Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
364
 

Popstar akoryuf...

Popstar akoryuf...
 

Kapı çaldı. Açtım, tahmin edersiniz kim olduğunu. Akoryuf... Gene ne istiyorsun demeye kalmadan içeri atladı. Benim yardımımı istiyormuş. Çok şaşırdım. Genelde Yuf yardım eden taraf olduğu için alışık değilim böyle şeylere...

Ne yardımı istiyorsun diye sordum. Müzik yardımı dedi. Ben nasıl yardım edebilirim ki ona müzikte? Tamam piyano çalmaya uğraşıyorum ama hani çok büyük müzik bilgilerim falan yok. Ne için yardım istiyorsun dedim. Ben "popstar"a katılıyorum dedi. Neeeeee? Ne diyor bu yaa? Ne işi var onun oralarda? Deli mi ne? Direk Yuf'u kendine getirmeye çalıştım ama takmış kafaya! Nerden çıktı böyle birşey dedim. Herkes katılıyor ben neden katılmayayım dedi. Oğlum senin müzik bilgin mi var? Kulağın mı var? Neyinle katılacaksın oraya? Sanki katılanların hepsinin kullağı var gibi bir cevap yapıştırdı bana. E cevap veremedim. Doğruya doğru. Ne desem ki ben şimdi Yuf'çuğuma? Mecburen yardım teklifini kabul ettim.

Ertesi gün çalışmalara başladık ama felaket... Yok böyle birşey. Çocukta kulağun "k"si yok. Söyleyemiyorum da yüzüne karşı. Gidecek kendini rezil edecek oralarda. Birkaç kere konuştuk sen bu işten vazgeç diye. Sen felsefik adamsın dedim. Sana hiç yakışır mı öyle şeyler? İşsiz güçsüz adamın arasında senin ne işin var? Yuf takmış kafaya bir kere, ben sesimi böyle duyuramıyorum öyle duyaracam deyip duruyor. Aman iyi ne halin varsa gör dedim ben de.

İki gün sonra bu seçmelere gitti. Önlerden yer kapmayı becermiş nasıl olduysa. Girmiş içeri bana göre o bet sesiyle iki şarkı söylemiş. Biraz konuşmuşlar bununla. Eve geldi. Ben deli gibi sonucu merak ediyorum. Baktım boynu bükük. Heh iyi işte benim dediğime gelmişler derken bir an da boynuma atıldı. Kazandım diye. Şoke oldum resmen. Nasıl olurda Yuf'u seçmişler ki? Nasıl yani? Sonra düşündüm yuh dedim. Böyle kulaksızı bile seçmişlerse o yarışmaya tebrik ettim onları.

Ben sevmiyorum arkadaşım o tür programları. Sürekli birilerini rencide eden, yarışma bitse de kavgaları devam eden insanları izlemeyi sevmiyorum. Etrafımda ki herkes izlerken ben izlemiyorum sırf inat olsun diye!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 253
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 2184
Kayıt tarihi
: 01.02.07
 
 

91 doğumluyum, elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim. Ta ki büyüyene k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster