Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2679
 

Prematüre sol beynimin aşağılık kompleksinin anomalik yansımaları!

Prematüre sol beynimin aşağılık kompleksinin anomalik yansımaları!
 

Bu yazı; solak olduğu için solcu olduğunu, bunun da yaratıcılık ve sorgulayıcılık anlamına geldiğini sananlaradır.

Bu yazı; soldan sağa doğru yazı yazmamızdan solculuk adına derin anlamlar çıkaranlara ve konuyu sulandıranlaradır.

Bu yazı; solaklığından başka övünecek hiçbir hüneri olmayanlaradır.

Bu yazı; solculuğu evrensel değerleriyle ve anlamıyla değil de, tam aksine, ırkçılık ve din düşmanlığı olarak algılayanlaradır.

Bu yazı; başka bir ifadeyle ırkçılığı ve din düşmanlığını solculuk diye yutturmaya kalkışanlaradır.

Bu yazı; Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur deyip sonra da vatandaşı 40 parçaya bölüp 39'unu düşman ilan edenleredir.

Bu yazı; bir taraftan "halkçıyım" deyip oy avcılığı yaparken, diğer taraftan halkını potansiyel suçlu olarak görüp onun özgür iradesini ipotek altında tutmak isteyenlere, vesayetçilere alkış tutanlaradır.

Bu yazı; Osmanlı'nın Avrupa'ya karşı yenilgisinden miras kalan aşağılık kompleksinin etkisiyle, geri kalmışlığı sadece şekilde arayarak halkı ve halkın inançlarını suçlu ilan etmek kolaycılığına kaçanlaradır.

Bu yazı; solculuğu dinsizlik, dinsizliği de ilericilik zannederek kendi kendilerini kandıranlaradır.

Bu yazı; Avrupalı'ya hayranlık duyup kendi halkından utananlaradır.

Bu yazı; Avrupalı, dolayısıyla medeni olmayı kadınların donsuz gezmeleri, gecelik ilişkiler yaşamaları, gece kulüpleri, kumarhane merkezleri, kerhaneler vs. olarak görenleredir.

Bu yazı; İsrailli yahudi hahamlarının bir uçağa dolarak ülkelerinin üzerinde tur atmalarını ve sırayla dinsel bir boruyu üfleyerek ülkeleri için dua etmelerini normal bulurken, Türk köylülerinin cami imamıyla beraber yağmur duasına çıkmalarını çok gerici bulanlaradır.

Bu yazı; diğer dinlerde de değişik ibadet şekilleri ve oruç tutmak varken, Müslümanların oruçundan, abdestinden, namazından acayip utananlaradır.

Bu yazı; Sultanahmet'teki türistlerin bile ramazana ve oruca saygı duyarak açıktan yiyip içmemeye özen gösterdikleri bir ortamda, solculuk ve ilericilik adına, provoke edercesine, inadına cami önlerinde duman tüttürenleredir.

Bu yazı; müslümanlığı Arap kültürü diyerek aşağılamaya çalışıp Şamanizm'e romantizm duyanlaradır.

Bu yazı özetle; "salyangoz kabuğundan çıkmış, kabuğunu beğenmemiş" misali, kendi halkının değerleriyle, inançlarıyla alay edenleredir.

***

Türk solu derin devletçidir, statükocudur, Ergenekoncudur...

Türk solu bencildir, baskıcıdır, bağnazdır, dar görüşlüdür...

Türk solu ilkesizdir, darbe severdir... Bakmayın siz Tarik Akan'ın, "Babam bana faydalı ve zararlı olmak üzere iki türlü darbe vardır demişti" açıklamasına... 12 Eylül'e karşıyız derler ama; 12 Eylül Anayasası'nın bir virgülünü bile değiştirmemek için neler yaptıklarını görüyorsunuz!

Türk solu işbirlikçidir; yeri geldiğinde, işi düştüğünde, görüşlerine taban tabana zıt gruplarla, partilerle rahatlıkla anlaşabilir.

Türk solu soyut anlamda çok dürüst olduğunu söyleyip hesap sormaktan dem vursa da, somut anlamda yani icraatta İşgüzarlarla, Mataracılarla, Göknellerle kol koladır. Allahtan halkımız sola fazla fırsat vermiyor!

Türk solu beceriksizdir; ezkaza iktidara geldiklerinde kısa sürede dümenini şaşırıp gemiyi karaya oturtur ve bırakıp kaçarlar. 1979 ve 2002 yıllarında olduğu gibi.

Türk solu iki yüzlüdür; Diyarbakır'da başka konuşur, İzmir'de başka konuşur. Tünceli'de doğru söyler, Ankara'da şaşar. Seçim meydanlarında dindar olur, Meclis'te katı laik. Bugün türban sorununu çözeceğim, der, yarın inkar eder.

Türk solu slogancıdır, bu konuda acayip eserler ortaya koyar, ama iş uygulamaya geldi mi üretimden, büyümeden, sanayiden pek çakmaz yani sadece işin edebiyatını yapar... Bu nedenle uzmanlık alanı muhalefettir.

Kısacası Türk solunu CHP temsil ettiği ve CHP'yi de "politbüro" yönettiği sürece, Türk solundan ne kendilerine bir fayda gelir, ne de vatana millete...

İsterse bir değil 40 tane Kılıçdaroğlu gelsin..

Not: Yukarıda da bahsettiğim gibi bu yazım, "solcuyum" deyip evrensel anlamda solculukla hiç bir ilgisi olmayanlar içindir. Evrensel anlamda kendimin de gerçek bir sosyal demokrat olduğumu açıklıyor ve gerçek sosyal demokratlardan anlayış bekliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her toplumun kendisine göre ilericisi ve gericisi vardır. Onları birbirleriyle mukayese etmenin bence bir anlamı ve objektivitesi yoktur. Önemli olan bizim ilericimiz ne kadar ileridir sorusudur. Sizce Diyanet İşleri Görevlisi, yani devleti temsil eden imamın cemaatiyle birlikte yağmur duasına çıkması ilerici, akılcı ve çağdaş bir durum mudur, yoksa gericiliğin bir tezürü müdür? Benim duruşum daima açık ve nettir. Bana göre dünyanın sorunlarını (yağmur, kuraklık da bir dünya sorunudur) dini yöntemlerle çözmeye çalışmak daima gericiliktir, buna karşılık aynı sorunları bilimsel yöntemlerle çözmek veya en azından çözmeye çalışmakda ilericiliktir. Ben açık ve net bir şekilde bilimden yana taraf olan, laiklik kisvesi arkasına sığınmadan konuşabilen sosyal demokrat görmedim, duymadım, okumadım. Saygılarımla

Matilla 
 20.07.2010 12:43
Cevap :
Merhaba Atilla Bey, ben geri kalmışlığın verdiği aşağılık kompleksine ve bu kompleksin sonucu olarak halkın sosyal yaşamı ve inançlarına yapılan aşağılamaya dikkat çekmek istemiştim. Tabii ki bu bir inanç meselesidir. İnanmak inanmamak kişinin elindedir. İnananlar da inanmayanlar da birbirlerine saygı duymalıdırlar. Dua bütün inanç sistemlerinde var. İkinci bir konu bilim ilerledikçe inançlar gerilemiyor ki. Bugün hala koca ABD'nin başkanları İncil'e yemin ederek göreve başlıyorlar, kiliseye gidiyor dua ediyorlar. "Halkçıyım" deyip halkın değerleriyle alay etmeyi iki yüzlülük olarak görüyorum. Yorum için teşekkürler. Selam ve saygılarımla...  22.07.2010 20:46
 

Biraz da haklı ama!! Bir gün toplamaya gittim ellerim yara oldu. Hep diken!!!

Ahmet Balcı 
 20.07.2010 11:16
Cevap :
Kestane de mi bizim solaklar gibi? Bilmiyordum. Teşekkür ederim, Hemşehrim. Selamlar...  20.07.2010 15:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 337
Toplam yorum
: 1342
Toplam mesaj
: 70
Ort. okunma sayısı
: 3616
Kayıt tarihi
: 03.08.07
 
 

Hukukçuyum... Hukukun üstünlüğünün ve hukukçunun saygınlığının ülkemde gelişmesini ve kalıcı olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster