Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '20

 
Kategori
Yemek - Mutfak
Okunma Sayısı
8
 

Pet Şişede Çay Keyfi

Pet Şişede Çay Keyfi. Teknolojide çok iyi değilim telefon ve bilgisayarda kat etmem gereken yollar var. Neyse ki bunu kabul etmek bile ilerlemek için bir fırsattır.

 

Acıktım. Dün gece geç vakit acıktım. Karnımdan öyle ses geliyor ki komşular duyacak. Yahu ne yapsam diye düşünmeye başladım. Bu gurultu bisküvi elma ve üzüm gibi kırıntılarla geçecek gibi değil. Hadi oğlum Salih bir gün yalnız kalacaksın.

 

Zaten istediğinde bu. E korona süreci ’de staj niteliğinde. Kendi çözümlerini üret dedim. Sağ olsun bekir Google asistanı kurmuştu. Önceden Google de ara diyordum önceki güncellemede bozulunca İsmail Sabancı’nın önerisiyle Google asistanı kurdu bekir. Google ’de yenecek yerleri arıyorum AA telefonlara çıkan yok detaylı kullanıcıda değilim ne yapacağım. Korona salgını tehlikesinden çoğu yer kapalı e zaten sokağa çıkma yasağıda var. Sanki dağ başında yapayalnız kaldım. Yahu Bekir’i uyandırmakta kolaycılık olacak. Neyse asistana yemek sepetinin telini buldurdum. Sonra bana açık bir yerin telini verin dedim. Oda tel veremeyiz demez mi ama Salih durur mu o zaman açık firmaların adını verin dedim.

 

Neyse ki ona direnmedi. İki tane firma ismi var dedi. Alsancak’ta a lahmacun, Uf yavrum asistana arattım ve telini buldum ara dedim karşımda lahmacuncu. abi bana iki tane adana kebap dürüm dört ayran birde şişede çay adam güldü. Abi kusura bakmayın dedim. Adamda olağanüstü günlerden geçiyoruz hiç sorun değil dedi. Adama çayı hesaba yaz dedim adamda olur mu bizden olsun dedi. Kurye geldi ben uzak durarak gazete serdiğim yere malzemeleri bıraktı kart yetersiz olunca para verdim. Düşünü yorumda bir kuruma gitsek insanlar mesafeye uyarak bize nasıl yardımcı olacak epey eziyetli olacak.

 

Benim canım bazen taze ekmek istiyor ama çıkmıyorum herkes elime koluma yapışır diye. İnşallah bir zorunluluk olmaz bir aydır içerideyim sadece ambulansa bindim doktor ve hemşire baktı içeri girdim. O kadar gürültü yaptım bekir uyanmadı şimdi bu soğudu mu tadı kaçar taze Bismillah deyip yumuldum. Ayranlar dört ayran söyledim yarın malum dolmamız gelecek bir yudum sevgi filmindeki gibi ayran getir bana dememek için ayranımı da bu günden aldım karnımı aslanlar gibi doyurdum.

 

Şişede çay sonra sıcacık pet şişedeki çayın içine şekerler atarak sigaramı tellendirdim. Sigara içme demeyin nikotin koronayı kovuyor yaşasın dayanağı ’da bulduk hem de Fransa’da bir araştırma yapılmış şişede çayın yanında tellendirmek güzeldi bana afiyet olsun küçük bir tel yardımıyla da olsa işimi tek başına halletmenin mutluluğunu yaşıyorken bu yazıyı yazıyorum.

Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1007
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster