Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
705
 

PKK ve Kürt meselesi

PKK ve Kürt meselesi
 

Ailemde ben dahil kimse Kürt, gayri müslim vs değil. Yani ailemizde Türk olmayan yok. Bununla beraber TC resmi Kürt politikasının başından beri yanlış olduğunu ve bu sorunu yaratan en önemli sebep olduğunu düşünüyorum.

Herkes PKK'ya ve yaptıklarına kızıyor. Elbette cinayetleri savunacak halimiz yok. Peki PKK'nın oluşmasına sebep olan yüz yıldır Kürt meselesinde yanlış devlet politikasına ne demeli ? PKK yı ve Kürt sorununu yaratan dış mihraklar değil devletin 20'inci yüz yılın başından beri uzun yıllardır Kürtlerin bırakın haklarını Anadolu'da varlığını dahi inkar eden politikadır. Batılı ülkeler Ortadoğu'da bağımsız bir Kürt Devleti kurulması için Birinci Dünya Savaşının sonundan beri bir gayret içindedir ama PKK varlığını ve Kürt sorununu esas yaratan yalanlara dayalı TC resmi inkar politikasıdır. İkinci Dünya Savaşından bemen sonra Doğu Anadolu'ya giden Türk resmi heyetleri Doğu Anadolu'da Kürt yoktur dağ Türkleri vardır diyebilecek kadar ileri gitmişlerdir inkar politikasında. "Ülkede Kürt meselesi yoktur terör sorunu vardır "derdi bir zamanlar devlet büyüklerimiz. "Türkiye'de Kürt sorunu yok, bin yıldır gül gibi geçinip gidiyorduk Batılı emperyalistler aramıza nifak soktular" açıklamasına bunu söyleyenlerin dahi inanacak kadar saf olmadıklarını düşünüyorum. İnkar politikası terkedilmekçe çözümden bahsedilemez. Gerçekçi blr çözüm için önce Kürt gerçeğini inkardan vazgeçmek şart.

Rasih Bensan 14 Eylül 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Rasih Bey merhaba. Ben de Kürt var ama, kürt sorunu yok diye düşünenlerdenim. Daha doğrusu ülkede bazı zaafiyetler istismar edilerek bu sorun yaratılmıştır. Siyasilerimiz de devlet adamı olamadıklarından, sorunu bu günkü pozisyona getirmişlerdir. Saygılarımla.

Ali Rıza İZGİ 
 20.09.2013 22:33
Cevap :
Kürt sorununun olduğunun inkar edilmesi bizi bugünkü duruma getirmiştir  21.09.2013 23:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 414
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1989
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster