Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '13

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
747
 

Pi'nin Yaşamı

Pi'nin Yaşamı
 

Kabul etmek gerekiyor ki Pi'nin yaşamı değişik ve ilginç bir film; her şeyden önce Bengal Kaplanı gibi bir hayvanın kendisine bir rol verilmişçesine uyumlu oynadığı ve de bir insan ve bir Bengal Kaplanının küçük bir teknede batan gemilerinden sonra yaşam mücadelesi verdikleri hani eski bir bilmece de olduğu gibi "Tekneyle önce koyunu mu kurdu mu karşıya geçirirsin" misali bir ölüm kalım mücadelesini işleyen bir film; bu nedenle soluksuz izliyorsunuz.

 

Film aslında mitolojik bir hikaye tarzında, bir nevi masal dünyasına götürüyor sizi yani kalkıp "Arkadaş bu Pi kim gerçekten de bir bengal kaplanı ile küçük bir teknede koca okyanusta kurtulma mücadelesi vermiş mi" diye googlenin başını ağrıtmanıza gerek yok.

Görsellik gerçekten muhteşem, bu nedenle mutlaka dev ekran bir sinema sahnesinde izleyin derim. Pi yi canlandıran suraj sharma güzel bir oyunculuk çıkarmış.

Yani filmi kısaca özetlemek gerekirse muhteşem görsellik, mitolojik bir öykü ve Kaplan ve Pi nin güzel oyunculuğu ekseninde bir masal dinler gibi zaman su gibi akıyor yani hayatınızın yolculuğuna hazırlanın 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Sinema sitesinde de yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 251
Toplam yorum
: 260
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 903
Kayıt tarihi
: 06.10.06
 
 

İ.Ü Edebiyat Fak. Coğrafya bölümü mezunuyum. Lise, üniversite ve  öğretmenliğim boyunca yaşamı şi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster