Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
453
 

Polis

Bütün yayın organları bir mayıs olaylarında polise verdi veriştirdi.

Halbuki açık ve net;

Yaşananlar iki tarafın inadı sonucu yaşananlardı. Taksime çıkmak isteyenlerin derdi üzüm yemek değil bağcıyı ( kaos yaratıp hükümeti ) dövmekti.

Buna rağmen yazıldı çizildi.

Olayları yaratanlar ise hemen o akşam amaçlarına ulaşmanın vermiş olduğu derin sarhoşluk içerisinde gece proğramında boy gösterdiler.

Elbette insanların dayak yemeleri hoş birşey değil. Hanımı yanındayken daha da vahim bir olay. Polisin hatalarının bununlada sınırlı kalmadığını biliyoruz.

Ama şöyle bir düşünün;

Gözümüz önünde cereyan eden küçük bir kavgada bile iki kişi arasında yaşananları ürkütücü gözlerle izleriz.

Sebebi ne olursa olsun bu kavga sizin için anlamsız gelir.

İki kişi arasında geçen küçük bir kavga da olsa birileri yaralanmadan hatta ölmeden bitmesi için dua edersiniz.

Daha büyük olayları sür manşet evinizin en rahat köşesinde izlerken "İyi ki oralarda canım ciğerim yakınlarım bulunmuyordu dersiniz. Ürperir psikolojiniz bozulur...

Karıncayı bile incitmezken küçük bir olayda bir anda katil olanları düşünelim.

Allah'ın her günü olayların içersine sürüklediğimiz polislerimiz ne yapsın! Onların da insan olduğunu unutmayalım. Cımbızla çekilen hatalarla onları günah keçisi yapmayalım.

Üstüne üstlük;

Tansiyonun en yüksek olduğu o an. Canına kast edecek yüzlerce hatta binlerce kişi arasında asayişi sağlamaya çalışırken, yanlışlıkla birini döver veya hata yaparsa ipini çekmek için polislerimizin kaskları numaralanacakmış.

Helal olsun vurun abalıya...

Şimdi soruyorum;

Canınıza ve malınıza kastedilmediği sürece, Yasa dışı hareketlerde bulunmadığınız sürece, herhangi bir emir almadığı sürece, Polis bizim için toplumsal refah olmamış mıdır?

Unutmayalım ki;

Hangi konumda olursak olalım, onlara ne tür kötülük edersek edelim, başımıza gelebilecek en küçük hadisede İMDAT POLİS diyeceğiz.

Raşit KABATAŞ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Dostum Yorumunuzu okudum. Şiddetin hiç bir zaman çözüm olmadığını düşünüyorum. Siz hiç yanlış yaptı diye eşinizE veya çocuğunuza şiddet uyguladınızmı. BÖYLE bir yorum yazan kimsenin şiddet uygulayacağını düşünemiyorum. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye bir ata sözü vardır,çok yerinde bir söz. Taksim olaylarını en iyi şekilde çözümlemek devletn görevidir. Vatandaşlarını matıklı sözlerle aydınlatması ve onları ikna etmesi gerekirken yasalara uymayanları asarız keseriz diye kışkırtırsa bu durumlar işte böyle poliside kötü duruma düşürür. Polise güvenimizi sarsar sonunda. Tabiki polise ihtiyacımız olduğu zamanda zor durumda kalırız sonunda. Saygılarmla ŞEREF AMCA

Şerafettin Akdak 
 15.06.2008 6:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 681
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

1962 istanbul doğumlu, 1982 Pertevniyal edebiyat mezunu. Evli,Mustafa ve Kaan adında iki çocuk sa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster