Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Temmuz '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
384
 

Petkim kime gitti?

Petkim kime gitti?
 

Değerlerimiz bir bir satılıyor.

Satanlar bunun memleket manfaati için olduğunu söylüyorlar. Ama bu sefer durum biraz farklı idi. Hep yazıldı, çizildi. Petkimin stratejik önemi var diye. Salt karlılık, arazi, alt yapı ve yatırım özellikleriyle, on milyar dolarlık bir piyasa bedeli olduğu tahmin ediliyordu.

İhale kanununa göre, en çok arayı veren alıyor.

Ama bu sefer tüm gazeteler, alıcının tam belli olmadığını, üstelik bu tür ihalelerden sonra yapılan bir basın toplantısıyla, alıcıların, tanıtılmasının rutin olduğu, ama bu ihalede böyle bir uygulamanın yapılmadığı üzerinde duruldu.

Herkesin kafasında, soru işareti olmadı değil.

Daha sonra da konsorsiyum ortaklarından Rusya'nın en büyük yatırım bankası olarak biliniyor. Troika Dialog, 1991 yılında kurulan bankanın başında Ermeni asıllı işadamı Ruben Vardanian olduğu söylendi.

Şimdi ne olacak?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Stilwater, Petkim özelleştirmesinin dramatik satış halinden bir hayır çıkacak kanaatindeyim. Kimin aldığı da belli, alanın Türk milletinin hayrına olmadığı da belli.. Bu gizliliğin ve alanın da satışın da şaibeli olmasından bir hayır çıkacak. Artık uyanmak şart. Yakınmak, yakınma konuşma ve yazıları yerine biraraya gelmenin adımları atılmalı. Petkim satışı kesinlikle durdurulmalı. Milli bir kalkınma hamlesi atılmalıdır. Bankalar geri alınmalı, halkın ortaklığı ile bankalar güçlü bir duruma getirilmelidir. Bir başka çıkış da milletin milli bankalara yönlendirilmesi, yeni milli bankaların kurulması. Köylere dönüşün, modern organik tarımın geliştirilmesi adımları atılmalıdır. Tüketim asgariye indirilmelidir. Sağlıklı yaşama bilinciyle ilaç tüketimi en aza indirilmelidir. Bu güzel coğrafyamız gibi apaydınlık ve çok bilinçli bir millet olmalıyız. Dar değil, geniş anlamda milletin tam birliği sağlanmalıdır. Bunları sizler, bizler yapacağız. Esen kalınız... Selam ve sevgilerimle...

Cemal Hüseyin Çağlar 
 08.07.2007 20:12
Cevap :
düşüncelerinize aynen katılıyorum esen kalın  09.07.2007 21:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 674
Toplam yorum
: 1692
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2728
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster