Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
274
 

PKK, TSK üst yönetimine saldırdı!

PKK, TSK üst yönetimine saldırdı!
 

TSK’ni kimin, nasıl kullanacağı bu günlerde merak konusu!

Ağlamadan Sorumlu Başbakan Yardımcısı açıkladı: “Gezi Park eylemleri devam ederse, orduyu da sahaya indirebiliriz, bizi buna mecbur etmeyin!” sözlerini ağlayarak anlatınca, ordu silkinip kendisine geldi.

Ne oluyoruz ya; biz sahalardan uzaklaştırılmadık mı? Bizim eski komutanlarımız, terörist diye içeri tıkılmadı mı? Bizi de mi içeri tıkacaklar? Diye korku dolu ve soran gözlerle kışladan kafasını çıkardı.

Bu arada açılımın keyfini çıkarıp, kışlasında çeşitli eğlenceler(!) düzenleyen TSK, yaz sıcağında kış uykusuna yatmış gibi…

30 yıl terörle mücadele edeceksin ve binlerce mensubunu şehit vereceksin. Sonunda yenilgiyi kabul edip, kabuğuna çekilerek, dış dünya ile ilişkini keseceksin!

Evet, biz gelelim açılım safsatasına:

Açılım nedeniyle terör örgütü mensuplarına gösterilen tolerans, ülkedeki sosyal yaşamı kökünden sarsıyor. Elindeki meyve bıçağı ile kestiği elmayı düşünen(!)devlet, elmayı nasıl kestiğinin(!) hesabını sorarken, ellerindeki ağır silahlarla şehir merkezlerindeki kutlamalara katılan, yayla şenliklerinde boy gösteren terör örgütü üyelerine savcılar sesini çıkartmıyor.

Ülke genelinde başlatılan cadı avı, maalesef terör örgütü üyelerine uygulanmıyor. Onlar için her türlü istekte bulunmak bir hak, Gezi Park eylemlerine katılmak, doğayı korumak suç!

Açılım açılım dedik, açılımda en büyük zararı gören kurumların başında TSK geliyor. Açılım ayağına rahatlayan TSK, hiç ummadığı anda, üst yönetime karşı yapılan saldırı ile sarsıldı.

TSK'dan yapılan açıklamada, Hakkâri Yüksekova'da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı ile 3’üncü Tümen Komutanı'nı taşıyan Komuta-Kontrol helikopterine ateş açıldığı, kurşunların helikopterin ana kirişlerine hasar verdiği bildirildi.

TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi;

"20 Haziran 2013 Perşembe günü saat 18.40 sularında, içinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı ile 3’üncü Tümen Komutanının da bulunduğu komuta heyetini taşıyan Komuta-Kontrol helikopterine (S-70) teröristler tarafından Hakkâri ili Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağlarından dört el ateş edilmiş; helikopter kaçınma manevrası yaparak ateş bölgesinden süratle uzaklaşmış ve emniyetli bir şekilde Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına inmiştir.

Helikopter üzerinde yapılan kontrolde, bir merminin helikopterin sağ kargo ön camından girerek, helikopterin ana kirişlerine hasar verdiği ve kontrol kutusunun üst çeperinde kaldığı tespit edilmiştir. "

Bu açıklamayı okuyunca, aklıma valiler geldi. Böyle bir tacizden ziyade hedef alınarak açılan ateş’e TSK’nın niçin karşılık vermediğini görünce, valilerin operasyona izin vermediği aklıma geldi.

Aynı helikoptere izin vermeyen valileri bindirip, ateş açılan bölgeye götürerek, helikopterden aşağı indirip bırakıp geleceksin.

Biraz da onlar açılımdan yararlansınlar değil mi?

Süleyman Akyürek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Mesut KARİP :Bu haber gündeme bile girmedi küçük yazılarla bir kaç yerde yazıldı.Malum bu gün yarın akil adamlarla toplantı var,böyle haberleri açıklamak gölge yaratır.Sizin gözünüzden kaçmaz,iyi ki yazdınız.Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 22.06.2013 16:12
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey. Yorum ve katkı için teşekkürler. Açılıma zarar gelecek diyedir! Selamlar, saygılar...  24.06.2013 13:50
 

Mesut Bey, helikoptere bindirilecekleri sanırım eksik yazmışsınız(!). Valilere o emri verenleri de bu helikopter gezisine dahil etmekte fayda var. İyi günler.

Ali Rıza İZGİ 
 21.06.2013 23:34
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. haklısınız, hepsini bindirmek lazım! Selamlar, saygılar...  24.06.2013 13:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3072
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster