Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '08

 
Kategori
Tasarım
Okunma Sayısı
4250
 

Plajlar gülecek...

Plajlar gülecek...
 

BİKİNİ ÇEŞİTLERİ YENİ TASARIMLARLA ZENGİNLEŞTİ.BU YIL DA RENGARENK BİKİNİLERLE PLAJLAR GÜLECEK


Bu yıl sahillerin eli kulağında. Hareketli, bereketli, cıvıl cıvıl bir renk cümbüşüne hazırlanıyor plajlarımız. Yazın sıcaklığı ile renklerin aşkı, mayo modellerinde birleşerek yek vücut olacaklar ve sahillerimiz bir daha kavrularak ‘Çifte kavrulmuş’ olacak

Ne mi olacak daha? Daha ne olsun? İyilik sağlık valla. Gittik, ikinci kez o büyük firmaların kapısına, mayolardan dem vurduk. Bir bir sizler için notlar aldık. Ve anladık ki, bu yıl mayolarda çiçeklere kelebeklere doyacak motif olarak. Rengarenk plaj kıyafetleri esecek bir rüzgar gibi..Plajlarımız gülecek, plajlarımız!...

Bir bikini, bir yokini, bir ipkini tusunami’si esecek plajlarımızda. Tangalar kafa göz yaracak. Olan gözlere olacak. Başka bir şey olmayacak. Gözlük camları birer numara fark edecek. Hiç kullanmayanlar ise gözlük sahibi olacaklar durduk yerde! İyi mi? İyi değil ama n’aparsın, hal ve gidişin coğrafya’sı, bunu gösteriyor.

Tasarımcılar, modistler, kumaşcılar, mankenler el ele vermişler bu güzellikleri yaratmışlar, salıvermişler ortalığa. Alan razı, satan da razı. Bizlere de bakmak ve giymek düşüyor tabi

Bir marka temsilcisi: ‘Yaz, eli, kulağında. Koleksiyonumuzda beş ayrı tema ve 2 bin parça modelle sezona merhaba diyeceğiz. Kadın ruhunu okşayan renkler ön planda’. Bir diğeri ise ise koleksiyonumuzda

çizgiler, çiçekler, ekoseler, puantiyeler ve feminen hatlar ön planda’dedi.

Plajlarımız rengarenkte olacak: ‘Dipdiri ve çiçekli modeller, firmaların müştereken ortaya koyduğu desenlerle.’ Mankenler çoktan bu kıyafetlerle takvim kapaklarında yerlerini aldılar bile.

Bu yıl da İranlıları göreceğiz plajlarda. Hep çok yıldızlı otelleri tercih ediyorlar. Afişe olmamak için. Tesettürlerini otel odalarındaki valizlerinde bırakıyorlar. Ver elini plajlar. Bikininin en alasından. Ver elini Baramerikan. İçkilerin en hasından. Dibinden sıkılarak armutvari şekil alan sıkmabaşlar, dönüş yolculuğunda sahneye konacak. Şimdi bir hürriyetin daniskasını estirecekler yine de plajlarda.

Nerden geldi bunlar aklımıza? Bu yıl İranlılar yine gelecek. İpkinili bir İranlı, resim vermeyecek ama, arkadan çekime razı olacak. Bu da bizim işimize gelmeyecek. Biz amirlerimizden ‘Üle görmedik’ Farkına varırlarsa ne demezler sonra bize?

Bu yıl Ruslardan büyük bir talep var sahillerimize. Ucuz buluyorlar Türkiye’yi. Plajlarda en cesurları onlar. Sonra da Almanlar geliyor.Bu yıl da altı kaval, üstü Şişhane usulü mayolar da göreceğiz. Mesela altı var, üstü yok.Yani YOKİNİ, Üstü var, altı da iplerle tutturulmuş olanı İPKİNİ. Altı da yok, üstü de yok: Süper yokini. Yalnız bu hal, mayo sınıfına girmez. Ha, bir de ‘Tanga’ var ya, sahi unuttuk.

Moda konusunda ahkam kesiyorum sanılmasın.Gittik konuştuk bu yıl neler oluyor diye. Resimlerin bir kısmını Milliyetten aldık. Bir kısmını da ben çektim. Bir yokini bikinisi vardı arşivimde. Onu koydum, sonra vazgeçtim. Sansürlediğim halde, bu resmi bizim idare yaşatmaz dedim içimden. Şimdi de ‘Büle büle’ dışa vuruyorum.Değil mi yani? Seksi yazılar uğruna bol soslu, baharatlı seksapel resimleri görmedik mi? Gördük elbet. Onun için, ’Geçiniz’ Biz de ‘geçtik’ zaten!.

Bu yıl ‘Mayokini’ de göreceğiz Modası devam edecekmiş. Vücuduna güvenenler giyecek tabi. Önden bikini, arkadan mayo görünümlü oluyor bunlar. Önden alt ve üst, kalın bir şeritle birleştiriliyor.

Modistler, mayo tasarımcıları kumaş seçiminde titiz. Sarkma ve solma’nın çarelerini arıyorlar kalite seçimlerinde.

Velhasıl, kendini farklı hissettirmek isteyen hanımlar ‘Mayo başı’ yapacak bu yaz. İnce ipli üçgen bikini modeller, turkuaz mavilerden, ateşli kırmızılara, bronz tenlere uygun kahve tonlar hakim olacak yine de. Kısacası özgün, cesur, iddialı ürün yelpazesi içinde geliyor bu yıl mayolar.


RESİMLER: (Aaaazzzzz sonra!)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 873
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster