Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
861
 

PKK gündem değiştiriyor

PKK gündem değiştiriyor
 

PKK


Şemdinli’de günlerce çatışma yapıldı sonuç olarak 117 PKK öldürüldü, 2 tane şehit verdik. Peki, kaçanların arkasından operasyon yapıldı mı?

Hayır, çünkü çatışmalardan hemen sonra Hakkâri’de üç üst sınır bölgesine yapılan saldırıda 8 şehit verdik, 16’da yaralı. Ya bunun arkasından operasyon yapıldı mı?

Yok, yapılmadı; çünkü daha bu olay yeni cereyan etmişken İzmir Foça’da askeri araç geçişi sırasında patlatılan bomba ile 1 askerimiz şehit olurken 1’i sivil olmak üzere 11 kişide yaralandı.  Bunun arkasından saldırganlar ormana kaçtı falan denildi ama sonra bir haber çıktı mı?

Ne bir haber geldi ne de faillere operasyon yapıldı. Çünkü hemen arkasından CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin AYGÜN’ün kaçırılma olayı meydana geldi.PKK çocukların oynadığı evcilik misali devletçilik oynadı hesap sorulamadı.

Çünkü hemen arkasında BDP Milletvekilleriyle PKK’lılar yolda kucaklaştılar, oynaştılar, gülüştüler yine her hangi bir işlem yapılmadı.

Bunun arkasından BDP Milletvekilinin kucakladığı terörist Hakkâri’de mayın tuzağı ile 2 askerimizi şehit etti, 1 askerimizi yaraladı.

Operasyon?

Yok, çünkü hemen ardından Gaziantep’te patlama oldu 9 ölü, 61 yaralı oldu.  Olay çok büyük olunca bu olay sonrası biraz gözaltına alınmalar oldu.

Dün ise Şemdinli’de askeri aracın geçişi sırasında patlayan mayınla 5 şehit verdik 7 askerimizde yaralandı.

Şu an ise ben bunu yazarken muhtemelen PKK yeni hedef kaydırma yollarının hazırlıklarını yapıyor.

Dağdan düşen kartopunun aşağıya inene kadar büyümesi misali PKK her yaptığı saldırıyla propagandasını yapıp büyümesini sağlıyor, biz ise bir diğer saldırı, bir diğeri bir diğeri derken hedefimizden şaşıp gerekeni yapmıyoruz.

Şimdi hedef şaşırtma dedik ya hep, bir de bu terör olaylarını bir bütün olarak ele alırsak bundan önce ne konuşuluyordu?

Yani bu terör olaylarının aslında asıl değiştirmek istediği gündem ne?

Asıl üzeri kapatılmak istenen gündem Suriye ve Suriye’nin Kuzeyindeki PKK oluşumu.

Dikkatleri ülke topraklarına çekerek dış âlemde ne olup bitiğinden bihaber etmek isteyen PKK maalesef amacına da ulaşıyor.

İkinci amaç ise halkı Ak Parti’ye karşı kışkırtma. Burada da saldırıların arkasında Suriye’nin olduğu aşikâr şekilde çıkıyor ortaya. Çünkü halk saldırılar sonrası bak sen Suriye ile uğraşırsan o da böyle seni PKK ile vurur sen tarafsız olmalıydın görüşünü benimsesin istiyor Suriye.

Sonuç olarak ise maalesef hem PKK hem Suriye politikalarında başarılı olmuşa benziyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir yazı, kaleminize sağlık. Sevgiler...

S Zobu 
 26.08.2012 23:11
 

Güzel bir yazı. Problem siz, biz vatandaşların gördüğünü yönetenler ellerinde daha fazla bilgi olmasına bunu görmüyor mu. Ayrıca toplumun çoğunluğu adeta sonsuzbir uykuda. Uyku bitmesi için acaba ne gerek. Davullar çalıyor, bombalar patlıyor, feryatlar artıyor fakat uyku hala devam ediyor. Saygılar..

hssensoz 
 26.08.2012 12:12
 

İçten-dıştan yeterli destek bulamayan PKK ,10 yıl önce silah bırakmaya kadar gitmişti..Bataklıklar,samimi biçimde, İYİ İLAÇLANIYORDU !..İblislerin en büyük dayanakları içimizdeki yardakçıları ve destekçileri..İktidar zaafiyetini çok iyi kullanıyorlar.Şimdi DDT'nin içine hile karıştırdılar...Çok yerinde bir yazıydı..Tebrikler..

Mesut Selek 
 25.08.2012 23:37
 

pkk nın ve güvenlik kuvvetlerimizin kayıpları konusunda şüpheliyim.ikincisi pkk neden gündem değiştirmeye çalışsın ki, zaten gündemi kendisi oluşturuyor bu aralar...

oktay su gün 
 25.08.2012 10:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 623
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 2834
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster