Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '08

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
3407
 

Plajların Yeni Kuralları…

Plajların Yeni Kuralları…
 

shakira ...Milliyet galeriden.


Kocaman gözlükler, kat kat kolyeler, uzun kaftanlar, göğüsten lastikli çiçekli elbiseler, sıra sıra tahta bilezikler, metalik flip-floplar…..

Son dönemlerin plaj kanunları bunlar, selilüt ve bronzlaştırıcı kremlerden sonra Neredeyse bütün kadınlar bir örnek!

Hatırlıyorum da benim genç kızlık dönemlerimde ipli bikini, şort ve terlik plaj olayı için tamamdı.Bütün derdimizde yüzmek olduğundan öyle kadınlara, kızlara hava basacağım diye ortalıkta salınır durmaz, günboyu denizden çıkmaz, çıktığımızda da voleybol oynardık.Sonra da ver elini pide yemeğe!Ayıptır söylemesi nefis bir pideci vardı Ereğli Demir Çeliğin plaj tesislerinin içinde.Doymak nedir bilmez yer dururduk.Eh o zamanlar serde gençlik de var tabi, ne selülit derdi ne de kilo …Olduğun gibi güzelsin işte.

Neyse biz konumuza dönelim.

Plaj modasının son bir iki yıl içinde nasıl bu kadar patladığı, ister istemez herkesin bu trendin takipçisi olduğunu tam olarak açıklamak zor.Ama şu da bir gerçek ki kadınların modayı kendilerini daha iyi ifade etme yolu olarak kavramasının çok önemli bir rolü var. Bakımlı ve hoş görünmenin sadece sokaklarda olmadığını , denizde bile şık olunabileceğini üstelik de bunu sadece aksesuarlarla gerçekleştirebileceklerini fark etmişler.

Hatırlıyorum da kolyeli, küpeli bir kadın görüldüğünde takmış takıştırmış diye dalga geçilirdi bir zamanlar.Oysa şimdi bikini üstüne iki tane boncuklu kolye takmayana ya da kocaman halka küpe tercih etmeyene gizli bir baskı söz konusu bakışlarla ‘niye sen de yok’ gibi? Resmen beach baskısı .Hani bol minderli, eğlenceli mekanda sen de renkli ol, salın, dolaş der gibi.Buradaysan kurallara uy, demenin bakışlı bir yolu.Metalik sarı parmak arası terlik giy, uzun işlemeli kaftanın altına ve yemeni ile dola başını.Aman iki elinde de tahta bileziklerin eksik olmasın.Yoksa hemen konu dışına çıkarsın.Beyaz örümcek gözlüklerini de unutma tabii ki, bir de metalik sarı biyelerle süslenmiş hasır çantayı.

Salına salına, sana doğru süzülen bakışlardan rahatça geç, ince renkli havlunu ser, hamam usulü peştamalla da kurun.

Malum olayımız süs artık.

Itır Gül Arayıcı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

diyorum. Kadınları anlamak ne mümkün? Sağolsun böyle içlerinden doğrucular çıkıyorda, benim gibi bu hususların detaylarını bilmeyen erkeklere de fikir veriyor. Hanımlar sana kızmasın sakın Itır? Kadınların bütün şifrelerini deşifre ettiğin, iç dünyalarındaki karizmalarını sarsıcı açıklamalarda bulunduğun için. Artık bilinçli bir plaj yüzücüsüyüm. Saygılarımla:)

Baver Ergun 
 01.08.2008 2:35
Cevap :
EE ne derler Baver bilirsin , doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış:))) Sağolasın güzel yorumuna....  04.08.2008 10:46
 

Ye yiyebilirsen. Bir de eskiden deniz kenarında mangal serbestti. Şimdi yasaklandı, birileri bir yerleri çeviriyor, birisi ihale yapıyor, diğeri alıyor, ihaleyi alan "Üzgünüm burda ateş yakamazsınız yemek yiyecekseniz restaurantta yemeniz lazım!" diyor. Genç kızlarımız artık denize de girmiyor, sabahtan akşama kadar su kenarında güneşlenip duruyorlar. Neyse saygılar.

Eşit Ağırlık 
 30.07.2008 13:34
Cevap :
Ama unutmayalım alişan beachler de kebap yiyor, Demet akalın da ona kro diyor:)Bunlar en taze moda:) Ben teşekkür ederim, sevgilerimle...  30.07.2008 14:37
 

Eski Plaj modası ile ilgili birşeyde ben ekliğim, plajda oturup patates kızartması yemek ama bu nesne istediğiniz zaman almanız diye bir şey mümkün değildi sadece öğleden sonra saat 14.00-15.00 sularında yapılırdı bu nesne ve 20 dakika içinde aldın aldın yok sa kalmazdı. Tatil denilince hep aklıma bu gelir nerde o eski plajlar ve tatil zamanları.. :)

road rock 
 22.07.2008 12:56
Cevap :
de mi:) teşekkürler, sevgiler  22.07.2008 17:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 276
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 1988
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Eski reklamcı, hatta her daim reklamcı, geyik, kokoş, alışverişkolik, biraz uçuk, bir zati-muhteremi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster