Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
347
 

PKK’nın insafına sığınmak barış getirmez

Bir blog yazarı  “Kurşuna dizilselerdi sevinecek miydiniz?” gibi bir soru sormuş. 

Bu sorunun sorulmuş olması dahi memleketimizde aklın, vicdanın ve ahlâkın nasıl bozulduğunu açıkça gösteriyor.

Böyle bir soru  sorabilen bir insanın, uğrunda yaşayacağı ve öleceği hiçbir değeri yoktur.

İnsan yaşamak isteyen, varlığını sürdürmeye gayret eden bir canlıdır şüphesiz. Ama onu hayvanlardan ayıran şey bir “ahlâka” sahip olmasıdır. Çünkü insanın ahlâksız var olması mümkün değildir.

İnsan ahlâkına aykırı olan şey” demek insan varoluşuna aykırı olan şey demektir.

Bu niye önemlidir? Bu, insanların yalnızca yemek, barınmak ve üremek için yaşamadığını, bunları yapabilmesi için belli kurallara uyması gerektiği anlamına gelir.

Bundan dolayıdır ki insan “anlam” için ölebilen tek canlıdır. “Anlam” ahlâk denen insanî varoluş biçiminin insan tarafından idrak edilebilen ifadeleridir.

Bu açıdan bizim için “vatan”, “millet”, “bayrak” anlamlı ve “değerli” varlıklardır.  Onların “değeri”, “Elde etmek ve elde etiğimizde de korumak istediğimiz” varlıklar olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu yüzdendir ki insanlar vatanlarını, güçlüye, zorbaya kendiliğinden teslim etmez. Bu yüzdendir ki vatanları işgal altında olduğunda “barışın geldiğini” düşünerek sevinmez. Memleketleri işgal altındayken, namusları düşman tasallutu altında çiğnenen insanların anaları, “ çatışmasızlık” var diye ağlamaktan vazgeçmez. Amerika’nın Irak’ı işgali altında Iraklılar mutlu muydu? Bugün bütün Türkiye PKK tehdidinin işgali altındadır. Bebek katilleri bombalarını patlatmasın diye onlara teslim olmamız mümkün müdür?

Bu yüzdendir ki PKK terör örgütü, etnik ırkçılığı,  cinayetleri, Türk toplumsal yapısının varoluşuna düşmanlığı ile zaten “var olmaması gereken” bir oluşumdur. PKK , var olabilecek, varlığına tahammül gösterilmesi gereken meşru bir örgütlenme değildir. Varlığıyla bizim varlığımızı tehdit eden bir düşman örgütlenmedir.

Hal böyle olunca onun bizim rızamızı, ahlâkımızı yönlendirmesi diye bir şey kabul edilemez. Bizim için PKK’nın görüşleri tartışılabilir şeyler değildir. Bizim için PKK mutlaka yok edilmesi gereken insanlık dışı bir zararlı varlıklar kolonisidir. PKK’nın, korunması gereken herhangi bir insanÎ yönü yoktur! PKK bunu daha en başta  Türk varlığına saldırı yöntemleriyle kabul etmiştir. Bu tip bir davranış şeklinin anlamı şudur: “Ben herhangi bir ahlâkî kısıtlama kabul etmiyorum. Bütün istediğim, bana itaat etmenizdir. Bunu sağlamak için size her şekilde saldıracağım!” Bebek katilinin “ 50 bin kişilik halk savaşı”  hezeyanı zaten bunun n son ifadesidir. 

O halde insanlık dışı yaratıkların taleplerinin ve “tavizlerinin” bizim için en başta hiçbir değeri yoktur.  Sağlık nasıl mikroplarla uzlaşılarak korunamıyorsa vatan da düşmana teslim olunarak korunamaz. Bunların ikisi de sonuna kadar yok edildiğinde bizim için barış gelmiş demektir.

MEHMET ATAK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

PKK terör örgütü, Zahide Uçar'ın deyimiyle kaç kocası olduğu belli olmayan küresel fahişedir. Ne Kürt ne de Türk halkı için çalışmaktadır. Küresel terörün gayri meşru taşeronudur. Ve dayatma ile gelen lafta barışı tanımıyoruz. Bizim için hiçbir anlamı ve geçerliliği yoktur. Selamlar

Ayrıntıda gezinmek 
 17.03.2013 3:58
Cevap :
Efendim, hoş geldiniz, epeydir yoktunuz... :) Aynen haklısınız efendim. Şunu düşünmüyorlar Kürt adı acaba Irak, İran ve Suriye'de uluslaşma içinde mi anılıyor, yoksa ikinci sınıf vatandaş olarak mı? Her zaman beklerim. Saygılar.  17.03.2013 19:14
 

Kanlı örgüt,yumuşak karın bulduğu bölgelerde yuvalanan uyuşturucu baronlarının emrinde bir eşkıya çetesidir.Teslimiyetçi anlayışta olanların üzerine gitmektedir.İsrail gibi kararlı bir ülke karşısında sıfırdır. Saygılar.

Mesut Selek 
 16.03.2013 13:34
Cevap :
Hoşgeldiniz. Gayet isabetli bir yorum, teşekkürler ve saygılar.  16.03.2013 15:48
 

Hepimizin çocuklarımıza ve torunlarımıza ne diyeceğimizi düşünme vakti geldi de, geçiyor sanki. Yüreğinize sağlık, saygıyla

MEHMET ATAK 
 16.03.2013 13:21
Cevap :
Teşekkürler efendim, aynen... Hayat bugünden ibaret değil... Saygılar.  16.03.2013 15:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 336
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 491
Kayıt tarihi
: 11.02.11
 
 

Eczacıyım, memlekete meraklıyım.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster