Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1502
 

PKK neden bitirilemiyor?

PKK neden bitirilemiyor?
 

Gerçek Milli İrade budur.


T.C.Topraklarının doğusunu eski tarihteki Mezepotamya kabul eden doğu halkı, bizler bu topraklarda büyüdük etnik kökenimiz de kürttür diyorlar.

T.C.nin kuruluşunda ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyorki ;

Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan her fert Türk vadandaşıdır, herkes eşit haklara sahiptir demiştir, bu yasa halen yürürlüktedir.

a) Bu bağlamda Kürt, Türk, Çerkez, Laz, diye sınıflandırmalar yapanlar kimler? Bu vatandaşları sınıflandıranlar ülkede bölücülük ve sınıf ayrımını beyinlere yerleştirmeye çalışmaktadır.

Dost görünen Amerika dün bizim için ne yaptı? Bugün ne yapıyor, yada yapmaya çalışıyor?

Güneydoğunun bazı bölgeleri gerçekten açlık sefalet içinde yaşamaktadır, 1980 li yıllarda askerlik görevimi yaptığım Siirt ilinde Askeri Taburun karargah bölümünde yemekhane görevlisiydim, erattan günlük bir iki karavana yemek artardı, sonuçta yenilmediği için dökülürdü.

Birgün çöpleri çöplüğe dökmeye gittiğinde çok acı bir tablo ile karşılaştım, yaşları 5 ila 8 arası 2 -3 tane çocuğun çöpe dökülen sulu yemekleri yerden toplayıp yediklerini gördüm ve bu duruma çok üzüldüm ağlamak geldi içimden ama yapamadım çünkü ben böyle birşey görmedim, çocukların anneleri de vardı onları çağırdım, hergün büyükçe bir kap getirmelerini söyledim, ertesi gün baktımki getirmişler.

Yemekleri çöpe dökmedim uzunca bir süre terhisime kadar günlük yemeklerini verdim, bu duruma çok sevindiler, çünkü açtılar sefalet içinde yaşıyorlardı, ben terhis olduktan sonra ne oldu bilemem.

Şunu demek istiyorum, aç sefalet içinde yaşayan halk tröristlerce kandırılıyor dağa çıkartılıyor, doğuda işsizlik ortadan kaldırılmalı açlığa son verilmelidir.

1 ) Doğuda eğitime ağırlık verilmeli okur yazar olmayan kimse kalmamalıdır, zaman zaman sosyal faaliyetler düzenlenmesi gerekir, tiyatro, sinema, kültür sanat etkinlikleri gibi, halkın yaşama bakış açıları değiştirlmeli, ürkek bakışlar gülümseyen yüzlere dönüştürülmelidir.

2 ) Açlığın, sefaletin, işsizliğin ortadan kaldırılması ile doğu halkının devlete güveni yeniden sağlanacak, dağa çıkan yol kapanacaktır.

3 ) Devlet batıda kuru sıkı silahları yasaklarken, doğuda 15 yaşındaki çocuk kaleşinkof marka tüfeklerle dolaşmaktadır, çocukların oyuncağı silah olmamalıdır, doğu silahtan arındırılmalıdır.

4 ) Doğudaki ağalık düzenine son verilmelidir, ağaların köylüden zorla aldığı topraklar gerçek sahiplerine verilmeli, aşiret düzeni ve kan davaları ortadan kaldırılmalıdır.

5 ) Yöre halkına kız çocuklarının töre cinayetine kurban edilmemeleri için eğitici bilgi verilmelidir.

6 ) Dağdaki teröriste destek verenler bellidir, Irakta Barzani, ve dost görünen israil devletidir, bu devletlerle dosluk ilişkileri askıya alınmalı ticari alış veriş kesilmelidir.

7 ) AKP iktidarı o kadar halkın baskısına ve canımızı yakan onlarca şehide rağmen bir türlü Askerimize yetki vermemiştir, kendisini seçen halkı dinlemeyip amerikadan talimat almıştır.

AKP iktidarını seçen halka sorması gereken izin neden amerikadan alındı? Ülkemizi tehdit eden terörle mücadele için izinmi almamız gerekiyor?dağlıca baskınında ölen şehitlerimizin ardından aynı gün askere yetki verilmesi gerekmez miydi? Ülkemiz Amerikanın bir parçasımı yoksa bağımsız Türkiye Cumhuriyeti değil midir statü değişti mi?

8 ) Kasım ayında ertelenen tezkere Askerimizin harekat yapmasını geciktirmiş aynı zamanda soğuk kış koşullarda başarıya ulaşmayı da sekteye uğratmıştır.

Tezkere neden geciktirildi, sayın başbakan bugün ben milli iradeyi temsil ediyorum diyor, gülmek geliyor içimden gülemiyorum bu hazin duruma, milli irade milletin iradesidir Amerikanın iradesi değil, milli iradeyi temsil ediyorsanız neden akıl hocanız Amerikadır, her defasında akıl almaya gidiyorsunuz?

9 ) Askerimizin yaptığı harekat sonucunda parçalanan ve dağdan kaçanlar Türkiye topraklarına girmeyi denediler ama olmadı küçük gurupların bir kısmı ya teslim oldu yada yokedildi.

Irak tarafına kaçanlar peşmerge kıyafeti giydirilip Barzaniye katıldılar, bugün büyük çoğunlukta Barzaninin emrinde bulunmaktadırlar, bunlardan güç alan şerefsiz zaman zamanda ülkemize tehditler yağdırmaktadır.

Bugüne kadar hangi ülke meydan okudu böyle birşey görülmedi, çapulcuyu destekleyen Talabani ülkemizde devlet başkanı sıfatıyla ağırlandı, bu nasıl bir şerefsizliktir, "bana söyle arkadaşını sana kim olduğunu söyleyim" teröre destek vereni kabul ediyorsan sende teröre destek veriyorsun demektir.

10) Harekattan kaçan 1000-1500 kadar terörite peşmerge kıyafeti giydirilerek Özel Birlik adı altında israil ve ırak askeri komutanlarınca eğitildikleride bir gerçektir, Amerika'nın da Irakta bu eğitilen birliğede destek sağladığını düşünüyorum, çünkü helikopterlerle teröriste ağır silahlarını dağlara taşırken bugün bu düşüncenin değişmeyeceğini düşünüyorum.

Bizimle dost görünen, İsrail gerçekten bizi arkamızdan hançerlemektedir, ülkemiz içerisinde de gizli ajanlarının olduğunu bölücü misyoner faaliyetlerinin de gizli gizli yapıldığını düşünüyorum.

PKK nın Uyuşturucu trafiğini engellerken bir taraftanda isviçredeki banka hesaplarına el konmalıdır, milli irade budur, Milli irade sözde olmaz, özde olur.

Milli İrade Millete hizmet etmekle olur, doğuda açlık, sefalet, işsizlik önlenmedikçe, eğitim olmadıkça cahil kesimin de çoğunlukta oldukça doğu kaynamaya devam edecek, terörle mücadelemiz hiçbir zaman son bulmayacaktır.

Bizleri Kürt, Türk, Çerkez, Laz, Alevi, Sunni diye sınıflara ayırarak birbirimize düşman etmeye çalışanlar bellidir ki, bu şerefsiz iki yüzlülerle dosluk kuranlar, gelecekte bunun faturasını çok ağır ödeyeceklerdir.

Milli irade : Vatanın Bölünmez Bütünlüğünü koruyan Yüce ordumuzun, her bir ferdinin damarlarındaki kanda mevcuttur ve özündedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye´nin batisinda yasayanlar, biz de dogudan geldik diyorlar, o zaman Mezepotamya bölgesi kime ait, bunu birisi aciklarmi?.

Hamza Zenginli 
 05.05.2008 17:10
Cevap :
değerli kardeşim Mezepotamya ırak topraklarındadır türk topraklarında değil,bir çarpıtma var bunun bilinmesi lazım,türk topraklarında böyle birşey telaffuz edilmemeli ama malesef var,yabancıların fitnesidir bu doğudakilerin kafasına yerleştirilmiş kalıplaşmış düşüncedir,bizim için önemide yoktur,tc sınırları içerisinde yaşayan her fert t.c vatandaşıdır.kimliği t.c. dir.doğuan gelmiş batıdan gelmiş hiçbirönem taşımamalıdır.saygılar.  05.05.2008 21:38
 

çağımızda teknolojik harebelerin oluşması ve bu harabelerede ağzı olmayan net ortamının enkazı habire çoğalıyor her önüne gelen bilip bilmeden laf olsun diya bi sürü edebiyat parçalıyor . bu ülke bu hale kolay gelmedi ve geldiği bu halde böyle gitmeyecek hiç bir çürük temel üzerine kurulmuş bina ayakta uzun süre kalmamıştır kalmazda kürt laz çerkez falan filan bunların ortaya çıkış sebebi bu devletin kuruluş aşamasındaki bilinçli bombaların patlamasının neticesi değilmi acaba

emre candan 
 02.05.2008 12:54
Cevap :
Sizi anlıorum ama,sözde ortadoğu projesi denilen bir model ortada varolduğu sürece,avrupanında bunu desteklemesi büyük ortadoğu yönrtim merkezininde israilden yapılmasını düşünen avrupa,böl parçala yönet modelini uygulamaya koymuşturbunu iyi bilirsiniz dünyada israilin asıp kesmelerine hiç bir ulus ses çıkartmamaktadır,geçmişte kaybeden haçlı ordusu ( bugünkü hristiyanlar birliği ) bugün tekrar faaliyetlerini sürdürmektedir,bu durum böyle olduğu müddetçe terörü bitirmek mükün olmayacaktır.ancak israil devleti ortadan kaldırılırsa terör biter buda mümkün değildir.bunun gibi birçok etken vardır terörün bitirilememesinin nedenleri hakkında anlatma bitmez,sevgiler saygılar  02.05.2008 14:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 509
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster