Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
102
 

Polise güvenmeli miyim?

Polise güvenmeli miyim?
 

Kaynak: zazzle.com


Aşağıdaki olay, hastanemizde bizzat benim yaşadığım bir olaydır.

................

Bu hafta içinde, ortopedi acilinde bekleyen bir hastanın annesi; ben çocuk triajda nöbet ertesindeki asistanla birlikte çalışırken, ortopedideki asistanın nerede olduğunu bize sordu. Bilmediğimizi ve kendisine yardımcı olamayacağımızı defalarca söyledik. Sözlü hakaretlerde bulunan, bağıran çağıran kadın kendisini sakinleştirmeye ve uzaklaştırmaya çalışan güvenlik görevlisini itekledi ve masamıza şiddetle elini vurdu. Biz, yine sakin bir şekilde kendisinin doktoru araması gerektiğini, bizim bir şey yapamayacağımızı, şikayeti varsa başhekimliğe iletmesini söyledik.

Hastaneye geleli 15 dk olan hastanın annesi "2 saattir çocuğumun kolu çıkık, oynatamıyor" şeklinde bağırarak ya yalan söylüyor ya da 1 saat 45 dk bekleyerek ilgisizliğini açıkça belli ediyordu. Ortada bir problem varsa; ya ortopedi acilindeki hekimin keyfi sebebiyle yerinde olmayışı(ki bildiğim kadarıyla, o hekim başka yerlere de bakmak zorundaydı bunu yapmaz) ya da yeterli hekimin olmaması sebebiyle acil hekiminin servis vb yerlerle de ilgilenmesiydi. Ortopedi Acilindeki hekim, aynı zamanda konsültan hekim olduğu için herhangi bir yerden de çağırılabilirdi.

Çocuk triaj, hastane polisinin odasının tam karşısındaydı. Polis, her şeyi görmüş ve hiçbir müdahalede bulunmamıştı. Asistan, şikayetçi olmak için polise gittiğinde ise şunu söyledi polis: "Sizin hiç mi suçunuz yok doktor hanım?"...

Afedersiniz ama OHA! Şuradaki gizli suç nedir kimse çözemedi. Polis, bu şekilde devam ederse; güven azalacak ve polisler dikkate alınmayacak. "Aman ya polis işte, ne olacak yap gitsin" . Artık, kendi kendimizi mi savunacağız?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3066
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster