Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
479
 

Politikacının karısı

Politikacının karısı
 

'Olcay Baykal' olmak ne demek?

Neden böyle?

Yani bir tek ben mi böyle düşünüyorum acaba?

Neden kimse bir şey yazmıyor? Neden tüm kalemler susuyor?

Bilipte bilmemenin, görüpte görmemenin, duyupta duymamanın.... kısacası 3 maymunun oynandığı evreler... yaşamlar...

'Bekara karı boşamak kolay' derler ya.... atasözleri bile taraflı!

Bekara koca boşatmazlar mesela!

Bekar olmak bir kadına yakışmaz çünkü!

Her daim başında bir 'bekçi!' olmalıdır. Kocan sinekte olsa, erkek erkektir derler...

Kocanın gölgesi yeter derler.

Zor... çok zor....'Olcay Hanım' konusunda empati yaparken bile nefesim daralıyor... Ben kimim ki? Daha yolun başında sayılırım... kadınlığımın, yaşantımın, evliliğimin, anneliğimin, kızlığımın, evlatlığımın.... daha anneanne kısmetse babaanne olacağım ve hayatın bana sunduğu diğer kimliklerin içine gireceğim.... belki de çıkacağım!

Bankacı olmaktan çıktığım gibi... Bekar olmaktan çıktığım gibi... Oysa ne gariptir ki, bu kimlik çıkışlarım evliliğim sayesinde oldu... Evlenip sadece 'Devrim' kaldığımda kendimi buldum. Sıyrıldım tüm sıfatlarımdan... Kurtulamadım bankacı karısı sıfatından!

Politikacı karısı olmak ne demek?

Dedim ya... empati yaparken bile nefesim kesiliyor.

Belki de bu yüzden; kimse birşey söylemiyor, kimse birşey diyemiyor... çünkü herkesin nefesi kesiliyor! Kimse Olcay Hanım'ın tek başına yüklendiği yükü, elbirliği ile kaldırmaya cesaret edemiyor.

Aksine; açıktan ve gizliden gizliye verilen destek... Ki bu destek koltuğu sayesinde sahip olduğu sıfattan mı, adı sayesinde sahip olduğu kendine mi bilemiyorum.... Hoş, kendinde olan, aklı başında bir insanın böyle bir davranışa gireceğine akıl sır erdiremiyorum ya!

Destekçi açlık grevleri ise gölgede kalıyor bu düşüncelerimde. Yahu adam KARISINI ALDATMIŞ!

Aynı yastığa baş koyduğu, bir ömür geçirdiği, çocuklarını doğuran kadını, can yoldaşını...

Şimdi seçmen, bu partinin koltuğuna 'CAN YOLDAŞINI' yarıda bırakan birini nasıl oturtacak...

Bu sebeple istifa etti zaten diyebilirsiniz.

Yine de aklım almıyor... koltuğuna geri dön, aman ha sakın bırakma diyenleri!

Yahu adam canını ALDATMIŞ....

Hadi en basite indirgeyelim... adına nefis... adına tuzak... adına komplo diyelim.... Tuzak aracı bir BEDEN.... Bir bedene sahip olabilmek için canını aldatan insana, koca partinin koltuğunu nasıl emanet edecekler aklım almıyor! Vallahi billahi almıyor!

Olcay Baykal ne yapsın?

Omuzunda bu kadar yük varken, sahi neler yaşıyordur; her kadının sahip olduğu o kırılgan, hassas kalbi?

İç sesim, içinde fırtınaların koptuğunu söylüyor... Hele hala içinde aşk, sevgi en afillisinden devam ediyorsa... Kaldırılabilecek, kabul edilebilecek bir şey değil. Böyle bir durumda zaten anında boşanır. Aşk, aldatmayı kabul etmez çünkü.

Ama hadi yıllarla gelen alışkanlıksa eğer bu evliliği devam ettiren... Biz kadın-erkek bir grup oluşturup bizde 'BOŞAN OLCAY BAYKAL' eylemi başlatalım. Bırak artık politikacı karısı olmayı. Bak elin gavuruna, Adı Harriet de Jong da boşandı 2 çocuğu varken, hemde çocuklar daha küçük... Hani kadının adı yok ya! Bu sebeple bilmeyenler için alt yazı geçeyim... Hollanda Savunma Bakanının karısı... Ülke Hollanda... dünyanın en liberal ülkelerinden biri... diğer adı ÖZGÜRLÜK Ülkesi... Ama ALDATMAK özgürlük değil...

ALDATMAK... ALDATMAKTIR... Ha karını, ha çocuğunu, ha arkadaşını, ha komşunu, ha ülkeni....

Bir kere içildi mi o günah suyundan geriye dönülmez! Artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz!

Tüm kadınlar adına! Kızlarımız adına, kadın-erkek yeni nesil adına!

Bu ülkede kadın-erkek hiç kimsenin , hiç kimse tarafından aldatılamayacağını, aldatılırsa hak ettiği şeyi bulacağını göster.

Bu ülkede kadınlar kumalarına yataklarını veriyor...Düzen böyle gelmiş, böyle gider sanıyorlar... Kadınların bu kadar aciz olmadığını göster!

Düzenin böyle gitmediğini, farklı yollarında olacağını göstermek için ayağa kalkmana ihtiyacımız var OLCAY BAYKAL!

Eğer bir motivasyona ihtiyacın varsa biz toplanıp eylemde yaparız. Bende bu arada Dıgıturkteki The Good Wife (iyi eş) dizini tavsiye ederim. Dizi, seçkin bir politikacının karısıyken aldatılan Alicia Florrick'in yaşadıklarını konu alıyor.

Hiç bir şey olmamış gibi, başını eğip binme artık o arabaya!

Madem kocanın destekçileri parti adına birleşti CHP koltuğunu bırakma diye! Bende buradan tüm kadınlar adına sesleniyorum! BOŞAN OLCAY.... Bu ülke de de artık , kadınların susmayacağını, susturulamayacağını, Hatta hatta Deniz Baykal gibi bunca sene taraftarlarınca sırtlarda taşınmış biri, Aldatırsa eğer, TERK EDİLEBİLECEĞİNİ GÖSTER BU ÜLKEYE!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

arkadaşım yazılarını bayağıdır okuyamadım belkigeç kaldım bu yazıyıda okumaya ama bu ülkedeki her kadın aynı şansa sahip değil bu güne kadar övündüğü ve belki eşi olduğu için adamı böyle görmek sanırım bir kadın için en acı ve enzor şey ama hayat işte bu kadar acımasız benim anlayamadığım öteki kadın.ve bir anne ve bir eş ...bir kadına bunu yapan diğer kadın işte mesele bu kadının en büyük düşmanı yine bir kadın bu kısır döngüde erkeklere ne kadar kızılması doğru oda başka bir durum.yani önce biz kadınlar öteki kadın olmayı bırakmalıyız ... seni ve elifimi çookkk öpüyorum

ÜLKÜGÜL SIPAHI 
 01.06.2010 3:29
Cevap :
haklısın arkadaşım:)  01.06.2010 15:53
 

Kadının sessiz kaderi...

Buğra TOKMAKOĞLU 
 30.05.2010 18:22
Cevap :
...  30.05.2010 22:31
 

bu tür hikayeleri hep duyup okuyoruz ama genelde erkek yaparsa bunu ,oyuna getirildim,haberim yoktu , şantaj gibi cümlelerle türkiyeyi uyutuyorlar tabi bizde erkek olunca söz konusu ERKEKTİR YAPAR KADINDIR SUSAR sözünü söylemesekte aklımızdan mutlaka geçiriyoruz bunu yapan eşini aldatan kadın olsaydı isminin önüne çirkin bir ek getirilecekti ve ömür boyu bu leke olarak kalacaktı bu örnegi yine tv sipikerinde yaşadık ve oldu bittiye geldi aynen bu olayda oldu ve bittiye geldi hiç bir yerde neden istifa ettiğine dair açıklama yok adam çok temzmiş gibi yine diğerlerini karalıyor yani konuyu başka yerlere çekiyor bizim toplumda koltuga devam mesajları veriyor işte bu türkiyenin acı gerçeği ERKEKTİR YAPAR KADINDIR SUSAR ne kadar konuşsakta bunun değişmeyeceğine inanıyorum kadın olarak çok zoruma gitsede bu durum......

sevilay budak 
 18.05.2010 11:17
Cevap :
ben inancımı kaybetmedim...kaybetmeyeceğim...bizim nesil değil belki ama gelecek nesiller adına...mutlaka başaracağız...  18.05.2010 13:31
 

aynen öyle...:)

Devrim Atılkan 
 17.05.2010 23:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 119
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1366
Kayıt tarihi
: 11.02.09
 
 

Ben kimim? Tüm sıfatlarımın dışında doğduğum günden beri bu sorunun cevabını bulmak için sürekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster