kendinde büyüttüğün kibir, gurur, üstünlük hiçbir şey ifade etmiyor. Her şey bir gülümsemede bir sarılmada gizli. Denemesi bedava!  Böyle olduğu için zaten dikkat çekmiyor.

Sözün özü, ölüm var. Kapında, nefesinde, yanı başında. Her dakika seninle her yere gelen gerçek. Hal böyleyken Haktan gelen güzelliği görmelisin. Çıkar maskeni! Bu yorgunluklar seni sadece yıpranmışlıklara götürecek.  Oysa ki bu taraf bahar bahçe. Seçim senin. Bizi sevmek kurtaracak. Bu kadar yüreğin şair olması, aşık olması tesadüf olamaz. Sana kelimelerle, sazın sözüyle anlatılanlara kulak ver! Sahtelikler çekici olsa da avucunda kalacak hayata inan. İç çekmelerden mutlu olunsaydı bunca türkü bunca şiir yaratılmazdı. Çare olduğun hayatlara dert olma!

Hayat tavsiyesi: Her saniyeyi severek yaşa, silinmiş değil kalıcılığı bulmuş bir ruh olmak cansız bir bedenden her zaman üstündür ve hep çoğalacak olan renk, sevginin rengidir. Bulana selam olsun!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 93
Kayıt tarihi
: 04.06.17
 
 

Mavinin içinde mavi, çocuklarla çocuk, üzülene omuz, sevinene gülümseme, bir kalemin varolmasına ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster