Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
107
 

PKK yenildi, artık Kürdistan falan yok; çocuklarınıza Kürtçe isim bile koyamazsınız

PKK yenildi, artık Kürdistan falan yok; çocuklarınıza Kürtçe isim bile koyamazsınız
 

Kürt hakları ile PKK arasında bağlantı kurulması beni sinir ediyor… Kürt halkı “Özgürlük Kandil’e gitti, yandı bitti kül oldu” modunda. Tamam, insanlar canının derdine düşmüş, yaşam savaşı veriyor ama unutmayın idealleriniz olmadan siz de olamazsınız.

Yazılarımızı insanların tepkiden ya da çekindikleri  ve yahut  saçma buldukları için okumadıklarını düşünüyoruz. Gerçekleri okumazsanız sizi üzen gerçeklerle karşılaşırsınız. Kürt sorunu konusunda herkes bir şey söylüyor ama hiçbiri çözüm değil; çünkü bu konuda konuşabilme zorluğu var. Söylediklerinizden birileri memnun oluyor, diğerleri de rahatsız olmuyorsa bir şey söylemiyorsunuz demektir. Şu an ki tablo bu.

Ama bu tablo ülkeyi kurtuluşa götürmez. Şimdilerde tekrar çözüm sürecine dönüleceği konuşuluyor. PKK’yı ezmişsin, Kürt halkı sana biat etmiş. Yani masanın bir tarafı boş. Böyle müzakere olmaz ki. Zaten müzakere olmayacak; Beş tepe’den çıkacak ferman üzre Kürt halkının kaderi yazılacak. Kürdistan yerine Türkistan olsun diyecekler, ne fark eder ikisi de “istan”

PKK’nın ortadan kaldırılması şart. Hatta ben PKK Kürt sorununun çözümünde engel diye düşünüyorum. Lakin muzaffer büyük Türk’ün PKK ile birlikte Kürt sorununu da ortadan kaldırma eğilimi var. PKK’yı asla desteklemeyip aksine karşı duran Kürtlerin devlete sadakatlerini ödüllendirmek için yakalarına bozkurt rozeti takılırsa hiç şaşmayın.

İnsanların hakkı olan demokrasi ve özgürlüğün katiller sürüsü(PKK) bahane edilerek çöpe atılması beni deli eder ve işte böyle ağır konuşturur. Bana ne PKK’dan, Kürtlerin insan gibi yaşamak hakları. PKK’yı yendik deyip bunu Kürt halkına teşmil ederseniz büyük hata edersiniz.

Aslında ben ne böyle Kürt ne de böyle Türk istiyorum “Biri bana tabi ol, diğeri sana tabi olayım” Kürtler devletin yanında yer almakla doğru yaptılar ama haklarının da takipçisi olacaklar.

Birgül YILMAZ, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba kerim Bey...Kürt halkını, PKK ile birlikte gösterenler, işlerine öyle geldiği için bu algıyı yaratıyorlar...Bugün başta Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, üniversitelerimizde, devletin diğer kurum ve kuruluşlarında "Kürt" kökenli çok sayıda, subay, doktor, mühendis, hakim, bilim adamı var.Benim alt komşum da Kürt...Kürt kızları ile evlenmiş erkeklerimiz ve Kürt erkekleri ile evlenmiş kızlarımız var. Türkiye'de ortalama 25-30 milyon Kürt kökenli vatandaşımız var. HDP'nın bir Kürt Partisi; hatta PKK ile ortak amaçlı olduklarını düşünsek bile, bu partiye oy verenler en fazla 5 milyondur. Geriye kalan 15-20 milyon Kürt vatandaşımız, ülkenin çeşitli yerlerinde düzenlerini kurmuşlar ve sorunsuz yaşamaktadırlar...Bu işler bittiğinde PKK'nın baskısı altındaki yöre halkı da, ülkenin diğer bölgelerinden Kürt vatandaşlarımız gibi huzurlu ve ayrıcalıksız bir yaşama kavuşacaklardır... Biraz sabırlı olalım. Türkiye'nin bütünlüğünü karşı yaratılan yapay algılara kanmayalım...Selamlar.

cdenizkent 
 22.04.2016 12:42
Cevap :
Yazdıklarınızı yürekten destekliyorum, inşallah.  24.04.2016 21:42
 

Kürt Türk diye bir şey yok kız alınıp verildi kanlarımız karıştı. Bu devleti karıştıranların Allah belasını versin.Selamlar , esen kalınız.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 22.04.2016 6:59
Cevap :
Artık tek millet olduk diyorsunuz yani  23.04.2016 14:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5398
Toplam yorum
: 13919
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 655
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster