Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '18

 
Kategori
Resim
Okunma Sayısı
185
 

Pirogravür Sanatçısı Vali Yardımcısı Nevzat Sinan Eserlerini İstanbul’da Sergiliyor

Pirogravür Sanatçısı Vali Yardımcısı Nevzat Sinan Eserlerini İstanbul’da Sergiliyor
 

Nevşehir Vali Yardımcısı ve pirogravür sanatçısı Nevzat Sinan konuklarıyla.


Nevşehir Vali Yardımcısı Nevzat Sinan 9. kişisel pirogravür (dağlama/yakma) resim sergisini İstanbul’da, Bayrampaşa Belediyesi Hizmet Binası Kültür Salonu’nda açıyor.

Pirogravür (dağlama) sanatçısı Nevzat Sinan, İstanbul’da 9. “kişisel sergisini” açacak. “Atatürk’ün izinde adım adım” konulu sergi, Bayrampaşa Belediyesi Hizmet Binası Kültür Salonu’nda 4 Kasım 2018 tarihinde açılacak olan sergi 1 gün süre ile gezilebilecek. Sergide ayrıca Nevzat Sinan söyleşisi de yer alacak.

Vali Yardımcısı Nevzat Sinan ile karşılaşmamız, Kapadokya’da; Uçhisar’da “Fotoğraf Sergisi” ve Mustafapaşa’da “İmecefest” açılışlarında oldu. Bu festivaldeki konuk sanatçılarımız; Bas-Bariton Burak Bilgili, Mezzosoprano Aylin Odabaşı, Çellist Pelin Odabaşı ve Piyanist Vincenzo De Lucia ile makamına, resimlerini görmek üzere davet edildiğimizde de tanıştık. Bizi bir sanatçı karşıladı makamda. Hep birlikte çok şaşırdık doğrusu. Makam odası değil, adeta bir sergi salonundaydık. Günümüz koşullarında, bürokrasi kademelerinden birinde, sanatçı bir vali yardımcısı ile karşılaşmak bizi gerçekten çok şaşırtmıştı. Sanatçı duyarlılığı, söz ve davranışlarına da yansıyordu Vali Yardımcısı Sinan’ın. Hele bir de kaymakamlık görevine memleketim Şabanözü’(Çankırı)de başladığını söyleyince daha bir yakınlaştık. Devamını da söyledi sanatçımız; gençliği de Çankırı’da geçmiş. Milli Eğitim Müfettişi bir baba, Murat Sinan’ın görevi nedeniyle yıllarca yaşamışlar memleketimde.

Nevzat Sinan, sergide koleksiyonerler ve sanatseverlerce alınan resimlerinden elde ettikleri tüm geliri, belirledikleri koşullara uyan kız öğrencilerin eğitimi için harcadıklarını anlattı bize. Bir ayrıntı; resimler sergilenirken ya da satın alınırken bu durum kesinlikle konuşulmuyor. Satış olduktan sonra teşekkür ederlerken, belirttiğim amaçlarını söylediklerinde, sanatseverlerin, güzel bir amaca katkı sağladıkları için çok daha mutlu olduklarını belirtti, değerli sanatçımız.

Nevşehir Vali Yardımcısı Nevzat Sinan’ın göreviyle de ilgili ilginç rastlantılar var. Gençliği Çankırı’da geçiyor, ilk kaymakamlığa ilçesi Şabanözü’de başlıyor. İlkokulu Nevşehir’de okuyor, olağandışı bir şey olmazsa, görevinden de burada emekli olacak.

Değerli sanatçımız ve hemşehrime, sanat yaşamında ve (günü geldiğinde) emeklilik yaşamında sağlık ve başarılar diliyorum.

 

Mesut Selek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bravo.. :)

Mesut Selek 
 27.10.2018 12:40
Cevap :
Sanatçı valimize ben de alkışlarımı gönderiyorum hocam.  27.10.2018 13:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 355
Toplam yorum
: 1015
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 1059
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1960 Ankara doğumlu bir Çankırılıyım. İşimin burada olması nedeniyle, Antalya'da yaşamaktayım. Ti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster