Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
312
 

Pkk'nın saldırıları

AKP seçim öncesi PKK ve uzantıları ile anlaşarak ateş kes ilan ettiğinde ülkemizde geçici olarak bir rahatlık yaşanmıştı. Şimdi ise Pkk artık eski şekline bürünmüş; askerimizi polisimizi şehit etmeye ve yol kesip kimlik kontrolleri yapmaya başlamıştır. Şu an güneydoğuya gitmek isteyen her batı bölgesi insanı iki kez düşünmek zorundadır. O bölgede devlet yok sayılıyor.

Devlet adına görev yapmaya çalışan asker ve polis eskiden olduğu gibi yol kontrolu idi, şüphelendiğini aramakmış. İstediği insanları sorguya çekmekmiş artık bunları yapamıyor, yapmaya çalıştığında da işte böyle mayınlı saldırılara uğruyor. Askerin zaten moralı sıfır. Elinde hiç bir yetki kalmamış, komutanları tutuklanmış. Bütün komutanlar halkın gözünde bir terör örgütüne dönüştürülmüş. Ülkede çıkan bir çok gazete, yayın yapan bir çok televizyon kanalı her gün bir birliğin komutanını terör örgütü lideri konumuna sokuyor. Genelkurmay başkanı bu duruma isyan ediyor. Görevini yapamadığı ve bu hukuksuz saldırıları durduramadığı için görevinden istifa ediyor. Yollarda erinden en üs komutanına kadar askerlerin kanı akıyor. Milletimiz kan ağlıyor. Ülkemizi yöneten insanlar demeç vererek işleri geçiştirmeye çalışıyorlar. Milletimiz kan ağlıyor. evlatlarımızın kanları yerde kalıyor. Özel yetkili savcılar yeni terör örgütü yaratana kadar var olan örgüt için harekete geçmeleri gerekmezmi.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ama sizin gibilerin gözünde birşeyleri savunuyorsan hemen yardakçısındır. İlla ki bir taraf tutmak gerekir. Oysa ki ben kime dokunursa dokunsun doğruları (kendimce) savunuyorum. Terörden kim sorumlu sorusuna gelince; terörden hükümetler sorumlu, TSK sorumlu, kısacası herkes sorumlu. Dikkat ederseniz sizin deyiminizde AKP yardakçısı olarak hükümeti de eleştriyorum. Ama TSK yı da eleştirmekten de imtina etmiyorum. Zira bu ülkede kim olursa olsun, hatası, kusuru yanlışı varsa yargılanmalı cezalandırılmalı. AKP YARDAKÇISINDA! selamlar, saygılar (Sırf mesleğinizin hatırına)

NEDİM ARGAN 
 22.08.2011 21:57
Cevap :
Ordumuz 30 yıl oldu binlerce şehit ve yaralı verdi. ABD nin ortadoğuya girmesi demek PKK terörünün yıllarca sürmesi demek olduğunu iyi bildiği için karşı çıktı. Bir mart teskeresi ile ABD güneydoğuya yerleşmek istedi. Sayın baykal'ın gayretleri ile o beladan kurtulduk. ABD nin ırak'a girmesinden sonra Türk ordusunun güneydoğudaki hareketliliği izlemeye alındı ve başına çuval geçirildi. Şimdide güçünü kırmak için operasyona tabi tutuluyor. Hiç birimizin sesi çıkmadığı gibi suçlu ilan ederek keni ordumuza, dolaylı olarakta kendimize ihanet ettiğimizin farkındamiyiz.  28.08.2011 7:45
 

Bu ülkede terör 30 yıldır devam etmekte, 30 yıldır mı askerin morali bozuk. Bu terörün bitmemesinde hükümetler kadar ordu da hatalıdır. Ordu darbe planları yerine asli işini yapsaydı bu günlere gelinmezdi. Ayrıca eğer hukuk devleti isek hatası olan suçu olan herkes yargılanmalı, hiçbir kimsenin ayrıcalığı olmamalı. Lütfen bu gerçekleri de göz önünde bulunduralım.

NEDİM ARGAN 
 22.08.2011 14:33
Cevap :
Ne güzel diyorsunuzda, Hükümetin kaç üyesi yolsuzlukla suçlandı. Birtanesinin hakkında soruşturma açıldığını duydunuzmu. 2000 li yıllarda terörün sonu gelme noktasında idi şimdi nerelerde.Lütfen insaflı olalım. Ordu mensupları 3 yıl oldu yargılanıyor iddaadan başka bir şey varmı haklarında. Anlaşılan AKP yardakcısısınki bunları görmezden gelerek yandaş medyanın dolduruluşuna gelimiş bol keseden abalıya vurmaya devam ediyorsunuz.  22.08.2011 15:54
 

Ülke olarak çok tehlikeli bir kavşaktayız; trafik ışıkları bozulmuş, trafik polisi yok, trafik sürücülerin inisiyatifinde kalmış. Geçiş üstünlüğünü ağır vasıtalar kullanmak istiyor, bu arada ambulanstaki hasta can çekişiyor ve bunları yazarken benim yüreğim sıkışıyor. Umarım ülkemiz için her şey çok iyi olur, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 19.08.2011 1:29
Cevap :
Tarifiniz Türkiyenin durumuna tamda uyuyor. Yalnız bir noksanla. Ağırvasıtanın ne olduğunu belirtmekten kaçınmamalıydınız. Onun adı ABD şoforuda belli. Kendisi söyledi. Ben büyük ortadoğu projesinin eş başkanı kendi ağzından.  28.08.2011 7:03
 

Evet yoktan örgüt var etmek yerine, gözümüzün önündekine dair bri dinleme kaydına acaba rastlayacak mıyız? Güzel yazı, sağolun.

Ögeday 
 18.08.2011 7:28
Cevap :
Türkiye'nin üzerine medya ölü toprağı serpiyor. Kimse olan biteni görmüyor. Haberler senaryo gibi,yorumlar ismarlama. Dünyanın başına bela olan ABD nato adı altında müslüman insanların başına bomba yağdırıyor, müslümanlarıda bir taraftan kendilerine küfrettiriyor,diğer taraftan da silahlandırıp bir birlerine kırdırıyor. 2010 yılında yazdığım bir yazıda ABD nin artık savaşmadan savaş kazanacağını belirtmiştim. Şimdi o günleri yaşıyoruz. Eş başkanlar sayesinde.  28.08.2011 7:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 487
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

1953 yılında Trabzon' da doğdum. Ülkemizin çeşitli illerinde 27 yıl Öğretmenlik, okul müd.yardımc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster