Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '08

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
4011
 

Polyanna Oyunu

Polyanna Oyunu
 

Hayat bu kadar huzur içinde bir ağaç gölgesinde geçmesede,inadına mutluluk....


İnsan hayattan o kadar az keyif alıyor ki aslında, o kadar çok karartıyor ki önünü…

Bunu sadece ve sadece kendi ellerimizle, gözlerimizle ve düşüncelerimizle biz bu hale getiriyoruz aslında. Her şeyi görmek istediğimiz gibi bakıyor ve algılıyoruz ve ne yazık ki güzel görmeyi de ne istiyoruz ne de başarıyoruz.

Arada bir Polyanna oyunları oynamak gerek diye düşünmeden edemez oldum ben son zamanlarda. Çünkü hayat bana hiçte keyif aldığım şeyler sunmuyor, altın tabaklarda. O yüzden, hayat bana bu kadar acımasızsa bende ona inat, güzel düşüncelerle savaş ilan ederim ve inanıyorum ki ben galip gelirim.

Küçükken okuyup hatırladığım kadarıyla Polyanna, fazla iyimser sevecen ve başına ne talihsizlik gelse yinede mutluluğun var olduğuna inanan pozitif bir kızcağızdı. Küçükken o kitabı okurken ‘’çokta iyi yapıyor bu kızda be…’’ diyemezdim, ama şimdi düşünüyorum da ‘’gerçek dünya’’ denen bu hayatla başa çıkmanın tek yolu Polyanna oyunları ile bir hayat sürmek galiba. Belki biraz geçmişimdir, ama hafızamda kalan Polyannadan ve biraz da evrenin çekim gücüne olan inancımı artıran kitaptan esinlenerek kendime, şimdiden sonra da olsa Polyanna oyunlarında bir rol biçmeye karar verirdim.

Beni çok etkileyen ve gerçekten hiç bakmadığım açılardan hayata bakmamı sağlayan ‘’the SECRET’’ adlı kitap, son zamanlarda biraz daha pozitif olmamı sağladı diye düşünüyorum ve size biraz kitaptan bahsedeyim. (Öncelikle okumayanlara ısrarla tavsiye ederim mutlaka bir baş ucu kitabı olarak edinin, okuyanlar zaten ne anlattığımı çok iyi anlayacaklardır).

‘’SECRET’’ ‘’Sır’’ anlamında bir kelime ve bu kitapta hayatın bir sırrı olduğunu ve herkesin bu sırrı bilerek yaşaması gerektiğine dair anlatımlar var. Hayatın sırrını çözmek ise sadece insanın kendisinde başlayıp kendisinde bittiğinin bir göstergesi bu kitap. Kitapta her şeyin bir enerji içerinse ve uyumlu gidişinin, insanların bu uyum içindeki rolleri gibi anlatımlarla çok hoş örnekler var. Enerji akımı içinde olan bu evrenin içinde pozitif düşüncelerle yönlendirip size çekmekte ancak sırrın varlığına inanmanızla mümkün olduğunu anlatıyor kitap.

Aslında Polyanna oyunu dememde buradan kaynaklanıyor, kitabın detaylarını tabi ki ancak okuyunca anlayacaksınız ama insan bazen kitaptaki kadar hep pozitif yaşayamayacağı için biraz Polyanna oyunları ile baş etmek zorunda bu hayatla.Kitaptan kesinlikle etkilendiğimi söylemeliyim ama kendime not aldığım noktaları gibi uygulamakta zorlandığım ve o anki ruh halimle aptalca gelen yanları da yok değil.

Durup düşününce, kitaptan notlarımı ve Polyanna gibi pozitif duygularımı birleştirince gerçekten sırra ulaşmak benim içinde imkansız değil ve sonuç tabi ki de mutluluk verici, en azından daha bir huzurlu olduğumu biliyorum.

Hayatta daha pozitif bakmak, evrene yayılan enerji içinde kendime de mutluluktan paylar biçmek ve kendi sırrımı çözmek için bazı notlar aldım kitaptan ve işime yaradığına inanıyorum. Başta biraz zor geliyor aslında ama bu hayattaki sırrı yaşamak ve biraz olsun huzurlu olduğuma inanmak için aşağıdaki notlarımda ki gibi düşünüp, evrene pozitif enerji yayarak katkıda bulunmaktan da keyif almıyor değilim hani…

DÜŞÜNCENİN SIRRI:

Kötü düşünce kötüyü çeker bunu bil ve kötü düşünceden uzak dur.iyi düşüncelerle evrenin pozitif enerjisini kullan, negatif düşünüp negatif enerjiyi odaklama etrafına

Kötünün kötüyü çektiği düşüncesinin varlığını biliyorum ve çekim gücü ben uyusam da devam ettiğine göre, sabah pozitif bir düşünceyle kalkabilmem için yatarken de iyi düşünerek uyumalıyım.

İnsan hayatta düşündüğü her şeyi mutlaka yaşar, o yüzden geleceğe dair iyi düşün ki hayatta sana onları sunsun.

Sadece gerçekleşmesini istediğin şeylere odaklan ve olumsuz düşünceden uzaklaş.

Olumlu bir düşünce olumsuz bir düşünceden on kat daha güçlü ve daha enerjiktir.

Düşüncelerinin efendisi olmayı bil ve düşüncelerini somutlaştır.

Israrla düşünüp istemediğin hiç bir şey yaşamımıza giremez (olumlu düşünürsek güzel, olumsuz düşünürsek kötü şeyleri istemiş oluruz hayattan ve onları dahil ederiz yaşantımıza)

Kurduğunuz pozitif düşüncelerle evrendeki mutluluk enerjisinin yolunun size de uğrayarak geçtiğini bilmelisiniz.

Hayatta hiç bir şey için bunalmaya gerek yok sadece isteyin

Büyük beklentiler edinin ve umun

Şükür etmeyi bilin

Bir şeyi zihinde canlandırmak gerçekleştiğine inanmaktır

Bütün varlığınızla, hayalini kurduğunuz şeyin gerçekleştiğine inanın ve kabul edin

Hayal kurmak, size getireceklerinin bir ön göstergesidir.

İstediğiniz şeye ulaşacağınıza inanın, hatta ulaştığınız düşünün ve zorluklarını unutun. Ulaştığınızı mutlaka görürsünüz. (Bunu basit bir örnekle deneyin, mesela akşam eve gittiğinizde hangi yemeklerin olmasının sizi mutlu edeceğini düşünün, evde size o yemeğin hazırlandığını düşünün ve isteyin, eve gittiğinizle istediğinizle karşılaşınca şaşıracaksınız.Veya evinizin önündeki park yeri her zaman dolumu? Akşam siz eve yaklaşırken aracınız için bir yer olduğunu düşünün, inanın ve isteyin, mutlaka istediğiniz yerlerde aracınıza bir yer bulacaksınız.Gerçekten inanın ama, olduğunu mutlaka göreceksiniz.Bir kere olmadı diye de olmuyor nasıl olsa diye vazgeçmeyin, ısrarla inanın ve isteyin… )

Kendime edindiğim notlar bu ve bunun gibi bir çok şey aslında ama en çok kullanıp da işe yaradığına inandığım şeyleri herkesinde uygulayabileceğini bildiğim ve tavsiye ettiğim insanların gerçekten mutlu olduklarını gördüğüm için ben buna Polyanna oyunu diyorum.

Aslında istersek, gerek kitaplardan etkilenelim, gerekse arkadaşlarımızdan veya ailemizden, gerekse de sadece bunu bir oyun diye nitelendirip hayata geçirelim, benim gibi. Bildiğim ve son zamanlarda ısrarla öğrendiğim bir şey var ki her şey düşüncede saklı…

Hayatta tabi ki bizi istediği yöne yönlendirirken fikrimizi sormuyor, ama verdiği yönün içinde kaybolmamız içinde pusulayı ta varoluşta almışız elimize.

İnsanoğlu, iyi kötü her şeyi yaşamakla yükümlüyüz.Ama her karanlığın bir sonu olduğunu da mutlaka yaşamışızdır. Ee nasıl olsa aydınlığına mutlaka çıkacaksam, karanlığını birde benim karartmama ne lüzum var ki, öyle değil mi??

Bazen bende ‘’bırak ya, Allah kahretsin…’’ diye isyan bayrağını çekiyorum hani, çekmiyor değilim. Ama bunu yapmam sadece olumsuz enerjiyi üstüme çekmekten başka bir çare olmuyor bana.

Çok güzel bir laf duymuştum şuan kime ait olduğunu anımsamıyorum ama sanırım bir Kızılderili atasözü idi :‘’ KADER EVİNİZDE KULLANDIĞINIZ KİLİM GİBİDİR. İPLİĞİNİ ALLAH VERİR SEN DOKURSUN. DESENİ SENDENDİR.RENKLERİ ALLAHTAN…’’

Madem en azından desenini benim verme imkanım var kaderime neden en karanlık deseni çizeyim ki.Renkler koyu olabilir belki ama ben o koyu renklerden asil bir şaheser çıkarabilirim değil mi???

Hayatıma yön verilse de, pusulası bende.

Evrendeki enerji hepimize yeter bence, o yüzden olumlu bakmayı bilelim ki enerji pozitif olsun ve bize de pozitif dönsün…

Başarabilene ‘’helal olsun…’’

(Kendime bir helal kaptım bile:) )

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bahsettiğiniz kitabı okumadım ama ünü'nü duydum.Daha önceden bu kitabın benzerini okumuştum.Evrene ne mesaj gönderirseniz,gerçekleşir diyordu.Zaman zaman denemişimdir farkında olmadan..Gerçekleştiğini görmek ayrı bir keyif,tabi bazen iyi dilekler yerine negatif şeyler haykırıyorsun.Karşılığında da yine karşına istediğin şeyler çıkıyor..Farkında olarak ağzımızdan çıkan dileklere dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum..Hani ünlü bir söz var ya .'Söylediklerine dikkat et,gerçekleşir'diye..Ne kadar doğru bir tanım..Bahsettiğiniz oyunu oynamaya çalışıyorum..İnadına tebessüm ediyorum..Sevgilerimle

ayse_gu 
 08.04.2008 17:57
Cevap :
Teşekkür ederim katkınız için.Haklısınız bende yazımdada dediğim gibi bazen pekte olumlu yaklaşamıyorum olaylara,hatta o kadar bunalıyorumki isyan eder oluyorum karşılaştıklarımdan dolayı.Dediğin gibi söylediklerine dikkat et,gerçekleşir.İstesekte istemesekte olumlu bakmaya mecburuz galiba.Tekrar teşekkürler mutlulukla kalın...  08.04.2008 20:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4428
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster