Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
862
 

Pişkin suratlılar derneği

Pişkin suratlılar derneği
 

Çalışma arkadışımın tasarımı


(Bağışları toplayıp yeriz, sonrasında özür dilemesini biliriz.)

Dernek yönetici olabilmek için mutlaka iyi pişmiş bir suratınızın olması zorunlu. Az pişmiş ya da pişmemiş suratlıları asla kabul etmiyoruz. Bu konuda mutlaka İSO 2098 belgesi olacak.

Pişkin suratın önemi nedir diyebilirsiniz. İşimiz gereği cennet bahçesinden satılacak arsaların pazarlamasını yapabilecek. (Şöyle ırmak kıyısında çınar ağaçlarının altında, huri kızlarının ortasında!) Bu tanıtımların mümin kardeşlerimize çok iyi anlatılması için gerekli. Suratlar ne kadar pişkin olursa arsa satışlarımız o kadar iyi olur. Ne kadar çok satış olursa o kadar bağış toplanır.

Pişkin suratlı olmak neden mi önemli. Toplanan bağış paralarını ne yapıyoruz kendi gereksinimlerimizi karşıladıktan sonra eşe, dosta (yandaşlara) dağıtırız. “Kazın geleceği yerde tavuk esirgenir mi?” Ya da har- vurup harman savururuz. Oldu da (bizim ülkemizde asla olmazda) Aksi bir polis şefi veya bir savcı toplanan bağışların havalarda yandaş kuruluşlara doğrusavrulduğunu görürde hakkınızda dava açarsa. Mahkeme huzurunda TV kameralarının karşısına çıkıp pişkin pişkin özür dilemesini bileceksin. Anladınız mı pişkin suratlı olmanın önemini. Yılların deneyimleri ile tespit edilmiştir bunlar. Birkaç yıl sonra yeniden cemaatin huzuruna çıkmaya pişkin suratınız olmalıdır.

Bir takım basın yayın organları sanki pişkin suratlılar derneği yalnızca bizmişiz gibi manşetlere taşıdı.Hatta daha da ileri giderek bazı siyasi parti, TV kanalı, kimi kişi ve kuruluşlarla organik bağımızın olduğunu yazdı.

Haşaaaaaa derneğimiz kesinlikle ama kesinlikle organ bağışına karşıdır. Hiç kimseye organ bağışlamadık. O nedenle; her hangi bir kişi, kurum veya kuruluşla organik bağımızın olması söz konusu değildir. Kocaman bir iftiradır. Kanıtlayamazlarsa hepsini (müfteri?) ilan edeceğiz.

Tonlarca gıda maddesi alıp varoşlardaki yoksullara dağıtacaktık teröristlerce atılan bomba nedeniyle hepsi havaya uçup gitti. Toplanan bağışların bir kısmı da kasırga nedeniyle elimizde uçuverdi. Kasırganın uçurduğu paralar ta Anadoluya kadar ulaşmıştır. Türkiye’de bazı uyanıklar uçuşan paraları yakalamış olabilir. Bunlarla derneğimizin asla ve kadda organik bir bağı yoktur. Bakın elimizde avucumuzda kalanları da Alman Mahkemesi Kızıl Haç örgütüne bağışlıyor. Böylesi daha mı iyi. Hiç olmazsa Anadolu'da uçtu bir kısmı bağışların buna da şükür.

Çok değil bize iki yıl süre veriniz yeni pişirilmiş suratlarla kuracağımız derneğimizle karşınızda olacağız. Allah’ın izniyle vereceğiniz bağışlarla daha çok işlerimiz var yapacak. Ama kimse ile asla organik bağ kurmadan. Artık çağımız bilişim çağı. İşlemlerimizi bilgisayarla yapacağız. Hiç kuşkunuz olmasın.!

Pişkin suratlılar derneği yöneticileri olarak, Bağışlarınızı eksik etmeyiniz. Biz yemesini de özür dilemesini de iyi biliriz. Yediklerimiz ve yedirdiklerimiz size pişkin suratlı özrü olarak geri dönecektir. Hem de TV kameraları karşısında. Çünkü bizim İSO2098 Belgemiz var..

Bazı basın mensupları lütfen abesle iştigal etmeyiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hakların dağılımında,karşı tarafın hakkınıda cebe indirerek,sonrada bu hakları,hak sahibine yardım,bağış mış gibi sunan bir pişmiş suratlar cemiyeti var.Eğer dağılım âdil olsaydı bâğış,yardım gibi lûtuflarda olmayacak,arkadaşlarda başka sevap yolları yaratmak zorunda kalacaklardı.Sevgilerimle

Şerife Mutlu 
 11.10.2008 12:50
Cevap :
çok teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım değerli öğretmenim.  12.10.2008 12:52
 

Sanırım derneğiniz yeni kuruluş aşamasında. "Gıda bankacılığı" GIDA BANKACILIĞI konusunda bilginiz var mı? yOKSA VE yönetmelikleri hazırlama aşamasındaysanız- gerçi yönetmelikler de her zaman oynanabilir ama maliyeti vardır- lütfen benim gıda bankacılığı blog unu okuyuverin. Önerdiğim bloglar sütununda iki yıl değil altı ayda transatlantik alabilirsiniz. Bu durumda cennetten iyi bi arsa da bize ayarlarsınız artık. sağlıcakla kalın.

Ezgi Umut 
 24.09.2008 18:04
Cevap :
derhal talimat veriyorum size çınar altında bir yer bol gölgesi olan. Elbette okurum. Zaten yazılarını sürekli okuduklarım arasındasınız. Saygılarımla.  25.09.2008 10:18
 

:) Merhaba, Yaşam boyu, yaşamın hemen her alanında karşılaşıyoruz bunlarla ve aslında yaşam; bize, bu türden pişkin suratlıların; hep ham olduklarını kanıtlar tarihsel süreçlerini sunuyor önümüze. Her zaman "ham" 'larda mindere hep "ham "yaparız sizi formunda çıkarlar :) ancak tarih aynı zamanda bu türden pişkin suratlıların kendi kendilerini düşürdükleri ağlarla dolu yani eni sonu kendi ağlarına kendileri takılırlar ve kendi kazdıkları kuyulara yine kendi elleriyle düşerler. Tüm toplumu bu hale düşüren pişkin suratlılar, senin de yazında ironik bir şekilde dile getirdiğin gibi aslında kendi sularını kaynatmış durumdalar ve haşlarken birilerini kendileri haşlanmış olup pişmiş kelle olacaklar :):) acı acı gülümsüyor olacağız, acımız büyük olsada yaşatılan trajediler karşısında, insan onuru galip gelecektir buna inandıkça dimdik ayakta duracak insan. Çok teşekkür ederim böylesine sahici yazılar yazıp, okuyan bizlere daha fazla değer kattığın için. Sevgi&saygılar

Aynur AKKAYA 
 23.09.2008 18:25
Cevap :
övgüleriniz için çok teşekkür ederim. Ben buyum içimden gelenleri ne zaman gelirse ama olanaklar elverdiğince bilincim yettiğince yazıyorum. Saygılarımla.  24.09.2008 8:48
 

bu deniz feneri kod isimili derneğin GERÇEK İSMİ ARKADAŞLAR BU BİLGİYİDE BURDA SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.... saygılarımla...

Hasip YANLIÇ 
 23.09.2008 10:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 221
Toplam yorum
: 1772
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1867
Kayıt tarihi
: 27.09.06
 
 

Evli bir kız çocuğu babasıyım. Yüksekokul mezunuyum. Bir kamu kurumunda çalışıyorum.16.03.2017 ta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster