Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '13

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
347
 

Polis, öğretmen ve sağlıkçılara mobbing anketi

Polis, öğretmen ve sağlıkçılara mobbing anketi
 

Emniyet personeli, öğretmenler ve sağlık çalışanlarına mobbing anketi ve seminer verilecek.


Mobbing ile Mücadele Derneği Çorum Temsilciliği, İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurlarına yönelik mobbing analizi yapacak.

Türkiye'de ilk defa yapılacak olan çalışma kapsamında, emniyet mensuplarına mobbing uygulanıp uygulanmadığı araştırılacak. Araştırma İlçe emniyet müdürlüğü ile sınırlı kalmayıp, diğer İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi ve İskilip Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere, diğer kamu kuruluşlarındaki personele de anket yapılacak ve bu anket sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak. Özellikle polis teşkilatındaki intiharların gündem oluşturduğu son yıllarda, mobbing analizinde elde edilen sonuçların, polislerin sorunlarının ortaya çıkması ve çözüm yollarının aranması, ayrıca şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının sorunlarının da tespiti açısından önemli rol oynayacağı belirtiliyor.

İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyan bu mobbing çalışmasının olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi. Mobbing ile Mücadele Derneği Çorum Temsilcisi Mahmut Özkoca'nın kendilerine polis,öğretmen  ve sağlık çalışanlarına yönelik mobbing anketi çalışması teklifiyle geldiklerinde memnuniyetle karşıladıklarını belirten Kaymakam Gürsoy, "Memurlarımızın morallerinin yerinde olması, kafalarının rahat olması, çalışma ortamlarının rahat olması, sundukları kamu hizmetinin kalitesini artıracaktır. Bu düşünceden hareketle yapılacak olan bu mobbing çalışmasıyla, memurlarımızın yaşamış olduğu problemlere daha iyi vakıf olabileceğimizi düşündük" dedi.

Daha önce İskilip Belediyesi'nde bu çalışmanın yapıldığını, olumlu sonuçlar alındığını dile getiren Gürsoy, kaymakamlık birimlerinde, özellikle emniyet ve sağlık çalışanlarının üzerinde yapılacak olan bu anket çalışmasının, kendilerine çok faydalı bilgiler sunacağını, bu anket çalışması sonrasında elde edilen veriler ışığında, memurların karşılaşmış oldukları problemleri çözme konusunda gayret sarf edeceklerini söyledi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 895
Kayıt tarihi
: 03.02.13
 
 

Öğretmen / Yazar - Şair  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster