Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '10

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1053
 

Politikayı bıraktığım gün (1)

Politikayı bıraktığım gün (1)
 

Resim netten alıntıdır 24 Aralık 1995 Seçimlerinde siyasi partilerden birinden Muğla milletvekili adayı oldum.

Biraz safça ama o günlerde büyük hayallerim vardı. Günün birinde seçilirsem olur ya bir de bakan filan olursam doğup büyüdüğüm bizim köyü ilçe yapacak, Köyceğiz ilçesini de şu anda mevcut Köyceğiz köyü var olduğundan Büyük Köyceğiz köyü adı altında bizim köye bağlayacaktım.
...
Ne güzel hayallerim vardı o yıllara ait!..

İlçe yaptığım bizim köyü, hem de şu anda ilçe olan Köyceğiz’i emeklilere iskân edecek, emeklilerimiz rahatsız edilmesin diye de motorlu her türlü taşıtın girmesine izin verilmeyecekti. Nallarının altında keçe olan atların sürdüğü faytonlara binmek için akın akın turistler gelecekti…

Ah o eski hayaller.

Tarlalar bile ya öküzle ya da atla sürülecekti.

Öküzlerin sürdüğü kağnılar, at ve eşek arabaları… Motorlu araçlar yasaklanınca bizim oralarda elbette ki eşekler çoğalacaktı.

Öküzü, atı, eşeği bol olan güzel bir memleketimiz olacaktı.

Öyle her evde buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi masraf yazan alet – edevatlar olmayacaktı. Köyün belli merkezine çamaşırhane kurulacak isteyen burada, isteyen de çayda çamaşırını yıkayacaktı.

Darılar eskisi gibi imece usulü soyulacaktı.

Değirmene eskiden olduğu gibi eşekle gidilecek, değirmenciye para yerine darının unundan hak verilecekti.

Bizim köy sit alanı ilan edilecek, her türlü inşaat yasağı getirilerek 5 yıldızlı damı akmayan çadır kent kurulacak, ülkeye de örnek köy olacaktı…

Merkezi bir yere yemekhane kurulacak, oradan her haneye kişi başına borularla yemekler gönderilecek, böylece israf ekonomisi çökertilecekti.

Olmadı.

Hani insanlar olacakları yerden gece kaçarmış ya, bizim ora insanı da bana oy vermedi, ben de seçilmiş vekillerin arasına girip düşlerimi gerçekleştiremedim.

* 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Adnan bey. Siz bolg'da benim yazılarımda buluşmuşsunuz ancak sizinle ve yazılarınızla, sesinizle dün tanıştım. Evet www.haydanfm/com/ ve blog blog.milliyet.com.tr/haydanli adreslerinizde sizinle ve yaptıklarınızla tanıştım. Türküleri sever misiniz diye sordunuz Kerimoğlu yerinin resimlerini istediniz. Geniş araştırmalarınız arasında Yenice ve Yerkesik yörük kültürüyle ilişkilerinden söz ettiniz. Yazınızı okudum. Ya evet politikada hayalleriniz belki bugüne dönmeyecek hayalleriniz çünkü çağ atladık biliyorsunuz... Köyceğiz projeleriniz. Yol haritası gerek siyasal gerekse , şehir daha bir güzel olmuş. Görüşmek dileğiyle, sevgiler. Nabide Kılınç. Yerkesik.

Nabide Kılınç 
 05.11.2010 9:40
Cevap :
Evet Nabide Hanım, sizinle de tanışmak güzel ve ayrıcalıklı bir onur benim için. Tanıdıklarıma ya da tanıştıklarıma türküleri sever misiniz, diye sorarım. Günümüz insanı pek türküleri sevmiyor, oysa her türkünün bir öyküsü vardır. Bir türkünün türkü olabilmesi de uzun soluklu bir zaman sürecini alıyor ki hiç de kolay değil. Köyceğiz ve köyüm ile ilgili hayallerime gelince aslında geçmişe dönük bir empati ve bir de üzüldüğüm çok verimli toprakları yaptığımız inşaatlar... Bizim köyden saygı ve selamlarımla.  05.11.2010 14:48
 

Ben oy verebilirdim sanırım size : = )

Buğra TOKMAKOĞLU 
 28.10.2010 22:40
Cevap :
Oyunu bana vereceksen "sanırım" yerine kesin seçim öncesi ikametgahını al da bizim köye gel, çadırın hazır.  29.10.2010 0:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 103
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1393
Kayıt tarihi
: 24.06.09
 
 

Haydanlı Eğitmen Aziz Doğan'ın oğluyum. Köyceğiz doğumluyum. Isparta Meslek Yüksek okulu muhasebe me..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster