Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '14

   
  Kategori
  Güncel
  Okunma Sayısı
  170
   

  Perdesiz Erkan ve Affedersiniz Müzik

  Perdesiz Erkan ve Affedersiniz Müzik
   

  Yine önemli bir dönemeçten geçerken, halkımızın önüne bir engel çıkartılmaya çalışılıyor. Son vesayet olan Cumhurbaşkanlığı kalesini yıkmaya 35 kala yeni bir olay yaratılıyor. Neymiş Efendim ERKAN OĞUR adlı sözde! Sanatçının konseri iptal edilmişmiş. Yok efendim demokrasilerde bu var mıymış, yok efendim sanatçı özgür değil miymiş ? Zannedersiniz Erkan Oğur Sandıkta galip gelmiş biz de onu engellemişiz! Ya Biz gerçek halk! sanatçılarını engellemiyoruz! Sandıktan çıkan, evet sandıktan çıkan tüm halk sanatçılarına iş veriyoruz; onlara konser beste yaptırıyoruz! Bakın mesela Uğur Işılak.

  Tabi öncelikle Müzik üzerine 1-2 noktayı vurgulamamız lazım. Müzik yeri geldiğinde Ahlaksızlığın daniskası; dış güçlerin bizi karıştırmaya çalıştığı bir araca da dönüşebiliyor. Bu durumda zaten buna müzik değil “Affedersiniz Müzik” diyoruz.  Çünkü bu durumda çocuklarımızı zehirleyebilecek bir araç olabiliyor müzik. Nasıl mı ? Ahlaksız  ve sol ideolojik bir anlayışla... Biraz daha açalım:

  1)      Müzik Ahlaksızdır:  Evet “Affedersiniz Müzik” Ahlaksızdır. Konunun komşunun dam üstünde un elemesini gözetleyen; kendi özel hayatını afişe eden bir duruma gelmiştir.  Bakın O kadar ahlaksız Türkülerimiz var ki?  Mesela  “Safiyem’e karyola dar gelir”. Şimdi Safiye kim? Nikahı var mı ? Nikahlıysanız gidin çift kişilik yatak alın. Neden ortalığı karıştırıyorsunuz?

   Bir ahlaksızlık örneği daha: “bayıra karşı yatır beni, tırmala beni kaşı beni”.

  Kedi misiniz, insan mısınız belli deği. Tek kelime ile rezillik…Sözde sanat özde ucube bunlar ucube…

  Bakın bir türkü daha :  “-dedim ak memeler-dedi koynumda, -dedim ver ağzıma  -söyledi yok yok”  Hayır, Allah’tan kızımız örf adet ve geleneklere uygun büyümüş. Yoksa türkü sonuna kadar çocuk işi tamamdı! elbette çocuk yapın, ama evinizde edebinizle yapın! Arabada 5 evde 15…

  Bu örnekler bize göstermiştir ki, geleneklerimize göreneklerimize uymayan; Havalimanını ,3. Köprüyü engellemeye çalışan, Almanya kökenli XXX site ürünü bu Türküsüz! türküler  engellenmelidir.

   

  2)      Müzik Solcudur: Aslında müzik; ülkemizi bölmeye çalışan solcuların işidir. Solcular O kadar işlemişler ki müziği; müzik tarafsızlığını kaybetmiştir. Hayır ne demek; SOL anahtarı ve SOL nota. Benim muhafazakar kardeşim müzik dinleyemeyecek mi? Neden Muhafazakar nota yok; Neden muhafazakar Anahtar yok ?

   Bunlar bizi Çırak zannediyorlar. Oysa Bizler ustalık dönemindeyiz. Cevap verin bakalım:  Anahtar bir yerleri açar. Sol Anahtar neyi/nereyi açacak? Kime açılacak? İşte bunlar bir takım ideolojik işlerle, halkımızın manevi duygularıyla oynamaya çalışıyorlar.  

  Peki Sol notasına ne demeli… Neden bu bölücülük, bu ötekileştirme bu ayrımlaştırma… Ruhun gıdası olan müziğe hiç yakışıyor mu ? Ama Hiç kimse kusura bakmasın.  Eğer böyle giderse biz de okullardan bu  müzik müfredatını kaldıracağız; yerine kendi anlayışımıza uygun “kindar bir müzik müfredatı” koyacağız. Sol Anahtarı yerine muhafazakar anahtarı sol nota yerine muhafazakar nota getireceğiz.

  Neden ERKAN OĞUR. Tivit mivit değil mesele; siz hala anlamadınız mı?  Bakın Erkan Oğur; Kendi itiraf ediyor zaten. Ne diyor : EKSİKLİK KENDİ ÖZÜMDE… Şimdi böyle eksikliği olan birinin konser vermesi ne kadar doğru olabilir ? Siz kendi evladınıza; böyle birini mi dinletirsiniz, yoksa “Sen Allah’ın bir lütfusun” diyen Ebru Gündeş’i mi ? Aralarında uçurum var. Çocuğunuzun özgüveni için, ona eksik olduğunu değil; Allah’ın bir lütfu olduğunu anlatan parçalar dinletiniz.  Hayır diğer türküler, Eşinize Bacınıza, çoluğunuza Çocuğunuza dinletilirse hoşunuza gider mi ?

  Bir de “ Ey Zahit Şaraba Eyle İhtiram” diye bir türkü söylüyor Erkan Oğur.  Bu Türkünün sözleri çok ayrımcı. Bakın iki dize ele alalım : “ehline helaldir lâ-ehle harambiz içeriz bize yoktur vebali?” Sol anahtar/notadaki bölücülük ötekileştirme burada da var. Biz içeriz siz içmesiniz. Bize yoktur vebali size vardır. Hep bir dışlama söz konusu. Peki biz böyle mi yapıyoruz ? Mesela “Aynı Bağın Gülleriyiz biz, Aynı sazın teliyiz biz, Gönüller bir Dualar bir” dedik. , DUBLE YOLLARIMIZ BİR” dedik.  Sadece bizim seçmen mi kullanıyor duble yolları? Erkan Oğur da kullanmıyor mu? Biz onu ve onun gibilerini dışlıyor muyuz ? Ama eğer böyle devam ederse DUBLE (ismini değiştirsek fena olmayacak; değişik çağrışımlar yapıyor. Sonra konuşalım yani bunu) YOL’u, yeni havaalanını 3. Köprüyü parti üyelerimize kullandırma mecburiyetinde kalacağız.

     Perdesiz GİTAR. Çok masum gibi duruyor bu kavram değil mi ? Oysa en tehlikeli kavramdır. Yanına sol Anahtarı koyun ve düşünün!!!SOL anahtar ,Perdesiz Gitar… Tehlikenin farkına vardınız mı ? Sol Anahtarı, Sosyalizme ,Perdesiz Gitardan açılıyor. Neden Hep Perdeli Gitar var da Erkan Oğur Perdesiz’i icat etmiş. Bu eski Doğu blokunun oyunu. Sol Anahtarı Sosyalizm propagandası yaparken, Perdesiz Gitar Sınıfsız Topluma gidişi temsil etmektedir. Ne yani ; Bu da mı gol değil !

  Herkes bize diktatör diyor;( Haa kendine çok güveniyorsa Erkan Bey; Bağlamasını, gitarını bir kenara bıraksın. Gelsin siyaset yapsın! Sandıkta necip milletim karar versin! ) Biz diktatör değiliz. Biz Diktatör olsaydık ,konseri engellemekle yetinmez aynı zamanda Erkan OĞUR’u idamla yargılardık. A. Pinochet ve Victor JARA’yı hatırlayın. Diktatör Pinochet; Gitar çalmaması için V. Jara’nın ellerini kırmadı mı ?  İşkenceden geçirmedi mi ? Kurşuna dizmedi mi ?Biz ne yaptık; sadece konseri iptal ettik. Diktatör olsaydık biz de kırardık/öldürürdük. Yani Diktatörlüğü sizden öğrenecek değiliz…

  Önerimiz var tabi…Biz size Türkü dinlemeyin demiyoruz; hobi olarak yine dinleyin…

   Sözde değil Özde Müzik için günde 3 defa…. :Dombra” ve “Aynı Bağın Gülüyüz”…

  Emin Nergüz

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

  Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 170
  Kayıt tarihi
  : 06.07.14
   
   

  Sosyoloji ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster