Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '19

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
102
 

Polisiyede Gölge Oyunu!

“Artık faili meçhul cinayetlerden sıkıldım! Faili meçhul iyilikler, güzellikler görmek istiyorum.” 

Son yıllarda kaleme aldığı polisiye kitaplarıyla tanıdığımız Kayahan Demir'in kaleminden yeni bir kitap: Pera Palas'ta Gölge Oyunu!

İnsanlığın gerçeklerini hırs ve intikam ekseninde yüzümüze vuran ve bunu yaparken İstanbul'un unutulmaya yüz tutmuş kültürel miraslarını bize hatırlatan bir roman Pera Palas'ta Gölge Oyunu... Evet, bu kitap aynı zamanda kadim şehir İstanbul'un sesi!

Pera Palas, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı, Agatha Christie, II.Abdülhamid Han, Sir Arthur Conan Doyle ve daha fazlası... 

"Şifre Bilimci Milas Ulukan, uluslararası bir polisiye edebiyatı organizasyonu için Beyoğlu’nun incisi Pera Palas Oteli’ne davet edilmiştir. Etkinlik içeriğine uygun bir güzellikte devam ederken beklenmedik bir olay gerçekleşir.

Otelin ‘Demir Leydi’si olarak adlandırılan asansörünün içinde bir cinayet işlenmiştir. Bu gizemli cinayetin perde arkası ise tarihin tozlu raflarında saklıdır.

Şifreli bir kalem, üzerinde ‘Agatha Christie’ yazması gereken ancak ‘II. Abdülhamid Han’ yazılı esrarengiz bir anahtar ve yüz yıllık emaneti taşıyan tarihi bir sandık...

Pera Palas’ın tarih kokan dehlizlerinde başlayan; Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı ve Sultan II. Mahmud Türbesi’nin ıssız koridorlarına kadar uzanan heyecan dolu bir koşuşturmaca...

Hırs ve intikamın kesiştiği noktada, onlarca yıl itinayla korunmuş asırlık emanetin izinde kıran kırana bir mücadele!

Merak edilen soru şu: İyiler mi önce davranacak yoksa kötüler mi?  

Tarihin gizemli gerçekleri ile şifreli ipuçlarını bir araya getiren macera yüklü bir İstanbul polisiyesi!" (Tanıtım Bülteninden...)

"Pera Palas'ta Gölge Oyunu" Timaş Yayınları etiketiyle tüm kitapçılarda!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 770
Kayıt tarihi
: 07.03.15
 
 

Gazeteci, araştırmacı, gizem kitapları tutkunu... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster