Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '19

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
35
 

Perspektif

Farklı bakış açıları yakalayarak gerçekliği inşa etmek amacıyla başvurduğumuz eğitim kurumlarının baş tacı,  insan yetiştiren bir memleketin vazgeçilmez elemanı, bireyi topluma kazandırmak için çalışan sosyal mühendis, her şeyin ötesinde bir kimlik insanıdır öğretmen.

Öğretmek amacıyla çıktığı yolda öğrencisi onunla farklı renklerin varlığını anlamlandırmak ve yarına ulaşmak için tek renk ışığı yakalamak iddiasını gerçekleştirmek hevesiyle çalışma aşkını yakalar.

Yarının toplumu olmak için bugünden başlayan çalışma ışığın tek renk oluşu gibi bireylerin felsefelerinden tek bir felsefe oluşturmak amacına bağlıdır. Anlaşıldığı kadarıyla dünyaya bir noktadan başlayarak dağılan insanlık zihnimizdeki bilgilerin dağılması gibi bir işleme tabi olmuştur. Bu bilgileri toplayan insan makul olana ulaşır. Bireylerin toplanarak dünya üzerinde bir birliğe ulaşması insanların bencil bakış açılarından kurtulması ve gördüklerinin daha anlamlı olması sonucunu doğuracaktır.

İşte bu bize filtreli güneş gözlüklerimizi kaldırıp atmayı ve dünyayı beyaz ışıkla görmeyi önerir. Bunu yaptığımız zaman etrafımızdaki varlıkları gerçek renkleriyle görmüş oluruz.

Öğretmenin görevi farklı renklerin varlığını ispatlamak sonra da bu renklerin birleşimi için çalışmak olmalıdır. Bu felsefe bireyi anlamak ve iyisiyle kötüsüyle bir toplum yaratmak anlayışını ortaya çıkarır.

Geriye kalan ise varlığı farklı açılardan incelemektir. Gerçek bir topluma doğru atılan adım varlığa farklı açılardan bakıldığında bizi bilmediğimiz sonuçlara ulaştırabilir.Birinci düzenleme yapıldıktan sonraki kısımda ikinci nesil öğretmenler doğacaktır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 24
Kayıt tarihi
: 03.07.19
 
 

1972 Samsun Merkez doğumluyum.1988 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandım...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster