Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
387
 

Pes doğrusu....

Pes doğrusu....
 

Pes Doğrusu....
Sabah gazeteyi açtığımda karşıma çıkan ilk haber:

"Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, tüm sigortalıların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan, “İlaç Alım Protokolü”nü bugün itibariyle feshettiklerini açıkladı.

Türk Eczacıları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, “tüm sigortalı vatandaşların, 2 Şubattan itibaren parayla ilaç alma dönemi başlayacağı” ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ne Sağlık Bakanlığı ne SGK ne de hükümetin diğer yetkili kurumları, sesimizi hiçbir platformda dinlemediler, dinlemek istemediler. 32 binkişiyle Ankara Kolej Meydanı'nda miting düzenledik, yine sesimize kulaklarını tıkadılar. Ne anlaşma sağlandı ne de uzlaşma. 'Artık yeter'dedik ve demeye devam ediyoruz.

Türk Eczacıları Birliği, bağlı bulunan 51 eczacı odası ve 24 bin eczanenin ortak kararıyla 1 Ocaktan itibaren vatandaşların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan 'İlaç Alım Protokolü', uzlaşma sağlanamamasından dolayı tarafımızca feshedilmiştir.”

Açıklamada, yarın Türk Eczacıları Birliği Merkez Binası'nda konuya ilişkin basın toplantısı düzenleneceği bildirildi."
Kendini sosyal devletin savunucusu, tüm halkı kucaklayan bir hükümet olarak tanımlayanlar, sonunda milyonlarca SSK lının ilaçsız kalmasına göz yumdular.
Hiçkimse, "efendim eczacılar ile anlaşma yapılamamış" gibi bir şey söylemesin. Bütün çalışma hayatı boyu prim ödeyen bir kişi olarak böyle bir mazeret duymak istemiyoruz.
Taksim'de işçiyi "nazik" bir şekilde emrettiklerini yapmaya ikna ediyorlar. Oy toplamak için çalışanın vergilerini hiç sormadan "sosyal yardım" adı altında yandaşlarına dağıtıyorlar. Eczacılarla anlaşamıyorlar!
Bu gün ilacının günü gelmiş kronik hastalar, bu gün itibari ile sağlık kurumlarına başvuran vatandaşlar, ne olacak?
Hayır! Biz bunlara layık değiliz.

Ezgi Umut bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Devlet vatandaş ilişkisini gösteren güzel bir örnek. Yücelte yücelte yere göğe sığdıramadığımız devletin vatandaşlarının en basit ihtiyaçları karşısında bile böylesine duyarsız kalması son derece düşündürücü. Bence bütün bu ve buna benzer olaylardan dersler çıkartmak gerek. Elinize sağlık güzel bir blog. Sevgiler ve selamlar

Matilla 
 14.01.2009 19:12
Cevap :
Merhaba, Sevgi, saygı benden. Yorumunuz için teşekkürler.  14.01.2009 23:19
 

Aynı duygularla yazdım aynı konuyu. Bu gün hastaneye gittim, ilaçları yazdırdım, doktorlardan biri IMF den para gelmezse çok daha farklı sürprizlere hazır olun dedi. Özellikle seçim sonrası diyor ki; bence de öyle. Eczacı da anlaşmaya mecburlar, öyle bir şey yapamazlar, biz ilacı kime satacağız ondan sonra, dedi. Bir de şikayette bulundu. Aynı şikayeti önce de duymuştum. Bana yaz bu konuyu diyorlar. Eskiden hastanelerde alınan hasta katkı payı şimdi ileç alırken eczanelerde tahsil ediliyor ya... Parayı biz alıyormuşuz gibi sürekli tartışıyor hastalar bizimle. Onu biz almıyoruz, devlete gidiyor diyorlar. Sürekli uygulamalar değişince böyle oluyor. ben biliyorum muayane katkı payı olduğunu da çoğu insan bilmiyor. O yüzden sürekli tartışıyorlar hastalr eczacılarla. Hatta kaç defa rast geldim. Eczacının boğazı kuruyor, herkese ayrı ayrı laf anlatmaktan, tarif etmekten. Kısacası bu yani... Sağlıcakla kalınız.

Ayrıntıda gezinmek 
 02.01.2009 20:27
Cevap :
Ben günün büyük kısmını insanların arasında geçiriyorum. Şu anki gidiş gerçekten kötü. Allah sonumuzu hayır etsin diyorum ama.....Saygılar...  02.01.2009 21:13
 

Gerçekleri böylesine anlaşılabilir anlatma duyarlılığınız için sağolun. Yazdıklarınıza katılıyorum. saygılar.

Ezgi Umut 
 02.01.2009 12:47
Cevap :
Bu denli duyarsız bir yönetimimiz oldukça, sağlıklılarımız bile sinir hastası olacak. Yorumunuz için teşekkürler. Saygılar...  02.01.2009 15:19
 

Ne oluyor anlamadım. Tüm sigortalılar derken bunun içinde Bağkur, Emekli Sandığı vs. var mı? Yoksa sadece SSK' lıları mı ilgilendiriyor. Döndüm tekrar okudum haberi ama açık değil.

Ayrıntıda gezinmek 
 02.01.2009 12:24
Cevap :
Haberi okuyunca o denli sinirlendim ki, farklı kaynaklardan detayı araştırmadan klavyenin başına geçtim çok özür. Saygılar...  02.01.2009 15:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1676
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster