Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '19

 
Kategori
Yemek - Mutfak
Okunma Sayısı
57
 

Porsiyondan Çalmak!

Mesleğim gereği, övünmek gibi olmasın, iyi bir gözlemciyim. Evde, sokakta, camide, sanal alemde, her nerede olursam olayım gözlem, inceleme ve bir neticeye varma alışkanlığım hep sürüp gider. Olayların sebep sonuç ilişkisini (illiyet bağını), geçmişle gelecek arasındaki bağlantıyı hep kurarım, kurmaya çalışırım.

Örnek vermem gerekirse; bir ara mahallemizde bir çiğ köfteci dükkânı açılmıştı. Hani hoşuma gitti, destek olsun diye gidip yiyeyim dedim. İlk dikkatimi çeken servis yapan bayanın (aynı zamanda muhtemelen sahibiydi) suratsız biri oluşuydu. Neyse, çiğ köfteyi dürüm olarak istedim, geldi ama çok küçüktü, adeta sigara böreği kadar! Ayrıca o zamanlar her yerde 3 lira olduğu halde burada 3.5 liraydı. Yapacak bir şey yoktu, hesabı ödedim ve çıktım. İçimden bunlar bu şekilde tutunamazlar, burayı kısa sürede kapatırlar diye geçirdim; nitekim dediğim gibi oldu ve kısa sürede kepengi indirdiler.

Buna benzer birçok olaya şahit oldum.

Diyeceğim, siz siz olun bir iş yaparken en iyisini yapmaya çalışın, ölçüyü tartıyı iyi ayarlayın ve hakkını verin. Lokanta sahibi iseniz lütfen porsiyondan çalmayın. Kul hakkı yemeyin. Çünkü aksine davrandığınızda, sonu her zaman başarısızlık ve hüsran olur. Örnekte olduğu gibi.

Şen ve esen kalın.

 

jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çiğ köfteyi Adıyaman'da yemenizi öneriyorum..

Yalnıztürk 
 15.12.2019 23:30
Cevap :
Yolumuz düşerse inşallah. Çok teşekkür ederim.   16.12.2019 13:36
 

Suratsızlık her yerde kaybettirir insana..saygılarımla

jale kasap 
 27.06.2019 7:57
Cevap :
Yazıma değerli katkı yapan yorumunuz için size çok teşekkür ederim Jale Hanım. İyi ki varsınız. Selam ve saygılarımla.   27.06.2019 11:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 442
Toplam yorum
: 2984
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 284
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster