Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '14

 
Kategori
Aksesuar / Takı
Okunma Sayısı
116
 

Pırlanta modelleri

Pırlanta modelleri
 

Pirlantamodelleri


Tektaş pırlanta deyince hanımlar birden bire heyecanlanıyor. Haksız da sayılmazlar. Öylesi parlak, öylesi göz alıcı, öylesi muhteşem bir taşı tasavvur edip heyecanlanmamak neredeyse imkansız. Şuan bunları yazarken ben bile heyecanlanıyorum. Kolay değil burada tektaş pırlanta yüzük ten bahsediyoruz. Öyle sıradan, öyle az buz değil bahsi geçen konu. Burada söz konusu olan tektaş pırlanta yüzükler neticede. Peki her genç kızın hayalini süsleyen muhteşem bir evlenme teklifinin ardından gelen bir tektaş pırlanta yüzük ten neden hepimiz için bu kadar anlamlı ve değerli? Bunu hiç soranınız oldu mu?

 

Ben sordum tektaş pırlanta yüzüğün neden bu kadar değerli olduğunu ve kıymetli verilere ulaştım. Hatta öyle kıymetli verilere ulaştım ki mini bir hayat dersi oldu benim için. Umarım bu deneyimimi duyduğunuzda sizin için de öyle olur. Nil Kara ibrahimgil’in “tektaşımı kendim altım tek başıma kendim taktım…” şeklinde devam eden şarkısını biliyorsunuzdur. Gerçi tüm hanımlar biliyordur bu şarkıyı sormaya ne hacet. Bu şarkıyı dinliyordum ve dönüp çevremdekilere sordum “neden kıymetli bu tektaş pırlanta yüzük?” o anda doğru dürüst cevap veren olmadı tabii. Sonra düşünmeye başladım ve kendi kendime sordum “sahi, neden kıymetli bu tektaş pırlanta yüzük ?” tabii yine cevap alamadım. O dönemler en ufak zorlukta pes eden, direncini yitirmiş ve rüzgarın yaprağı savurduğu gibi hayatın akışına teslim olmuştum. Hayat ne getirirse bana o an onu yaşayacak ve asla mücadele etmeyecektim. Bu durumumu içselleştirmek üzereydim ki yardımıma tektaş pırlanta yüzük koştu. Evet yanlış duymadınız beni tektaş pırlanta yüzük bu korkunç ruh halinden kurtardı. Peki ama nasıl? diyorsunuzdur eminim. O halde fazla bekletmeden cevaplayayım. O hepimizin parmaklarında olmasını arzu ettiği tektaş pırlanta yüzük aslında büyük bir hayat mücadelesi veriyor. Özü itibariyle karbon olan tektaş pırlanta yüzükler yerin yüzlerce km altında bütün zorluklara binlerce kg ağırlıktaki taşlara, kayalara ve onların onu ezmelerine meydan okurcasına parçalanmıyor. Sadece harika bir taşa dönüşmek için mücadele ederek bütün zorluklara göğüs gererek oluşuyor. Onu değerli kılan şey inanılmaz derecede sıkıştırılmış doğadaki en sert mineral olması. Öylesine ezilmiş ve öylesine bastırılmış ki parçalanmayacak kadar sağlam ve aklınıza gelebilecek tüm metalleri kesebilecek kadar güçlü. Tektaş pırlantanın esasında kömürden çok ciddi derecede farkı yok. Onu diğer elementlerden farklı kılan şey ilk zorluk karşısında hemen pes etmeyip, zorluklara direnip parçalanmadan kalabilmesi ve zorluklara direnci neticesiyle muazzam bir görünüme kavuşması. İşte biz de hayatımızdaki tüm zorluklara göğüs gerer ve mücadele edip asla pes etmeyerek tektaş pırlanta olabiliriz.

 

Tektaş pırlanta yer kürede az buluna ender taşlardandır. Ve her kes bilir ki nadir bulunan şeyler kıymetlidir. Hayatta pek çok insan pes eder ama çok azı mücadeleyi sonuçlandırır. İşte o mücadeleyi sonuçlandıranlar tıpkı doğada ender bulunan tektaş pırlanta gibi ender bulunurlar ve işte onlar en çok aranan ve en çok beğenilen insanlardır. İşte o insanlar bizim hayallerimizi süsleyen tektaş pırlantalardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 196
Kayıt tarihi
: 15.01.14
 
 

1982 yılında İstanbul Fatih'te doğdum. İlköğretimimi ve liseyi bu ilçedeki okullarda tamamladım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster