Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
5274
 

Planlı hayat

Planlı hayat
 

Hayat;

Kafanda planlar.

Yaparken yaşadıklarındır...............

Hayatımızı ne kadar planlıyoruz ve ne kadar bu planlarımıza uyguluyoruz, plan yapmayı biliyormuyuz? acaba işte bu sorulara verilecek cevap bizim ülkemiz için pek yüz güldürücü değildir. Eğer hayatımızda planlar yapabilirsek neler kazanabiliriz?Çooooook değişiklik olur hayatımızda yazılarını okuduklarım bazı blog yazarları bana hayatlarını çok güzel planlamış gibi geliyor. Hergün yazılarını okumadığım zaman bir eksiklik duyuyorum inşaallah hep yazarlar sayın SAVAŞ ŞAKAR ve SEMA ÇÜRÜK kalemlerine sağlık.

Planlı insanlar ev ve iş hayatlarında çevresindekinleri yormazlar, yük olmazlar, onlarla yaşamak çok zevkli olur. Gençlerimize plan yapmayı, yaptıkları planlarını uygulamayı ve sonuç olarakta yaptığı işin karşılığında rahat huzurlu bir hayat yürütebileceklerini öğretmek gerekir. Çalışma hayatında plansız yöneticilerle çalışmak işkence gibidir, rotasız gemi gibi nereye gittiğini ne yaptığını bilememezlik çok üzer çalışanlarını çalışmak işkence haline gelebilir ama planlı bir yönetici işte bu yöneticilerle çalışmak bir zevk haline gelir.

Şimdi tarihten bir olay aktarmak istiyorum sizlere. Kanuni Sultan Süleymana Fransa kralı tarafından bir sandık gönderilmiş ve sarayda Kanuni Sultan Süleyman huzurunda sandık açılıyor, sandığın içinden iğrenç kokular ve hayvan pislikleri çıkıyor. Sarayın her yerini iğreç bir koku sarmış, vezirler hemen Fransa'ya savaş açmayı önermişler fakat padişah kabul etmemiş. Düşünmüş bu krala öğle bir ders vermek lazım ki;Hemen vezirlerine gül ağacından işlemeli güzel bir sandık yapılması için emir veriyor, içine gül suyu, gül yaprakları, gül lokumu ile dolduruluyor vezirler; ''padişahım ne gerek var'' diye sorduklarında, padişah ''bekleyin'' diyor. Bu güzel sandığın üzerinede çoook güzel bir not konuluyor .( Türk sultanları tarihten bir yaprak)

NOT: İnsanlar yaşadıklarını yaşatmak isterler sen bana gönderdiğin hediye gibi yaşıyorsun ben ise göndermiş olduğum hediye gibi yaşıyorum.........

Sonuç olarak hayatımızı nasıl planlar yapabilir ve uygularsak hayatımızıda güzel yaşarız.

sevgiyle kalın

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne güzel birilerinin sizi takip etmesi, sürekli okuması ...Çok mutlu oldum yorumunuzdan..Sevgiler.

Sema CURUK 
 16.01.2007 18:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1800
Kayıt tarihi
: 26.12.06
 
 

hayattttt  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster