Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '13

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
167
 

Pınch ve Caner

Pınch ve Caner
 

böyle durduğuna bakmayın.Bu resim google'dan alınmıştır.


Onu ilk gördüğümde çok korkmuştum.

Arkadaşımla denize gidecektik. Elinde bir köpek gördüm. Ama nasıl biliyor musunuz?

Arkadaş( Caner) onu tutuyor ama tutamıyor. Çok hareketli. Bana saldıracak zannettim. Meğer sevmek istiyormuş.

''Ergin gel gel bir şey yapmaz. Allah aşkına bundan mı korkuyorsun'' dedi

Caner onu tutarken kendisi de zorlanıyor. O gün de arkadaş iş yaşamında ödül almış. Üç gün tatildi.

Neyse, ben Caner ve köpeği( cinsi golden adı Pınch) denize gittik. Pınch'ı saldı. Denize karşı koştu. Yüzüyordu. Yüzücüler görse şaşırırdı vallaha. Hızlı yüzüyor.

Taktiğimiz şuydu: Elimizdeki şişeyi birbirimize atıp denizde ilerleyeceğiz. Köpek de ortada sıçan olup onu yakalamaya çalışacak. Bu şekilde hem derine gideceğiz hem de yüzeceğiz. Pınch da yorulup kıyıya gidecek.

Plan güzeldi; ama sonuçta biz yorulduk. O yorulmadı. Nasıl bir potansiyel anlamadım. Bu şekilde az-biraz yüzdük daldık. Tam kurulanacağım havluyu oyun sanıp dişledi. Arazide koşuyor.2-3 defa tosladı bana.

Günler geçti. Köpek'e bakmak iyice zorlaşıyor. Arkadaşım sinirlenmeye  başladı. Dokuz aylık ama çok hareketli.Yürüyüşe çıktıklarında sağa sola saldırıyor. Her şey kemiriyor.

İnsanları rahat bırakmıyor ; ama seveni çoktu. Veterinere götürdü. Bu defa kız arkadaşı ve Caner düzelecek dediler. Daha beter oldu. Onun öncesinde Bira kutusunu parçaladığı oluyordu. Havluyu ağzına alıyor. Onu alana kadar çok zaman geçiyor. Bir arkadaşın havlusunu aldı. Çocuk ağzından alamıyor .Nerdeyse Köpek'in boynunu kopartacaktı. Yine aynı kişinin tshirt'ünü yırttı. Kolayı döktü. Tabi ki sakarlık olacak; yalnız yerinde durmadığı için arkadaş çoğu zaman sinirlendi ve hala sinirli.

Geçenlerde yine Caner ile karşılaştım. Gel yüzdürelim dedi. Saldı gene. Sersem tavuk gibi gitmeğe başladı sağa sola. İki kişinin arasına girdi. En baş ta kızarım bak dedi bir tanesi Pınch'a .Sonra sevdiler. Köpekler hakkında biraz sohbet ettik. Bundan önce şöyle bir şey yaşandı.

O İki kişiyle tanışmadan 10 dakika önce karı-kocanın oraya gitti. Kadının altındaki şortu ısırdı. Kadın düştü.''Aaaaa'' dedi. Kocası da kardeşim al şu köpeğini diye bağırdı. Ben de gülüyorum. E dedik sana tasmasını çıkarma. Başına iş alırsın. Ondan sonra da sahibi ceza verdi. Ona bundan sonra deniz yok.

Yine bir gün yüzüyoruz. Caner şişeyi attı .Ben tutamadım. Deli ve manyak köpek pınch tuttu ve gitti. Kadının üzerine yürüdü. Hakikaten manyak. Başka söz bulamadım. Korktu kadın. Ayyy çekin şunu başımdan. Hayret bir şey ya yüzüyoruz diye haykırdı. Kadının korkması çok gülüncüme gitti.

Köpeklere bu şekilde alışmaya başladım. En başta korktuğum hayvan şimdi yanıma geliyor. Beni kokluyor. Yanıma yatıp. Oyun oynamamı istiyor.

Arkadaş açısından baktığımız zaman Melisa'nın dediği gibi sevmek ve bakmak aynı şeyler değil. Sorumluluk alıp( sorumluluk var da köpek biraz sorunlu) sabretmek gerekir.

Arkadaş da çalışıyor. Elinden geleni yapıyor.

Bir Pınc'un maceraları da böyleydi.

Dip not: Caner köpeği  yüzde elli seviyor ; çünkü onu bıraksa heba olacak. Yüzde elli de sevmiyor. Nedeni de çok yaramaz.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

OYYYYYYYY ÇOK TATLI DURUŞUNDAN BELİ CANIM BENİM

Havva 
 19.09.2013 10:49
Cevap :
o resim arkadaşın köpeği değil. Sadece Google'dan alınan bir şey.Teşekkür ederim Yorumunuz için.  19.09.2013 12:42
 

Onun o kadar hareketli olması sevgiye açık ve sevildiğini anlıyor. Çok tatlıya Pınch'ı görmek sıkıp sarılmak isterdim. Ofites bi kızımız var o da golden 5 aylık ama fıkır fıkır. Bu hayvanlar dost, candır can. Sevgiler

mavı benn 
 18.09.2013 14:51
Cevap :
Arkadaşım bu köpeği başka bir arkadaştan aldı.Öbür arkadaş ise onu hiç dışarı çıkarmamış.Köpek dışarıya çıkınca ne yapacağını şaşırıyor.Yani onu veren kişi çok ilgisiz davranmış.Hayvan bakmak çocuk bakmak gibidir.lgilenmek gerekir.Yorumunuz için teşekkür ederim.Sağlıcakla...  18.09.2013 18:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 370
Toplam yorum
: 345
Toplam mesaj
: 61
Ort. okunma sayısı
: 765
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Eskiden Ergin (yengeç dansı) rumuzuyla yazardım. . Doğruyum, çalışkanım Fenerliyim.   @Ergin Fene..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster