Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '07

 
Kategori
Fotoğraf
Okunma Sayısı
701
 

Peynir de:) Hayırrrrrrr

Peynir de:) Hayırrrrrrr
 

-Hazır mısın? Dur, dur sakın kıpırdama, çekiyorummmmmm....

-Peynirrrrr

-Çirkin çıktım :(

Büyük bir kitlemiz fotoğraf çektirmekten hoşlanmaz. Bunun ana nedeni "çirkin çıkıldığı" düşüncesidir. Kimse fotoğrafta kendini beğenmez.... Acaba hayal ettiğimiz görünüşümüz mü, yoksa fotoğraf karesindeki peynir diyen kişi mi kendimizi en iyi yansıtandır... Ya da ikisi de mi değil... Bu yüzden mi çirkin çıkıyoruz?

Fotoğraf çekmek kadar, fotoğraf çektirmek de bir yetenektir... Herkes, fotoğraf karesine baktığı zaman görmek istediği kişiyi bulamaz... Hayalle gerçek bir karede birleşebilir mi... Evet bu mümkün... Fakat bunun için fotoğraf çektirmeyi sevmek gerekir... Fotoğraf makinesinden korkmamak gerekir... Gözlere anlam vermek ve o anlamı yansıtabilmek gerekir... Varyalım ki karşınızda senelerce aşık olduğunuz bir adam var ve onu izleme fırsatı yakaladınız...Ya da onunla bakışma... İşte makineye bu şekilde bakmalısınız; tutkulu, birazcık korkak, belki biraz seksi fakat anlamlı... Andan zevk almalısınız.

Bunu denemelisiniz... Eminim fotoğraf çektirmek ya da fotoğrafta kendinizi görmek size de zevk verecektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

maalesefki fotograf makinesi oldukça yeteneksiz bir aletdir. Bakmayın yepisyeni modellerinin olmasına. Öncelikle objeyi insan gözü gibi algılayamaz maalesef. Ayrıca 3 boyutlu görüntüyü 2 boyutlu hale getirir. Bu sebeple herkes aynı güzellikte çıkmz. Dediğiniz doğru foto ile haşır neşir olanlar daha iyi çıkar. Neden çünkü kendisine bakıp, en güzel pozunu bulmuştur. Bundan sonra hep aynı pozu verir. bu da ne kadar doğal?

karga 
 19.09.2007 12:00
 

Bu durumda vesikalıklarımız vesikayıklarımız oluyor...(bkz tüh yine kaymış)

bobmarley 
 13.06.2007 13:48
 

Fotograf çekmekten, çektirmeye fırsat olmadı ki. Benim çektidiğim fotoğraflarım da çoğunlukla "Vesikalık" türünden... Kendi fotoğrafın da çok sınırlıdır. Siz yazınca aklıma geldi. Ama bir şey söyleyeyim. fotoğraf çetkririken sakın objektife bakmayın. Yapmacık çıkarsınız... Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY

İBRAHİM PEKBAY 
 24.05.2007 1:55
 

fotoğraf çektirmek de çekmek kadar büyük bir sanattır. Kimse fotoğraf çektirmeyi sevmez. Yada sevseler bile her zaman, herkesin aklında kötü çıktım düşüncesi vardır. O kareye en güzel yüzünüzle bakmak, duygularınızı da belirtmek çok büyük bir yetenektir. Sevgiler...

Ceren Bensu Arslan 
 23.05.2007 20:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1533
Kayıt tarihi
: 18.05.07
 
 

Düşünen bir insanım. Olaylara farklı açıdan bakmaya çalışıyorum ve her zaman kendimi geliştirmeye. H..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster