Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '15

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
248
 

Poyraz ve Karayel yeni bölümde devam mı edecek, finale mi gidecek?

Poyraz ve Karayel yeni bölümde devam mı edecek, finale mi gidecek?
 

www.Cumhuriyet com.tr.


Poyraz ve Karayel ,yeni bölümde,devam mı edecek, finale mi gidecek?

Poyraz ve Karayel; aşkın ve nefretin, dostluğun ve düşmanlığın, iyiliğin ve kötülüğün en uçlarda yaşandığı bir hikâye…

Yapım: Limon Film, yapımcı: Hayri Aslan, yönetmen: Çağrı Lostuvalı, senaryo: Ethem Özışık, görüntü yönetmeni : Ahmet Münür Özsoy, Sanat Yönetmeni: Serkan Özer

Oyuncular: İlker Kaleli (Poyraz Karayel), Burçin Terzioğlu (Ayşegül), Musa Uzunlar (Bahri Umman), Engin Benli (Zafer), Murat Daltaban (Mümtaz), Mustafa Alabora (Ünsal), Müge Akyamaç (Canan), Ali İl (Sadreddin), Celil Nalçakan (Zülfikar), Kanbolat Görkem Arslan (Sefer), Cem Cücenoğlu (Taşkafa), Emel Çölgeçen(Sema ), Ece Özdikici (Songül), Ataberk Mutlu (Sinan), Gülçin Hatıhan (Ümran), İsmail Düvenci (Cevher), Enis Yıldız (Av.Necdet), Emirhan Akbaba (İsa),Şebnem ,Özkan Uğur (Adil Topal),Hare Surel (Meltem),Berk Erçel (Avukat)

 

Poyraz, değer verdiği her şeyi kaybetmiş; zeki, atak, sevimli, cana yakın; tüm zorluklara karşın sorunların üstesinden gelen gözükara biri. Oyuna renk ve canlılık katıyor. Ne var ki, zaman zaman ikili oynuyor. Aslında, rolü gereği ikili oynamak zorunda. Olayları, hafife alıyor; adeta olaylarla dalga geçiyor.

Poyraz;zeki, yetenekli, küçük; ama usta oyunculara taş çıkaran oğlu Sinan’ı canından çok sever. Sinan’ın annesi Begüm, ruh hastası ve yurtdışındadır. Begüm’ün ailesi,  Sinan’ı,  Poyraz’a vermek istemez. Özellikle kayınpederi,Poyraz’ı zora sokmak için yapmadığını bırakmaz. Poyraz, kayınpederi Ünsal’dan Sinan’ı almak için çaresizlik içinde düşünürken, oğlunu almak için eski amiri Mümtaz, ona bir teklif yapar. Bahri Umman adlı bir mafya babasının yanına girecek ve ona bilgi sağlayacaktır. Çaresiz kalan Poyraz, bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Bu arada, Bahri Umman’ın kızı Ayşegül’le tanışır; ne var ki Bahri Umman’ın kızı olduğunu, olayların akışı içinde öğrenir. Bu durumu, Ayşegül’den gizler. Ayşegül, Poyraz’ın sivil polis olduğunu, geç de olsa öğrenir. Poyraz’ın görevi, uzun süre gizli kalır.

 

Poyraz, Bahri Umman’ın ve ailesinin karanlık işlerini ortaya çıkarmak için görevli olduğu halde, aileye bir zarar gelmemesi için çaba gösterir. Bahri Umman, oğlunu uyuşturucu işinde kaybettiğini sanır; bu nedenle uyuşturucu işinden uzak durur. Oğlu Sadrettin ise uzak kalamaz; her defasında da başarısız olur, zor duruma düşer.

 

Bahri Umman’ın durumu duyması, Poyraz’ı ölümle burun buruna getirir; ama âşıklar, tüm zorluklara karşın –zaman zaman birbirlerinden kopsalar da-birbirlerinden ayrılmazlar. Kerem ile Aslı gibidirler… Poyraz’ın başı, belalardan kurtulmaz. Bahri Umman da adamları da Poyraz’a güvenmezler; ama Poyraz, Bahri Umman’ı da adamlarını da birkaç kez ölümlerden kurtarır.Bahri Umman, artık Poyraz’ı sevmekte ve ona güvenmektedir. Poyraz da Bahri Umman’ı sever ve O’na saygı duyar.

Bahri Umman’ın oğlu Sadrettin, Poyraz’ı kıskanır; O’nun açığını yakalamaya çalışır; ama her seferinde kendisi kaybeder. Çünkü olayların değişik boyutlarını algılamaktan yoksun, kişiliği zayıf biridir.

Adil Topal, oğlu Poyraz’ı ve kızı Meltem’i terk etmiş biridir. Adil Topal, bir yandan eroin baronu, diğer yandan kamuoyunda kendini eroine karşı tutum içinde sunan milletvekili rolündedir. Bahri Umman’ın oğlunu öldürtmüştür. Karanlık işlerin adamıdır. Kendi torunu Sinan’ı bile kaçırtmıştır. Oğluna ve kızına da acımaz. Poyraz, Adil Topal’ın babası olduğunu zamanla öğrenir; ama kirli işlerin içinde olduğu için O’ndan nefret eder, Meltem de öyle.

Adil Topal, Bahri Umman’ı ezmek, yok etmek için ne gerekliyse yapar. Polis müdürüyle de işbirliği içindedir. Dokunulmazlığını da kullanarak kirli, yasa dışı işlerini yürütür.

Poyraz, Adil Topal’ın babası olduğunu kimseye söylemez. Bahri Umman’ın oğlu Sadrettin, konuşması için işkence eder, döver; ama Poyraz, Adil Topal’ın babası olduğunu gene de söylemez. Dizinin son bölümünde, Bahri Umman’la Adil Topal nasıl olmuşsa bir yerde buluşurlar. Bahri Umman, Poyraz’a telefon ederek hemen istediği yere gelmesini ister. Poyraz, kayınpederinin cenazesine gidecektir; ama Bahri Umman’a gitmek zorundadır.

Poyraz ve Ayşegül, istenilen yere giderler. Bir de görürler ki bir masada Adil Topal ile Bahri Umman oturuyorlar. Bahri Umman, Adil Topal’ın Poyraz’ın babası olduğunu öğrenmiş olabilir mi? Bence, öğrenmiştir. Bundan sonra dizi farklı bir yönde gelişebilir!

Dizinin son bölümünü-bu saate kadar-522 376 kişi izlemiştir. 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 388
Toplam yorum
: 1301
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2448
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okul..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster