Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '17

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
184
 

Personel Verimliliği ve Personel Takip Sisteminin Önemi

Veririmliği arttırmanın başlangıcı personel eğitimidir diğeri ise takibidir bu yazımızda personel takip sistemler hakkında yazacağız.

Personel Takip Sistemi Ne Demektir?

            Bünyesinde personel çalıştıran bütün işletme ve fabrikalarda, çalışan personellerin sabah ve akşam olmak üzere giriş ve çıkışlarını kontrol etmek amacı ile bilgisayar ortamında personel takip sistemi ile kontrol yapılır ve bu bilgiler raporlanarak alınır. Bu sistem işveren ve çalışanlar arasında bir hakem rolü üstlenmektedir.

            PDKS Personel devam kontrol sistemi ile personeller yurt içinde veya yurt dışında olsa da tek bir işlem ile online olarak personel kontrolü sağlanabilmektedir. Bu da işletmelerdeki zaman kaybını ortadan kaldırmaktadır.

            Bu sistemde kullanılan özel yazılımlar aracılığı ile fazla mesai hesaplaması, aylık maaş ve geriye dönük hesaplamalar yapılabilmektedir. Her gün tutulan mesai saatleri ile hesaplamalar depolanarak belirlenen tarih alanları çekilir ve raporlanır. Her zaman her yerde tam kontrol sağlayan pdks, personelin giriş ve çıkış yaptığı alana kurulmaktadır. İşletmeler tarafından belirlenen bilgisayarlara kurulumu gerçekleştirilir. Böylece Personel Kontrol Sistemi ile Personel Devam Kontrol Sistemi arasında iletişim sağlanır.

 Web Tabanlı Personel Takip Sistemi

            Son dönemlerde çağdaş ve gelişmiş firmalar, web tabanlı pdks ile firmanın yönetim ile denetimlerini merkez ofisten kolayca sağlayabilmektedirler. Farklı konumlarda çalışmaya devam eden çalışanlar için şirketin merkezi verilerine ulaşılması bir zorunluluktur. Web tabanlı pdks sayesinde bütün bilgilendirmeler, kararlar ve sonuçlar şirketin bütün şubelerine ve kullanılan mekânlarına aynı andan ulaştırılabilmektedir.

            Bu sistem ile bilgisayarda herhangi farklı bir sistem kullanılmasına gerek kalmadan güvenli giriş yapılarak kullanılabilmektedir. Özellikle geçişli kontrol sistemine bağlı olan yazılım sektöründe yaşanan gelişmelerin yenilikçi versiyonlarından biridir. Resmi ve özel kurumların hepsinin son zamanlardaki en büyük tercihleri olan web tabanlı pdks, birçok farklı avantaj da sağlamaktadır.

 Web Tabanlı Pdks’nin Firmaya Sağladığı Faydalar ve Avantajlar

            En önemli avantaj bağımsız bir platform oluşturmasıdır. Sabit olan bilgisayardan bağımsız olarak çalışma imkânı sunan web tabanlı pdks, hem firma sahibine hem de firmaya büyük avantaj sağlamaktadır. Yetki verilmesi halinde aynı lokasyonda olan herhangi bir bilgisayara da bu program yüklenerek kullanılabilmektedir.

           Programın kullanılabilmesi için her bilgisayara ayrı ayrı programın kurulmasına gerek olmadan kullanılan web tabanlı pdks ile yazılımın yükseltilmesi için de zaman harcanmaz. Bu sistem ile bilgisayarın çökmesi veya çalınması gibi sorunlarda yaşanmamaktadır.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 991
Kayıt tarihi
: 07.08.17
 
 

Bendeniz hayatı varolduğu yerde değilde, uzaklarda yaşayan biriyim. Beni tanımanızı istemem... Su..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster